Рішення
від 06.12.2024 по справі 372/4266/21
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/4266/21

Провадження № 2-43/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2024 року Обухівський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Потабенко Л.В.

при секретарі Водолазській Т.Ю.

за участю представників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

розглянувши в приміщенні Обухівського районного суду Київської області у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання батьківства та стягнення аліментів, третя особа: Обухівський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ),

В С Т А Н О В И В:

В листопаді 2021 року позивач звернулася до Обухівського районного суду Київської області з вищевказаним позовом, в якому просила визнати батьком дитини ОСОБА_4 , та внести відповідні зміни в актовий запис про народження № 162, складений 18 травня 2021 року Обухівським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вказавши його батьком дитини. Стягнути з ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 10000 гривень, щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду до досягнення дитиною повноліття. Також просила стягнути із ОСОБА_4 , на користь ОСОБА_3 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частки всіх видів доходів, починаючи від дня пред`явлення позову по 04 травня 2024 року, тобто до досягнення дитиною, ОСОБА_5 , трьох років. Обгрунтовуючи заявлені позовні вимоги посилається на те, що позивач та відповідач в період з 2019 рік по вересень 2020 року перебували у фактичних шлюбних стосунках. Позивач завагітніла і ІНФОРМАЦІЯ_2 у сторін народилася спільна дитина, донька - ОСОБА_5 . При реєстрації дитини у відділі державної реєстрації актів цивільного стану відповідач відмовився подати заяву про реєстрацію батьківства, тому запис про батька дитини був здійснений відповідно до п. 1 ст. 135 СК України, а позивач вимушена звернутися з позовом про визнання батьківства. Лише після того, як позивач завагітніла, вона дізналася, що відповідач має іншу сім`ю. Відповідач відразу після народження дитини припинив будь-який зв`язок з позивачем, спільну дитину не визнає та відмовляється приймати участь в утриманні дитини. Також між сторонами не досягнуто домовленості щодо утримання дитини, позивач змушена звернутися до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини до досягнення дитиною повноліття, також позивач звертається з вимогами до відповідача про стягнення з нього аліментів на її утримання, оскільки вона доглядає за дитиною до досягнення нею трьох років, не має самостійного доходу, окрім спільної дитини з відповідачем також має на утриманні малолітню дитину від першого шлюбу, який розірвано 23 березня 2018 року.

Ухвалою суду від 04.02.2022 року постановлено ухвалу про відкриття провадження по справі за загальними правилами позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою судді від 01.06.2022 року постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду.

Ухвалою судді від 06.06.2024 року постановлено ухвалу про призначення судової генетичної-молекулярної експертизи у справі

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, та не заперечив щодо визнання відповідача батьком дитини та стягнення з нього аліментів на утримання дитини в розмірі 3000 гривень щомісячно, в решті позовних вимог просив відмовити, оскільки він утримує своїх чотирьох дітей та дружину.

Представник третьої особи Відділу державної реєстрації актів цивільного стану в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання, в якому просив розглянути спір відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно доч.ч.1,2,5 ст.263 ЦПК України,судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права,бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши письмові докази та матеріали справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

ОСОБА_5 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст.135 СК України, батьком зазначений ОСОБА_7 , відомості про батька записані згідно ч. 1 ст. 135 СК.

Відповідно до ст.125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.

Статтею 128 СК України передбачено, що за відсутності заяви, право на подання якої встановлено ст. 126 СК України, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч.1 ст. 135 СК України.

Відповідно до ст.135 СК України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Законодавством визначено перелік осіб, які вправі звернутися з позовом про визнання батьківства. Зокрема, позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.

Відповідно до роз`яснень п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2008 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», за нормою ст.ст. 213, 215 ЦПК України, рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено).

Згідно з п.п.20 п.1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.

Відповідно до п.2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за N 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.

За положеннями ст.134 СК України, на підставі заяви осіб, зазначених у ст.ст. 126, 127 СК України або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове Свідоцтво про народження.

Судом встановлено, що державну реєстрацію народження ОСОБА_5 проведено відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народжень.

Предметом доказування у справах про визнання батьківства або про встановлення факту батьківства є встановлення походження дитини від певної особи.

Європейський суд з прав людини, рішення якого є джерелом права згідно із статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зауважив, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (Калачова проти Російської Федерації № 3451/05, § 34, від 07 травня 2009 року).

За положеннями ст. 134 Сімейного кодексу України на підставі заяви осіб, зазначених у ст.ст. 126 та 127 Сімейного кодексу України, або рішенням суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до Книги реєстрації народжень та видає нове свідоцтво про народження.

Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Ухвалою Обухівського районного суду Київської області від 06.06.2024 року у справі призначено молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої було поставлено питання можливості походження дитини від відповідача.

Відповідно до висновку судової молекулярно-генетичної експертизи від 16.10.2024 року №СЕ-19/111-24/39555-БД встановлено, що ОСОБА_4 , ймовірно є біологічним батьком ОСОБА_5 . Ймовірність даної події 99,9999994%.

Таким чином, вказаним висновком судової молекулярно-генетичної експертизи підтверджено, що ОСОБА_8 є біологічним батьком ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Враховуючи вищевикладене, а також обставини встановлені судом, з урахуванням дослідження ДНК, а також те, що відповідач є батьком малолітньої дитини ОСОБА_5 , суд дійшов висновку про задоволення позову в цій частині.

Відповідно до статей 180, 181 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Згідно із ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Судом встановлено, що відповідач по справі має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Неповнолітня дитина сторін зареєстрована разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, що не заперечується відповідачем.

Відповідач є працездатним, має стабільний заробіток, а тому суд вважає що він спроможний сплачувати позивачу аліменти на утримання дитини, але в меншому розмірі ніж просить позивач, оскільки має на утриманні ще чотирьох неповнолітніх дітей, отже позовні вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню в розмірі 3000 гривень.

Частинами другою, четвертою статті 84 СК України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до частини першої статті 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

Таким чином, з аналізу зазначених норм закону вбачається, що стягнення з відповідача коштів на утримання позивача до досягнення дитиною трирічного віку можливе незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Подання суду доказів того що дружина, з якою проживає дитина, потребує матеріальної допомоги, не є обов`язковим, оскільки право на аліменти належить дружині до досягнення дитиною трирічного віку.

Статтею 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є батьком ОСОБА_5 яка знаходиться на утриманні позивачки, відповідач, який працездатний та має можливість надавати позивачу матеріальну допомогу, у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання позивача.

Визначаючи розмір аліментів, виходячи з принципів розумності та справедливості, з урахуванням матеріального стану відповідача, знаходження його у працездатному віці, наявності в нього неповнолітніх дітей з урахуванням того, що з відповідача також стягуються аліменти на утримання його малолітньої дитини, суд вважає, що відповідач має матеріальну можливість сплачувати аліменти на утримання позивача до досягнення дитиною 3-х річного віку, у розмірі 1/8 зі всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно,

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 908 грн..

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір за позовну вимогу про стягнення аліментів на утримання дитини в розмірі 908,00 грн. суд стягує з відповідача на користь держави.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, суд вважає допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу на один місяць.

Керуючись ст. ст. 258, 263-268 ЦПК України, ст. ст. 125, 126, 128, 130, 134, 135 Сімейного кодексу України суд,

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Обухівський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та стягнення аліментів, задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина Республіки Узбекистан, батьком дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Внести відповідні зміни в актовий запис № 162 від 18 травня 2021 року складений Обухівським міськрайоонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про народження ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 - вказавши батьком дитини « ОСОБА_4 », прізвище дитини « ОСОБА_5 », по-батькові « ОСОБА_5 », та ім`я та дату народження дитини залишити без змін.

Рішення суду є підставою для внесення відповідних змін до актового запису про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та видачі нового Свідоцтва про народження.

Стягувати з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина Республіки Узбекистан, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ) аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі у розмірі 3 000 гривень 00 копійок, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття, щомісячно, починаючи з 04.11.2021 року.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина Республіки Узбекистан, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ) аліменти на її утримання на час догляду за малолітньою донькою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/8 частки з усіх видів заробітку (доходу), щомісячно, починаючи стягнення з 04.11.2021 року і до досягнення дитиною трьохрічного віку до ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина Республіки Узбекистан, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір в розмірі 908 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянина Республіки Узбекистан, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ) судовий збір в розмірі 908 грн. 00 коп..

В задоволенні решти вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

Повний текст рішення буде виготовлено не пізніше 06.12.2024 року.

Позивач: ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ).

Відповідач: ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , громадянин Республіки Узбекистан, зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 )

Третя особа: Обухівський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) (юридична адреса: Київська область, м. Обухів, вул. Київська, буд. 2).

Суддя:

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123948640
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —372/4266/21

Рішення від 06.12.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Рішення від 06.12.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Ухвала від 06.06.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Обухівський районний суд Київської області

Потабенко Л. В.

Постанова від 16.03.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 06.03.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Немировська Олена Віленівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні