Ухвала
від 20.12.2024 по справі 200/7883/24
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залучення третьої особи

20 грудня 2024 року Справа №200/7883/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді КошкошО.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Південно-східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, третя особа Комунальне некомерційне підприємство «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» Павлоградської міської ради про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Галкін Вячеслав Леонідович (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) в інтересах ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) звернувся через підсистему Електронний суд до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Південно-східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (код ЄДРПОУ 44729283, 49064, м.Дніпро, вул.Коксохімічна, 1), третя особа Комунальне некомерційне підприємство «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ 01984174, 51400, Дніпропетровська обл., місто Павлоград, вул. Дніпровська, будинок 541) про визнання протиправною бездіяльності щодо нескладання інформаційної довідки про умови праці на ОСОБА_1 при підозрі у нього хронічного професійного захворювання (отруєння) за професіями: механік, пов`язаний з підземними роботами; електрослюсар підземний з повним робочим днем в шахті; зобов`язання Південно-Східного міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці відповідно до пункту 84 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 17.04.2019 року за № 337, скласти інформаційну довідку про умови праці на ОСОБА_1 при підозрі у нього хронічного професійного захворювання (отруєння) за професіями: механік, пов`язаний з підземними роботами; електрослюсар підземний з повним робочим днем в шахті. В обґрунтуванням зазначено, що у зв`язку із погіршенням стану здоров`я позивач звернувся до медичного закладу. КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» Павлоградської міської ради до Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці направлено запит на складення санітарно-гігієнічної характеристики умов праці працівника при підозрі у нього хронічного професійного захворювання (отруєння) ОСОБА_1 від 18.06.2024 № 105, який надійшов до Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 26.06.2024 (вхідний № 16832/ПС/1-24). На запити Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці роботодавцем - ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ» не виконано припис щодо надання необхідних документів за встановленою формою згідно з додатком 15 Порядку, що призводить до бездіяльності відповідача.

19 листопада 2024 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху. У встановлений судом недоліки позовної заяви усунуті.

09 грудня 2024 року ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Вирішуючи питання щодо необхідності залучення в якості третьої особи Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля» суд зазначає таке.

Предметом спору в даній адміністративній справи є не складення інформаційної довідки про умови праці на ОСОБА_1 при підозрі у нього хронічного професійного захворювання (отруєння) за професіями: механік, пов`язаний з підземними роботами; електрослюсар підземний з повним робочим днем в шахті.

Суд зазначає, що процедуру складення санітарно-гігієнічних характеристик (інформаційних довідок) умов праці визначено Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі Порядок).

Відповідно до пункту 72 Порядку Запит щодо складення санітарно-гігієнічної характеристики заклад охорони здоров`я згідно з додатком 13 протягом трьох робочих днів після виявлення у працівника підозри на хронічне професійне захворювання (отруєння) надає керівнику територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням підприємства (установи, організації), де працює (працював) хворий. Відповідно до пункту 74 Порядку для складення санітарно-гігієнічної характеристики керівник територіального органу Держпраці надсилає припис роботодавцю для надання необхідних документів за встановленою формою згідно з додатком 15.

Строк надання документів не повинен перевищувати 15 робочих днів з часу отримання зазначеного припису. У разі потреби зазначений строк може бути продовжено за згодою керівника територіального органу Держпраці з метою проведення роботодавцем додаткових лабораторних, інструментальних, хронометражних та інших вимірювань (досліджень) умов праці, необхідних для складення санітарно-гігієнічної характеристики.

Завірені в установленому порядку та узгоджені з територіальним органом Пенсійного фонду України матеріали подаються до територіального органу Держпраці разом із супровідним листом.

Відповідно до пункту 76 Порядку роботодавець несе відповідальність згідно із законодавством за повноту та достовірність поданих документів.

Відповідно до пункту 77 Порядку територіальний орган Держпраці протягом 15 робочих днів після одержання матеріалів від роботодавця проводить вивчення та аналіз документів, поданих власником підприємства, уповноваженим органом чи наглядовою радою підприємства (у разі її утворення).

З аналізу наведених норм вбачається, що складанню інформаційної довідки про умови праці передує надсилання територіальним органом Держпраці припису роботодавцю працівника у якого виявлена підозра на хронічне професійне захворювання (отруєння) та отримання відповідних документів за встановленою формою.

Із позову вбачається, що роботодавцем позивача було Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля».

В адміністративному судочинстві для залучення до справи осіб, чиїх прав та обов`язків може стосуватися судове рішення, та з метою офіційного та повного з`ясування всіх обставин у справі, діє інститут третьої особи.

Інститут третьої особи спрямований на створення умов для захисту прав, свобод та інтересів такої особи, які можуть бути порушені при вирішенні спору між позивачем і відповідачем за відсутності третьої особи. Участь третьої особи сприяє всебічному розгляду справи, зібранню більшої кількості доказів, правильному вирішенню справи

У відповідності до ч.2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

З огляду на зазначене вище, суд вважає за необхідне залучити в якості третьої особи роботодавця позивача, а саме Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля».

Залучення до участі ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» у цій справі сприятиме всебічному розгляду справи, правильному вирішенню спору, встановленню дійсного характеру спірних правовідносин.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 180, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Павлоградвугілля» (ЄДРПОУ 00178353, 51400 м. Павлоград, в. Соборна, б. 76).

Запропонувати третій особі протягом 15-ти днів з моменту отримання даної ухвали надати суду письмові пояснення та документи, які їх підтверджують, з доказами направлення іншим учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя О.О. Кошкош

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123946779
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них

Судовий реєстр по справі —200/7883/24

Ухвала від 20.12.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кошкош О.О.

Ухвала від 20.12.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кошкош О.О.

Ухвала від 09.12.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кошкош О.О.

Ухвала від 19.11.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Кошкош О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні