Ухвала
від 20.12.2024 по справі 381/5943/24
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/2459/24

381/5943/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20грудня 2024року м. Фастів

Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Анапріюк С.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Фастівської міської ради Київської області, третя особа: Перша Фастівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку,

встановила:

В грудні 2024 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Фастівського міськрайонного суду Київської області із зазначеною позовною заявою.

Розглянувши матеріали вказаної позовної заяви вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Приписами частини 4 статті 177ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст.3Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із Законом України«Про державнийбюджет» станом на 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Отже, за звернення до суду з вказаною позовною заявою належить сплатити судовий збір у розмірі не менше 1211, 20 грн.

З наявної в матеріалах справи квитанції № 3125-6776-0390-4227 від 25.11.2024 року вбачається, що позивач сплатив судовий збір в розмірі 968,96 грн.

Отже, судовий збір сплачено у неповному розмірі.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки судовий збір за звернення до суду з цим позовом сплачено у неповному розмірі, тому це є підставою для залишення її без руху з наданням позивачу строку для усунення цих недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене,з метоюусунення недоліківзаяви,позивачу необхідноподати досуду докази сплати судового збору у повному розмірі, а саме: здійснити доплату в сумі 242,24 грн.

При постановленні цієї ухвали суд враховує прецедентну практику Європейського суду з прав людини, який виходить з того, що, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року.

У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист та не можуть вважатися обмеженням права доступу до суду.

На підставі викладеного та керуючись ст. 4, 13, 175,177, 185 ЦПК України, суддя

ухвалила:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Фастівськоїміської радиКиївської області,третя особа:Перша Фастівськадержавна нотаріальнаконтора провизнання прававласності наземельну ділянку залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягомдесяти днівз дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею.

Суддя Сніжана АНАПРІЮК

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123925205
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —381/5943/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Анапріюк С. П.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Анапріюк С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні