Ухвала
від 13.12.2024 по справі 291/1199/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №291/1199/24

Категорія 2

2-о/295/335/24

У Х В А Л А

13.12.2024 року

Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,

розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ),

особа, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),

заінтересована особа: Ружинська селищна рада (Житомирська область, Бердичівський район, сел. Ружин, вул. Соборна, 44)

про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,

в с т а н о в и в:

Заявник звернувся до Ружинського районного суду Житомирської області із заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення ОСОБА_1 опікуном.

Ухвалою Ружинського районного суду Житомирської області від 07.11.2024 матеріали цивільної справи №291/1199/24 передані за підсудністю до Богунського районного суду м.Житомира.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно зі статтею 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Відповідно до ст.19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження /загального або спрощеного; 3) окремого провадження.

Заява відповідає вимогам ст. 297 ЦПК України, спір підсудний районному суду.

Підстав для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених ст.185, ст.186 ЦПК України, не вбачається.

Разом із заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, ОСОБА_1 подав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану ОСОБА_2 .

Згідно з ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов висновку про наявність достатніх підстав для призначення експертизи з метою встановлення психічного стану та здатності розуміти значення своїх дій та керувати ними громадянином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з положенням п.5 ч.1 ст.252ЦПКУкраїни суд може зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.

За наведених обставин, враховуючи, що для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження по справі слід зупинити.

Також, разом із заявою ОСОБА_1 подав клопотання про витребування доказів, у якому просить витребувати у КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради відомості про те, чи перебував ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , на стаціонарному лікуванні у вказаному закладі з приводу психіатричного розладу (орієнтовно 1995-1996 роки). Якщо перебував, то на який саме психічний розлад страждав на той час ОСОБА_2 .

За змістом частини 1статті 107 ЦПК Україниматеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням.

Частинами 1, 2 статті 84 ЦПК України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Заявник просить витребувати інформацію щодо перебування ОСОБА_2 на лікування та щодо його діагнозів. Разом з тим, для проведення судово-психіатричної експертизи необхідна медична документація щодо ОСОБА_2 . Тому, у разі перебування ОСОБА_2 на лікуванні у КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, суд вважає за доцільне витребувати медичну документації щодо останнього.

Отже, клопотання про витребування доказів підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до положень ч.1 ст.293 ЦПК України, у випадках, встановленихпунктами 1,9і10частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Враховуючи положення ч.5 ст.293ЦПК України та зважаючи на те,що адвокат особи, стосовно якоїрозглядається справа, не залучений, а участь адвоката такої особи є обов`язковою, суд дійшов висновку про необхідність залучення адвоката через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Керуючись статтями 103,104, 187,252, 293, 298,353 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Відкрити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , особа, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною: ОСОБА_2 , заінтересована особа: Ружинська селищна рада, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.

Призначити у справі судово - психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведення якої доручити експертам Житомирської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.384, 385 КК України.

На вирішення експертам поставити наступні питання:

1) Якими хворобами хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

2) Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з його хворобами розуміти свої дії та керувати ними?

3) Чи може ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , брати участь у судовому засіданні з метою надання особистих пояснень по суті справи, за станом його здоров`я?

Експертизу пропонується провести в місячний термін.

Клопотання про витребування доказів задовольнити частково.

Витребувати у КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради медичну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Уповноважити на одержання витребуваних медичних документів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Особи, які не мають можливості подати документи, які витребовує суд, або не мають можливості подати такі документи у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати документи, витребувані судом, а також за неподання таких документів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені законом.

Залучити адвоката для здійснення представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Доручити Північному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката для здійснення представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.

Надіслати заявникові, особі, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, Житомирській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», Житомирському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, копію ухвали; заінтересованій особі копію ухвали, копію заяви, також копії документів, доданих до заяви.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається за електронною адресою inbox@bg.zt.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в частині призначення експертизи та зупинення провадження може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала у частині відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.

Суддя Т.А. Воробйова

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення13.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123922844
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —291/1199/24

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Воробйова Т. А.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Гарбарук І. М.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Ружинський районний суд Житомирської області

Гарбарук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні