Справа № 402/747/21
У Х В А Л А
про прийняття відмови від частини позовних вимог
та закриття провадження в цій частині.
"18" вересня 2024 р. Ульяновський районний суд Кіровоградської області в складі головуючої - Терновенко А. В.
при секретарі - Рудь Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Благовіщенське Кіровоградської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про скасування реєстрації права власності та визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И Л А:
13.10.2021 року Позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , яким просить:
скасувати державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на житловий будинок із надвірними спорудами загальною площею 64,3 кв.м., житловою площею 42,3 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2415139835255), здійснену 22.07.2021 року державним реєстратором Аджамської сільської ради Кіровоградського району Кіровоградської області;
визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок із надвірними будівлями загальною площею 61,4 кв.м., житловою площею 31,60 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
17.09.2024 року представник позивача звернулась до суду з клопотанням про залишення частини позовних вимог без розгляду , зокрема просить залишити без розгляду вимогу, викладену як визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок із надвірними будівлями загальною площею 61,4 кв.м., житловою площею 31,60 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судове засідання учасники справи не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, у відповідності до вимог ст. 128 ЦПК України, що підтверджується матеріалами судової справи.
Виходячи з необхідності дотримання розумних строків під час провадження у справі, зважаючи на подання позивачем заяви про залишення частини позовних вимог без розгляду, суд вважає за можливе за наведених обставин вирішити по суті питання процесуального характеру.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Мотиви та висновки суду, а також положення закону,яким керувався суд, постановляючи ухвалу.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених устатті 43цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
У цивільному судочинстві діє принцип диспозитивності, за яким суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (ст. 13 ЦПК України).
У ході розгляду заяви встановлено, що позивач самостійно ініціював питання залишення частини позовних вимог без розгляду.
Право на пред`явлення позову, як і право на звернення до суду з клопотанням про залишення позову без розгляду, належить до дискреційних повноважень позивача.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заяви, а тому позов у цій частині слід залишити без розгляду.
Керуючись п. 5 ч. 1ст. 257 ЦПК України,
постановив:
Заяву про залишення частини позовних вимог без розгляду задовольнити.
Позовні вимоги щодо визнання за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок із надвірними будівлями загальною площею 61,4 кв.м., житловою площею 31,60 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом, після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без розгляду.
В іншій час тині позовних вимог продовжити розгляд по суті.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: А. В. Терновенко
Суд | Ульяновський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123957075 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Ульяновський районний суд Кіровоградської області
Терновенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні