Ухвала
від 23.12.2024 по справі 148/2595/24
ТУЛЬЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 148/2595/24

Провадження № 2/148/932/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2024 року суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Дамчук О.О., розглянувши матеріали позовної заяви представниці позивачки адвоката Чернілевської Руслани Віталіївни, яка на підставі ордеру серії АВ № 1013432 про надання правової допомоги від 12.08.2022 діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тульчинської міської ради та третьої особи: державного реєстратора Якушинецької сільської ради Вінницького району Кривоус Олега Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсним рішення.

В С Т А Н О В И В:

У провадження судді Тульчинського районного суду Вінницької області Дамчука О.О. в порядку ст. 41 ЦПК України надійшла позовна заява підписана представницею позивачки, адвокатом Чернілевською Русланою Віталіївною, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тульчинської міської ради та третьої особи: державного реєстратора Якушинецької сільської ради Вінницького району Кривоус Олега Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсним рішення.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175-177 ЦПК України.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.

Також із ч. 1 ст. 177 ЦПК України вбачається, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Частиною першою статті 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина перша статті 60 ЦПК України).

Представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки (частина перша статті 64 ЦПК України).

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» (частина четверта статті 62 ЦПК України).

Частина перша статті 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", вказує, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, також відповідно до зазначеного закону документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги є: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи) уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Представницею позивачки не надано доказів правомірності підпису позову, оскільки до матеріалів позовної заяви надано лише ордер на представництво у якому зазначено, що одер видано на підставі договору про надання правничої допомоги на надання правничої допомоги у судах усіх інстанцій, однак сам договір у матеріалах заяви відсутній, у зв`язку з чим не можливо встановити повноваження представниці.

Водночас суд зауважує, що ВС у постановах Великої Палати Верховного Суду від 5 червня 2019 у справі № 9901/847/18 так КГС ВС від 17 серпня 2020 року у справі № 911/2636/19 сформульовано висновок про те, що з огляду на підпункт 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року у справі № 36, ордер має містити назву органу, в якому надається правова допомога адвокатом, при цьому в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.

Суд, встановивши, що позовну заяву подано особою, яка … не має права її підписувати, повертає її позивачеві без розгляду (пункт 1 частина четверта статті 185 ЦПК України).

Аналіз вказаних норм свідчить, що: у разі подання позовної заяви вона має бути підписана позивачем або його представником, який має повноваження на момент подання; у випадку підписання позовної заяви представником, який не має повноважень на момент подання заяви, то вона має повертатися без розгляду, а не розглядатися по суті.

Судом встановлено, що представницею позивача підписано позовну заяву, однак до матеріалів позову не додано документів на підтвердження повноважень представниці щодо права підпису позовної заяви від імені позивача.

Також суд зазначає, що ордер виданий 12.08.2022 без зазначення назви органу, в якому надається правова допомога (назва суду), а справа до суду надійшла 14.11.2024.

Тому з метою перевірки права представниці позивачки на подачу позовної заяви від імені позивачки, останній потрібно надати договір, або інший документ яким передбачені її права представниці.

Тобто, якщо у суду виникли сумніви в тому, що документи на підтвердження повноважень представника є недостатніми, то суду слід залишити позовну заяву без руху з наданням строку для усунення її недоліків.

Аналогічний висновок висвітлений в постанові Верховного Суду від 26 лютого 2020 року у справі № 185/2794/19.

Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», якщо позовна заява не відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК суд постановляє ухвалу, в якій повинні бути зазначені конкретні підстави залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи, що позовна заява представниці позивачки, адвоката Чернілевської Руслани Віталіївни, яка діє на підставі ордеру в інтересах ОСОБА_1 , не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, її необхідно залишити без руху, надавши представниці позивача строк для усунення недоліків, протягом семи днів з дня отримання ухвали суду.

Керуючись ст.ст. 175-177, ст. 185 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Заяву представниці позивачки адвоката Чернілевської Руслани Віталіївни, яка на підставі ордеру серії АВ № 1013432 про надання правової допомоги від 12.08.2022 діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Тульчинської міської ради та третьої особи: державного реєстратора Якушинецької сільської ради Вінницького району Кривоус Олега Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсним рішення, залишити без руху.

Повідомити представницю позивачки, адвоката Чернілевську Руслану Віталіївну, про необхідність виправити зазначені недоліки поданої позовної заяви в семиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позову без руху та роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

У відповідності до частини 7 статті 14 ЦПК України копія ухвали направляється представнику позивачки засобами підсистеми «Електронний суд», що не позбавляє учасників справи отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч.2 ст.353 ЦПК України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.О. Дамчук

СудТульчинський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123973874
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —148/2595/24

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Дамчук О. О.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Саламаха О. В.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Саламаха О. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Тульчинський районний суд Вінницької області

Ковганич С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні