Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/3275/24
Провадження № 6/376/55/2024
У Х В А Л А
про залишення заяви без розгляду
"20" грудня 2024 р. Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Батовріної І.Г.
за участю секретаря судового засідання Гіптенко Є.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сквира цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: державний виконавець Сквирського відділу державної виконавчої служби у Білоцерківському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Драч Інна Анатоліївна, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕЛИКОЄРЧИКІВСЬКЕ», Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «НАСІННЯ», про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,
встановив:
Заявник звернувся до суду із заявою про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Відповідно до ч. 6 ст. 441 ЦПК України суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов`язкової участі державного (приватного) виконавця.
У зв`язку з наведеним розгляд подання було призначено на 14.11.2024 р., яке у зв`язку з неявкою сторін було відкладено на 05.12.2024 р. та у зв`язку з їх повторною неявкою на 20.12.2024 р..
Разом з тим і заявник і державний виконавець на розгляд подання не з`явилися, причини неявки суду не повідомили. Окрім того 18.12.2024 року заявник, ОСОБА_1 , подав заяву про повернення заяви.
Участь державного виконавця при розгляді даної категорії справ є обов`язковою.
При цьому, у рішеннях від 28 жовтня 1998 у справі «Осман проти Сполученого королівства» та від 19 червня 2001 року у справі «Креуз проти Польщі» Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) роз`яснив, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя, держави-учасниці цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких полягає в запобіганні безладного руху в судовому процесі. Вказаними рішеннями ЄСПЛ визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
У рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» ЄСПЛ вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч .9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Згідно з ч. 5 ст. 223 ЦПК України у разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.
У зв`язку з тим, що належним чином повідомлений державний виконавець і заявник повторно в судове засідання не з`явилися, враховуючи, що від заявника надійшла заява про повернення заяви, заява підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст. 223, 247, 257, 259, 260, 275, 353 ЦПК України, суддя,
постановив:
Заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи:державний виконавецьСквирського відділудержавної виконавчоїслужби уБілоцерківському районіКиївської областіЦентрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ)Драч ІннаАнатоліївна,сільськогосподарське товариствоз обмеженоювідповідальністю «ВЕЛИКОЄРЧИКІВСЬКЕ»,Товариство зобмеженою відповідальністю«Торговий дім«НАСІННЯ»,про скасуваннятимчасового обмеженняу правівиїзду замежі України- залишити без розгляду.
Роз`яснити, що особа заяву якої залишено без розгляду після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
На ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду.
Суддя І.Г. Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123956759 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні