Справа № 761/47123/24
Провадження № 2/761/11261/2024
У Х В А Л А
19 грудня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Осаулов А.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «ЛВР Алко» про зобов`язання вчинити дії, стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и в :
У грудні 2024 р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла зазначена позовна заява.
Під час вивчення матеріалів справи було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ст. 175 ч.3 ЦПК України позовна заява повинна містити: 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно зі ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до змісту ст.ст. 11, 15 ЦК України цивільні права і обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист.
Захист же цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
Під способом захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та впливу на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів дається в ст. 16 ЦК України.
Власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права. Частіше за все спосіб захисту порушеного права прямо визначається спеціальним законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини.
На цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.
Зміст позовних вимог - це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд: 1. Зобов`язати ТОВ «ЛВР Алко» звільнити за власним бажанням відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП. 2. Зобов`язати ТОВ «ЛВР Алко» видати трудову книжку. 3. Провести остаточний розрахунок і виплатити заборгованість із заробітної плати за період з липня по жовтень 2024 року та розрахункові кошти за невикористані відпустки згідно зі ст. 44 КЗпП. 4. Відшкодувати моральну шкоду, завдану затягуванням звільнення та ігноруванням звернень (суму визначити судом).
Між тим, в прохальній частині позовної заяви позовні вимоги не конкретизовані, не визначено розмір заборгованості з заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, моральної шкоди, які позивач просить стягнути з відповідача.
Варто зазначити, що згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Між тим, ціни позову, обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються, не зазначено.
Згідно ст. 177 ч.4 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач сплатила 1211,20 грн судового збору.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" установлено пільги щодо сплати судового збору, згідно з пунктом 1 частини першої якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (зобов`язати ТОВ «ЛВР Алко» звільнити за власним бажанням відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП,зобов`язати ТОВ «ЛВР Алко» видати трудову книжку), кожна з яких підлягає оплаті судовим збором по 1211,20 грн. Крім цього, варто роз`яснити, що ставка судового збору за майнові вимоги (стягнення компенсації за невикористані відпустки, відшкодування моральної шкоди) після визначення ціни позову - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тому, позивачу необхідно конкретизувати позовні вимоги, визначити ціну позову, надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору (виходячи з визначеної ціни позову та з урахуванням сплаченого судового збору), або копії документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «ЛВР Алко» про зобов`язання вчинити дії, стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації за невикористану відпустку, відшкодування моральної шкоди, - залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Осаулов А.А.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123933198 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Осаулов А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні