Ухвала
від 24.10.2024 по справі 761/39499/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/39499/24

Провадження № 2-о/761/612/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Аббасова Н.В. вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Донбаська національна академія будівництва та архітектури, про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2024 року до Шевченківського районного суду міста Києва, в порядку окремого провадження, звернувся представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Уртаєв О.І. з даною заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.10.2024 вищевказана заява надійшла в провадження судді Аббасової Н.В.

Вивчивши матеріали заяви вважаю, що у відкритті провадження слід відмовити з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Частиною другою ст.19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

- наказного провадження;

- позовного провадження загального або спрощеного;

- окремого провадження.

За приписами частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Заявником подано заяву у порядку окремого провадження.

Разом з цим, згідно з ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про: 1) обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; 1-1) обмеження фізичної особи у відвідуванні гральних закладів та участі в азартних іграх; 2) надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності; 3) визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою; 4) усиновлення; 5) встановлення фактів, що мають юридичне значення; 6) відновлення прав на втрачені цінні папери на пред`явника та векселі; 7) передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність; 8) визнання спадщини відумерлою; 9) надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку; 10) примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу; 11) розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб.

При цьому, заявляючи вимогу про встановлення факту, що має юридичне значення представник заявниці просить встановити факт, що під час навчання в період часу з 2011 по 2012 рік у Донбаській національній академії будівництва та архітектури за спеціальністю «Архітектура будівель та споруд» ОСОБА_1 вивчала наступні дисципліни:

- Правові особливості діяльності будівельних організацій: 60 годин- залік/відмінно;

- Методологія і організація наукових досліджень: 90 годин - залік/відмінно;

- Науково-практична підготовка: 90 годин - залік/відмінно;

- Психологія управління персоналом: 60 годин- залік/відмінно;

- Інформаційні технології в наукових дослідженнях: 60 годин- залік/відмінно;

- Вища школа і Болонський процес: 60 годин- залік/відмінно;

- Критика сучасних теорій архітектури будівель і споруд: 90 годин - залік/відмінно;

- Педагогіка вищої школи: 90 годин - відмінно;

- Регіональні проблеми архітектури будівель і споруд: 120 - відмінно.

Студент (ка) ОСОБА_1 виконала практики за спеціальністю з оцінками: педагогічна- відмінно; науково- дослідна - відмінно і захистила дипломний проект (роботу) на тему: «Особливості архітектурно-планувальної структури транспортно-пересадочних вузлів місцевого значення» з оцінкою «відмінно».

Представник зазначає, що заявниця не отримала додаток до диплому про вищу освіту, а з урахуванням того, що вищий навчальний заклад, у якому навчалась заявниця, переїхав з тимчасово окупованої території України до міста Івано-Франківськ, при цьому архіви навчального закладу за інформацією заявника залишились на непідконтрольній території України, у зв`язку з чим отримання додатку до диплома про здобуття вищої освіти на даний час є неможливим.

Разом з цим, наказом МОН від 20.04.2022 №358 Донбаську національну академію будівництва та архітектури тимчасово переміщено на базу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

При цьому, видача документів про освіту здійснюється відповідно до Порядку замовлення, виготовлення, видачі, обліку документів про вищу освіту та додатків до дипломів європейського зразка, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.03.2015 № 249, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2015 за № 493/26938 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 02.11.2020 № 1351, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.12.2020 за № 1249/35532) (далі - Порядок). Дублікати документа про вищу освіту та додатка до нього виготовляються та видаються за письмовою заявою особи, на ім`я якої було видано документ про вищу освіту, що подається нею особисто або через уповноваженого представника до закладу освіти, що видав документ про вищу освіту, або його правонаступника. Замовлення на формування інформації, що відтворюється в дублікаті документа про вищу освіту, створюється закладом освіти на основі інформації, що міститься в ЄДЕБО та підтверджує факт видачі документа про вищу освіту.

Відтак, оскільки заклад вищої освіти, що видав документ на даний час функціонує тому видача дублікатів документів про освіту здійснюється відповідно до вказаного Порядку.

Згідно з ч. 9 ст. 10 ЦПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суд відмовляє у відкритті провадження, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

В даному випадку суд вважає за необхідне застосувати до вказаної заяви про встановлення факту, що має юридичне значення аналогію ст. 186 ЦПК України та відмовити у відкритті провадження, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 186 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Донбаська національна академія будівництва та архітектури, про встановлення факту, що має юридичне значення.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.

Суддя: Н.В. Аббасова

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123973103
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —761/39499/24

Ухвала від 24.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні