Справа № 766/5496/24
н/п 2/766/9505/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.12.2024 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого суддіМайдан С.І.
за участю секретаря Кирпиченко І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м .Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит ТУ Ю» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
встановив:
11.04.2024 року ТОВ «Кредит ТУ Ю» звернулося до суді із позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором. В обгрунтування позову зазначив, що 13.01.2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «КРЕДИТ ТУ Ю» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 2022113727278, відповідно до умов якого позивачем надано відповідачу грошові кошти у кредит в сумі 25 000,00 на умовах строковості, зворотності, платності, а відповідач зобов`язується повернути кредит, сплатити проценти за користування кредитом та сплатити інші платежі, передбачені Договором, у загальному розмірі 27 475,00, що включає суму визначену в п. 1.1 Договору та суму авансових процентів, що повинні бути сплачені за рахунок кредиту відповідно до п. 3.4 Договору. Цільове призначення кредиту: на споживчі потреби, визначений розмір процентної ставки за кредитом: за перший день користування кредитом 9.9 % в день; з другого дня користування кредитом до кінця строку, на який надається кредит 0,25 % в день, тип процентної ставки фіксована, шляхом перерахування коштів на рахунок відповідача, з кінцевим терміном повернення кредиту 12.01.2025 року. Позивач виконав всі умови за Договором та надав кредит шляхом перерахування коштів на рахунок Боржника. При укладанні Договору сторонами було досягнуто згоди з усіх його істотних умов та визначено: валюту кредитування, суму кредиту, процентну ставку за користування ним і порядок повернення кредиту, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору,строки повернення коштів. Підписавши Договір, відповідач засвідчив, що він погодився з його умовами. Відповідач зобов`язався погашати суму кредиту (чергового платежу), нарахованих процентів та інших платежів на умовах Договору в порядку та дати внесення, визначені в п. 1.5 Договору. Так, за весь час дії Договору відповідачем було сплачено: 04.02.2022 року 2 475,50 грн; 01.04.2022 року 2 250,00 грн. Відповідач своє зобов`язання за Договором не виконав, а отже, є таким, що прострочив виконання грошового зобов`язання. Заборгованість відповідача перед позивачем за Договором складає в розмірі 74 412,63 гривень, в тому числі: 27475,00 грн сума заборгованості за основною сумою отриманого Кредиту; 47280,78 грн сума процентів, нарахованих відповідно до положень пункту 1.3 Договору. На підставі викладеного позивач просить стягнути з відповідач на свою користь заборгованість у розмірі 74412,63 грн та сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 17.04.2024 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою від 01.10.2024 року позовну заяву залишено без руху, оскільки після відкриття провадження у справі, в процесі дослідження доказів встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 ЦПК України.
Ухвалою від 21.10.2024 року прийнято позовну заяву в новій редакції (в порядку усунення недоліків) до розгляду, продовжено судовий розгляд у цивільній справі.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 09.12.2024 року ухвалено провести заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, в позові просив розглядати справу у його відсутність, просив позов задовольнити в повному обсязі. Надав згоду на ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явилася, про розгляд справи повідомлялася у встановленому законом порядку. Відзив на позовну заяву до суду не надходив.
За таких обставин, враховуючи згоду представника позивача на слухання справи у відсутність відповідача, суд вважає можливим постановити заочне рішення на підставі наявних у матеріалах справи доказів в порядкуст.280 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
13.01.2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «КРЕДИТ ТУ Ю» та ОСОБА_1 було укладено кредитний договір № 2022113727278.
Відповідно до п. 1.1. Договору, позивач зобов`язується надати відповідачу грошові
кошти у кредит в сумі 25 000,00 грн на умовах строковості, зворотності, платності, а відповідач зобов`язується повернути кредит, сплатити проценти за користування кредитом та сплатити інші платежі, передбачені Договором.
Загальний розмір кредиту за цим договором складає 27 475,00 грн, що включає суму визначену в п. 1.1 Договору та суму авансових процентів, що повинні бути сплачені за рахунок кредиту відповідно до п. 3.4 Договору.
Цільове призначення кредиту: на споживчі потреби.
Пунктом 1.3 договору визначено, що розмір процентної ставки за кредитом залежить від періоду її встановлення та складає: за перший день користування кредитом 9.9 % в день; з другого дня користування кредитом до кінця строку на який надається
кредит 0,25 % в день. Тип процентної ставки - фіксована.
Відповідно до п. 2.1. Договору надання кредиту здійснюється відповідно до його
цільового призначення шляхом перерахування суми кредиту з поточного рахунку
позивача на рахунок/платіжну карту відповідача. Сума кредиту (його частина)
перераховується позивачем відповідачу протягом одного робочого (банківського) дня
з моменту укладання цього Договору.
На виконання вищевказаного пункту Договору, позивач зі свого боку виконав всі
умови за Договором та надав кредит шляхом перерахування коштів на рахунок
боржника, що підтверджується платіжною інструкцією № 944227 від 13.01.2022 року.
Пунктом 1.4. Договору визначено, що строк на який надається кредит: з моменту
надання по терміни, визначені у Графіку платежів, вказаному в пункту 1.5 Договору,
з кінцевим терміном повернення 12.01.2025 року.
У відповідності до п. 1.5. Договору, сторони погодили, що повернення кредиту та
сплата процентів за його користування здійснюється згідно встановленого графіка
(графік платежів).
Таким чином, при укладанні 13.01.2022 року Договору сторонами було досягнуто
згоди з усіх його істотних умов та визначено: валюту кредитування, суму кредиту,
процентну ставку за користування ним і порядок повернення кредиту, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору, строки повернення коштів, сторони мали необхідний обсяг цивільної дієздатності, а їх волевиявлення було вільним і відповідало їхній внутрішній волі.
Підписавши Договір, відповідач засвідчив, що він погодився з його умовами.
Відповідно до пунктів 4.3.1., 4.3.2 Договору відповідач зобов`язався погашати суму
кредиту (чергового платежу), нарахованих процентів та інших платежів на умовах
Договору в порядку та дати внесення, визначені в п. 1.5 Договору.
Відповідач зобов`язаний використовувати кредит лише на цілі, визначені в пункту 1.2 Договору.
Так, за весь час дії Договору Відповідачем було сплачено: 04.02.2022 року 2 475,50 грн.; 01.04.2022 року 2 250,00 грн., про що свідчать виписки по Договору.
Відповідач порушив взяті на себе зобов`язання та умови Договору.
Згідно до ч. 4 ст. 16 Закону України «Про споживче кредитування», у разі затримання споживачем сплати частини споживчого кредиту та/або процентів щонайменше на один календарний місяць, кредитодавець має право вимагати повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, в повному обсязі, якщо таке право передбачене договором про споживчий кредит.
Відповідно до п.п. 4.2.6. п. 4.2. Договору, позивач має право вимагати від відповідача дострокового повернення кредиту та сплати процентів у разі затримання сплати частини кредиту та/або процентів більш як на один календарний місяць. В такому випадку Відповідач повинен здійснити дострокове повернення кредиту та процентів протягом 60 календарних днів з дня одержання повідомлення про таку вимогу.
Згідно до абз. 2, 3 ч. 4 ст. 16 ЗУ «Про споживче кредитування», кредитодавець
зобов`язаний у письмовій формі повідомити споживача про таку затримку із
зазначенням дій, необхідних для усунення порушення, та строку, протягом якого
вони мають бути здійснені. Якщо кредитодавець відповідно до умов договору про споживчий кредит вимагає здійснення платежів, строк сплати яких не настав, або повернення споживчого кредиту, такі платежі або повернення споживчого кредиту здійснюються споживачем протягом 30 календарних днів, а за споживчим кредитом, забезпеченим іпотекою, та за споживчим кредитом на придбання житла - 60 календарних днів з дня одержання від кредитодавця повідомлення про таку вимогу.
Позивач звернувся до відповідача з претензією вимогою про сплату грошових
коштів, згідно якої повідомив відповідача про затримання сплати частини отриманого, згідно Договору кредиту, більше ніж на один календарний місяць, та запропоновано сплатити суму заборгованості протягом 60 календарних днів з дня одержання повідомлення. Проте, претензія залишена без задоволення.
Положеннями пунктів 7.1,7.3,7.4 Договору визначено, що сторони несуть відповідальність за порушення умов Договору згідно чинного законодавства України.
Згідно із ч.1ст.4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.ст.509,510,526 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Загальними умовами зобов`язання є те, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. (ст.ст.525,625 ЦК України).
Згідно ізст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
Відповідно до ч.1ст.610Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення (ст.612 ЦК України).
Відповідно до ст.1054Цивільного кодексу України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави (Позика), якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно ч.2ст.1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.
Згідно до розрахунку, наданого позивачем, заборгованість відповідача перед позивачем на час звернення до суду із позовом, за Договором складає в розмірі 74 412,63 гривень, в тому числі: 27475,00 грн сума заборгованості за основною сумою отриманого Кредиту; 47280,78 грн сума процентів, нарахованих відповідно до положень пункту 1.3 Договору.
Відповідно дост.6 Європейської конвенції з прав людинита основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідност.2 Цивільного процесуального кодексу України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст.ст.12,13 Цивільного процесуального кодексу України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Враховуючи вищевикладені обставини та норми чинного законодавства, розглянувши справу в межах заявлених вимог та наданих сторонами доказів, які оцінені судом в їх сукупності, суд, за своїм внутрішнім переконанням, дійшов до висновку про законність, обґрунтованість та правомірність позовних вимог ТОВ «Кредит ТУ Ю» до відповідача про стягнення заборгованості, у зв`язку з чим такий позов підлягає задоволенню.
Відповідно дост.141 ЦПК України, витрати по сплаті судового збору за розгляд позовної заяви підлягають стягненню з відповідача на користь позивача в розмірі 3028,00 грн.
Керуючись ст. 12, 13, 19, 81, 133, 141, 259, 263-265, 280-284, 354 України, ст.ст. ст.ст.509-510,525-526,530, ч.3 ст.551,612,625,1046-1050,1054-1055,1056 ЦК України, суд
вирішив:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит ТУ Ю» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит ТУ Ю» ( код ЄДРПОУ 40094068, місцезнаходження: 04205, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, буд. 29-б корпус А офіс 114) заборгованість за Договором від 13.01.2022 року в розмірі 74 412,63 гривень, в тому числі: 27475,00 грн сума заборгованості за основною сумою отриманого Кредиту;
47280,78 грн сума процентів, нарахованих відповідно до положень пункту 1.3 Договору.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредит ТУ Ю» ( код ЄДРПОУ 40094068, місцезнаходження: 04205, м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, буд. 29-б корпус А офіс 114) судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленомуЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Херсонської області в порядкуст. 355 ЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя С.І. Майдан
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123953351 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Майдан С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні