Ухвала
від 16.12.2024 по справі 367/4834/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/4834/24

Провадження №2-во/367/149/24

УХВАЛА

Іменем України

16 грудня 2024 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді Третяк Я.М.,

за участю секретаря Люліної О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпінь заяву адвоката Ганчевої Марії Андріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 11 вересня 2024 року в цивільній справі № 367/4834/24 за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України,

ВСТАНОВИВ:

11 вересня 2024 року у справі № 367/4834/24 за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, ухвалено рішення суду.

12 грудня 2024 року до суду надійшла заява представника заявника ОСОБА_1 , адвоката Ганчевої Марії Андріївни про виправлення описки у судовому рішенні від 11 вересня 2024 року, у якій заявник зазначає, що в резолютивній частині рішення суду допущено описку, а саме зазначено: «запис про батька провести за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записати за її вказівкою як ОСОБА_2 відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.».

Поряд з цим зазначає, що виконати рішення суду неможливо, оскільки ім`я та по батькові дитини не може бути ідентичним імені та по батькові батька дитини, адже по батькові дитини визначається за іменем батька. Окрім цього зазначає, що при зверненні до суду заявниця не вказувала ім`я та по батькові дитини.

У зв`язку з цим просить виправити вказану описку.

В судове засідання для розгляду заяви учасники справи не викликалися.

Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши заяву заявника та вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно з положеннями ст.219 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки.

Судом встановлено, що 11 вересня 2024 року у справі № 367/4834/24 за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, ухвалено рішення суду яким заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України задоволено.

При розгляді справи та дослідженні доказів судом встановлено, що мати дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не перебувала у шлюбі з батьком дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 135 СК Українипри народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Відповідно до п. 19 Постанови Пленуму ВС України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», при вирішенні питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Тож суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання про виправлення описки в резолютивній частині рішення суду від 11 вересня 2024 року у справі № 367/4834/24 за заявою адвоката Ганчевої Марії Андріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 11 вересня 2024 року в цивільній справі №367/4834/24 за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.259-261, 269,354, 432 Цивільного процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Виправити описку в рішенні Ірпінського міського суду Київської області від 11 вересня 2024 року у справі № 367/4834/24 за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Ганчева М.А., заінтересована особа: Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, зазначивши у другому абзаці резолютивної частини рішення правильне « запис про батька провести за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записати за її вказівкою відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України».

Ухвала, в силу положень ч. 2 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням -http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Я.М.Третяк

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123948037
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —367/4834/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні