Ухвала
від 20.12.2024 по справі 760/28459/23
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/28459/23 2/760/1234/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.12.2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши клопотання адвоката Куц Ярослава Олександровича - представника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації,-

В С Т А Н О В И В:

29.11.2023 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали позовної заяви Громадської організації «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (ГО «УААСП»), поданої в інтересах позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації, у якій позивачі просять:

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» на користь Громадської організації «Українська агенція з авторських та суміжних прав» в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 компенсацію за порушення майнових авторських прав у розмірі 177 144 грн. 00 коп.

30.11.2023 на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дану справу було передано до провадження судді Букіної О.М.

12.12.2023 до суду з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань надійшов Витяг/Відповідь № 361716 щодо юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» (код ЄДРПОУ: 40452444, адреса: 03057, м. Київ, пр.-т Перемоги, буд. 47-А).

Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 13.12.2023 року, відкрито спрощене позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації, та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою Солом`янського районного суду м. Києва від 07.05.2024 року змінено порядок розгляду справи № 760/28459/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації, та здійснено перехід з розгляду справи в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін до розгляду справи за правилами загального позовного провадження з повідомленням/викликом сторін.

18.12.2024 через підсистему «Електронний суд» до Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання від адвоката Куц Ярослава Олександровича - представника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції.

Дослідивши подане клопотання адвоката Куц Ярослава Олександровича - представника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції, суд приходить до висновку про відмову у її задоволенні з наступних підстав.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ч.ч.1-5 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. Крім того, такий спосіб участі має винятковий характер, та має бути зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.

Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, необхідність якого визначається у кожному окремому випадку індивідуально, так як законодавством при розгляді цивільних справ відсутній перелік випадків, відповідно до якого суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Разом з тим, віддаленість учасників судового розгляду від місцезнаходження суду чи перебування їх в іншому населеному пункті, а також перебування у інших судових засіданнях не є підставою для підтвердження необхідності саме такої участі в судовому засіданні та не позбавляє можливості сторони з`явитись у судове засідання.

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації, призначено на 24.12.2024 року о 14 годині 00 хвилин.

Крім того, суд вважає за необхідне повідомити, що в Солом`янському районному суді м. Києва є обладнані зали для проведення судових засідань у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

При цьому, у переважній більшості в цих залах проводиться розгляд кримінальних справ та відеоконференцій для забезпечення участі в судових засіданнях осіб, що тримаються під вартою та для розгляду справ, завчасно призначених (заброньованих) дистанційно з іншими судами.

Дані обставини позбавляють суд можливості забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

При цьому, суд звертає увагу представника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав», що всі судові засідання у Солом`янському районному суді міста Києва проводяться у звичайному режимі з урахуванням обмежень, пов`язаних із військовим станом у країні та аварійних і планових відключень електроенергії. На всій території України введено режим економії електроенергії, запроваджено графіки вимкнення електричної енергії, що може викликати нестабільне інтернет-з`єднання та можливе відключення електроенергії.

Отже, організація проведення відеоконференції у Солом`янському районному суді міста Києва є вкрай ускладненою.

Велика Палата Верховного Суду в ухвалі від 07 квітня 2020 року у справі № 910/22513/17 зазначила, що норми права, передбачаючи можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, висувають певні вимоги до технічних засобів і технологій, які мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, відео- та звукозапис, а також інформаційну безпеку відеоконференції.

Оскільки станом на день розгляду справи у суду відсутня технічна можливість забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції та дотриманням при цьому вимог щодо інформаційної безпеки відеоконференції, враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання адвоката Куц Ярослава Олександровича - представника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР КЕТ КОРПОРЕЙШН» про стягнення компенсації, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Букіна

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено24.12.2024
Номер документу123932951
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо авторських прав

Судовий реєстр по справі —760/28459/23

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 07.05.2024

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні