Справа № 947/33600/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2024 року. Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Гандзій Д.М.,
при секретарі Задеряка Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в смт. Овідіополь, заяву ОСОБА_1 про відвід судді Кириченко П.Л., по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 доКиївської державноїнотаріальної конторим.Одеса,державного реєстратора нотаріусЛєсогоров ДмитроОлександрович, ОСОБА_2 ,про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, скасування права власності, скасування запису про право власності, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженніОвідіопольського районногосуду Одеськоїобласті перебуваєцивільна справа№ 947/33600/20за позовом ОСОБА_1 доКиївської державноїнотаріальної конторим.Одеса,державного реєстратора нотаріусЛєсогоров ДмитроОлександрович, ОСОБА_2 ,про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, скасування права власності, скасування запису про право власності.
19 грудня 2024 року до Овідіопольського районного суду в Одеській області надійшла заява про відвід складу суду під головуванням судді Кириченко П.Л., оскільки є обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді, та є підставою для відводу у зв`язку з тим, що ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області від 20.04.2021 року по справі № 947/33600/20 було задоволено клопотання про відвід судді Кириченко П.Л.
Ухвалою суду від 19.12.2024 року заяву ОСОБА_1 про відвід судді направлено до канцелярії суду з метою автоматизованого розподілу, відповідно до вимог ст. 33 ЦПК України.
Згідно ізч.1ст.37ЦПК України, суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Пунктом 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 13 червня 2007 року «Про незалежність судової влади» визначено, що процесуальні дії судді, законність і обґрунтованість рішень суду можуть бути предметом розгляду лише в апеляційному та касаційному порядку, визначеному процесуальним законом. А тому, відповідно, незгода сторони з винесеним суддею судовим рішенням, а так само прийняття суддею процесуальних рішень, розгляд суддею клопотань сторін по справі, не може бути підставою для відводу судді, а має наслідком право сторони на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Європейський суд з прав людини в п. 49 рішення у справі Білуха проти України вказав, що наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно об`єктивного критерію Європейський суд вказує на те, що при вирішенні питання, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (п. 52 рішення у справі Білуха проти України).
Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (справа «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року). З огляду на вищезазначене, суд вважає, що заява про відвід є необгрунтованою, оскільки не містить посилання на дії вчинені суддею під час розгляду саме даної цивільної справи, що можуть свідчити про її упередженість, або необ`єктивність, що є підставами для відводу, визначеними ст. 36 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, а також заяви про відвід судді, суд вважає зазначену заяву обґрунтованою, у зв`язку з тим, що ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області від 20.04.2021 року по справі № 947/33600/20 було задоволено клопотання про відвід судді Кириченко П.Л., а тому вважає за необхідне заяву задовольнити.
Керуючись ст.ст. 37, 40 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву заяву ОСОБА_1 про відвід судді Кириченко П.Л., по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 доКиївської державноїнотаріальної конторим.Одеса,державного реєстратора нотаріусЛєсогоров ДмитроОлександрович, ОСОБА_2 ,про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, скасування права власності, скасування запису про право власності - задовольнити.
Цивільну справу направити до канцелярії суду з метою автоматичного розподілу, відповідно до ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Гандзій
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123911475 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Гандзій Д. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні