Справа № 303/9412/24
2-о/303/504/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2024 року м. Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Полянчук Б.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , виконавчий комітет Мукачівської міської ради,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 подав до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення.
Ухвалою судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 27.11.2024 заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.
Заявника повідомлено про необхідність усунення недоліків заяви на протязі п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали від 27.11.2024 надіслано заявнику засобами поштового зв`язку за адресою, що вказана у заяві (поштове відправлення № 0610213496240).
Так, згідно з відомостями зазначеними в довідці про причини повернення (Ф.20), що додана до рекомендованого повідомлень про вручення поштового відправлення яким надсилалась заявнику копія ухвали від 27.11.2024 (поштове відправлення № 0610213496240), відправлення не вручене заявнику у зв`язку з відсутністю адресата за вказаною адресою, що у відповідності до норм ЦПК України вважається належним врученням судового рішення (п.5 ч. 6 ст. 272 ЦПК України).
Таким чином, будучи належним чином повідомленим про необхідність усунення недоліків заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, заявником відповідно до вказівок судді і у встановлений термін вказані в ухвалі вимоги не виконані.
У справах «Осман проти Сполученого королівства» та «Креуз проти Польщі» Європейський суд з прав людини роз`яснив, що, реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя, держави-учасниці цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких полягає в запобіганні безладного руху в судовому процесі. Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна у ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Як зазначено у рішенні цього суду у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Крім того, копію ухвали від 27.11.2024 надіслано представнику заявника адвокату Біловару Б.Ю. в його електронний кабінет та доставлено до електронного кабінету 03.12.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.
Проте, будучи належним чином повідомленим про необхідність усунення недоліків заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, заявником відповідно до вказівок судді і у встановлений термін вказані в ухвалі вимоги не виконані.
Відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Беручи до уваги, що ЦПК України передбачена можливість повернення тільки позовних заяв, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вважаю можливим повернути заяву на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України, застосувавши закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону) на підставі ч.9 ст.10 ЦПК України, оскільки спірні відносини не врегульовані діючим законом.
Таким чином, заяву ОСОБА_1 про встановленняфакту,що маєюридичне значення слід вважати неподаною та повернути заявнику на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10, 185, 259-261, 353-355 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , виконавчий комітет Мукачівської міської ради - вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123974510 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Полянчук Б. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні