Ухвала
від 18.12.2024 по справі 761/20141/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/20141/24

Провадження № 2/761/7634/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2024 року Шевченківський районний суд м.Києва під головуванням судді Матвєєвої Ю.О. при секретарі Каніковському Б.А., за участі позивача ОСОБА_1 , його представника адвоката Конончук З.В., представника відповідача ОСОБА_2 , представника третьої особи Горбенко І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві на стадії підготовчого засідання питання про затвердження мирової угоди в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Служба у справах дітей та сім`ї Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації про визначення місця проживання дитини, -

ВСТАНОВИВ :

В провадженні суду перебуває вказана цивільна справа, під час підготовчого засідання в якій сторонами було надано мирову угоду, відповідно до якої сторони погодили наступне:Постійним місцем проживання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 є місце проживання разом із його батьком - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Матір ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 , не заперечує проти визначеного місця проживання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом із його батьком та не чинить дитині та батьку дитини будь-яких перешкод у цьому.

Графік побачень ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зі своєю матір`ю ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_2 встановлюється наступним чином (у випадку, якщо це не суперечить бажанню та інтересам дитини, його графіку навчання або лікування): протягом кожної першої та третьої суботи та неділі кожного місяця з 09.00 ранку суботи по 21.00 вечора неділі; та один місяць кожного літа, з можливістю відпочинку та оздоровлення (за умови попереднього погодження із ОСОБА_1 місця, термінів та змісту відпочинку та лакування, не пізніше, ніж - за 10 днів до запланованої дати).

ОСОБА_3 зобов`язана протягом 10 днів з моменту затвердження судом цієї мирової угоди звернутися до відповідних органів для зняття з реєстрації попереднього місця проживання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) та надати свою згоду, а також вчинити інші дії, необхідні для реєстрації його нового місця проживання у батька за адресою: АДРЕСА_1 .

В підготовчому засіданні позивач та його представник наполягали на затвердженні мирової угоди.

Представник відповідача також наполягав на затвердженні мирової угоди.

Представник третьої особи зазначив про те, що затвердження мирової угоди суперечить інтересам дитини, яка буде розлучена з рідним братом.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до положень статті 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.

Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:1) умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або 2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Мирова угода - це досягнута між сторонами в ході судового розгляду і під контролем суду заснована на взаємних поступках угода, яка по новому визначає їх суб`єктивні права та обов`язки.

Метою такої угоди є врегулювання спору між самими сторонами, а її умови можуть стосуватися лише прав та обов`язків сторін та предмету спору. Не може визнаватися судом мирова угода, в якій нічого не вирішено про долю заявлених позивачем вимог і умови якої не пов`язані зі спірними правовідносинами, так як така угода не приведе до усунення конфлікту.

Суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору.

Дослідивши умови мирової угоди, суд дійшов висновку про те, що подана сторонами мирова угода не відповідає вимогам статті 207 ЦПК України, суперечить закону, є невиконуваною.

Батьки малолітньої дитини, сторони у справі, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, тому передали спір до суду, який при розгляді справи враховує висновки органу опіки та піклування (стаття 19 СК України), його участь у справі є обов`язковою.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

При цьому умови мирової угоди виходять за межі предмета спору, так як, крім питання визначення місця проживання малолітньої дитини, вони визначають умови участі у вихованні дитини, що є іншим предметом позовних вимог, а таких вимог позивач не заявляв.

Відповідно до правових висновків Верховного Суду, висловлених в ухвалі від 01.08.2018 року у справі №760/15287/15-ц та у постанові від 30.05.2018 року у справі №759/4103/16-ц, в ухвалі по справі № 753/8495/22від 13.09.2023 рокусуд відмовляє у затвердженні мирової угоди, якщо її умови стосуються прав та обов`язків сторін, які не входять до предмету позову, а також, якщо умови мирової угоди суперечать закону.

Таким чином, зважаючи на положення ч. 5 ст. 207 ЦПК України, враховуючи, що подана на затвердження мирова угода суперечить закону, суд дійшов до висновку, що у визнанні мирової угоди між сторонами необхідно відмовити та продовжити судовий розгляд справи.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 207, 258-261, 263, 353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ :

У затвердженні мирової угоди між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Служба у справах дітей та сім`ї Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації про визначення місця проживання дитини - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали виготовлено 20.12.2024 року.

Суддя Ю.О. Матвєєва

18 грудня 2024 року

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено24.12.2024
Номер документу123933376
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —761/20141/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

Ухвала від 04.06.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Матвєєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні