ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" грудня 2024 р. м ХарківСправа № 910/14152/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "НАФТОКОН", 01014, м. Киїів. вул. Болсуновська, буд. 8, кім. 29, 30, 31 до Російської Федерації в особі міністерства юстиції російської федерації, Російська Федерація, 119991, м. Москва, вул. Житня, буд. 14, буд. 1 простягнення 41 495 141, 87 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтокон» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до держави - Російської Федерації в особі Міністерства юстиції Російської Федерації про стягнення матеріальної шкоди у сумі 41 495 141, 87 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.11.2024 року передано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Нафтокон» до держави - Російської Федерації в особі Міністерства юстиції Російської Федерації про стягнення шкоди в сумі 41 495 141, 87 грн. з додатками на розгляд до Господарського суду Харківської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Господарського суду Харківської області від 17.12.2024 року у справі № 910/14152/24 визначено головуючого суддю (суддю-доповідача): Ємельянову О.О.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, в обґрунтування позовних вимог, позивач зокрема зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтокон» є власником нежитлових будівель та споруд, що розташовані за адресою: Харківська область, Зміївський район, місто Зміїв, вулиця Харківська, 86Б, загальною площею 127, 5 кв.м. Російські військовослужбовці, порушуючи звичаї війни здійснили обстріл з використанням невстановлених бпла та пошкодили нерухоме майно на території ТОВ «Нафтокон» за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Зміїв, вул. Харківська, 86Б (нежитлові будівлі, споруди і інше майно) та рухоме майно (офісну техніку, офісні меблі, дизельне паливо, протипожежні пристрої та засоби і інше). Вартість пошкодженого становить 41 495 141, 87 грн. Вищевказане на думку позивача, є підставою для стягнення із відповідача матеріальної шкоди у сумі 41 495 141, 87 грн.
Для визначення розміру матеріальної шкоди, позивачем надано до суду висновки експертів із доданими до них документами.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
При цьому, позивачем до позовної заяви не надано усіх належних доказів у підтвердження викладених у позовній заяві обставин (зокрема щодо підтвердження обставин щодо знищених, пошкоджених товарно-матеріальних цінностей, рухомого та нерухомого майна, та їх вартості, місця його перебування у тому інвентаризаційного акту тощо), що не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України.
Згідно частини 1, частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами частини 3, частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до Господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтокон» (справа № 910/14152/24 вх. № 4518/24) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Нафтокон» строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтокон» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- обґрунтований розрахунок суми позовних вимог в частині заявленої до стягнення суми щодо розміру матеріальної шкоди, що завдана власнику рухомого та нерухомого майна (ТМЦ, основні засоби, право власності тощо);
- надати до суду у відповідності до вимог Господарського процесуального кодексу України усі наявні докази у підтвердження викладених у позовній заяві обставин (зокрема щодо підтвердження обставин щодо знищених, пошкоджених товарно-матеріальних цінностей, рухомого та нерухомого майна, та їх вартості, акти, видаткові, інвентаризаційні описи, право власності тощо);
- письмові пояснення та обґрунтування щодо визначення відповідача (Російської Федерації в особі Міністерства юстиції Російської Федерації).
4. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала складена та підписана 23 грудня 2024 року
СуддяО.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123964856 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні