Справа №944/6812/24
Провадження №1-кп/944/1441/24
УХВАЛА
/пропродовження запобіжногозаходу увиді триманняпід вартою/
19.12.2024 року м.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області в складі: головуючої судді- ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
прокурора- ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворові кримінальне провадження, відомості щодо якого 02 травня 2024року внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань №62024140110000578 про обвинувачення: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , з незакінченою вищою освітою, розлученого, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , раніше не судимого, затриманого 22.10.2024 в порядку ст.208 КПК України,-
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Яворівського районного суду Львівської області перебуває кримінальне провадження, відомості щодо якого 02 травня 2024року внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань №62024140110000578 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
В підготовчому судовому засіданні, прокурор подав до суду клопотання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з утриманням у Державній установі «Львівська установа виконання покарань (№19)».
В обґрунтування клопотання покликається на те, що ОСОБА_4 під час проходження військової служби за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 , у порушення вимог ст.17 Закону України «Про оборону України», ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. ст. 11, 16, 129, 130, 199 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст.4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, діючи з прямим умислом, тобто усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, не маючи наміру назавжди ухилитись від проходження військової служби, в умовах воєнного стану, не отримавши дозволу відповідного командира, 09.10.2022 не з`явився вчасно на службу у військову частину НОМЕР_1 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , та перебував поза межами розташування території військової частини НОМЕР_1 по 18.10.2024, чим вчинив нез`явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинене в умовах воєнного стану, тобто, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 407 КК України.
Ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м.Львова від 22.10.2024 ОСОБА_4 , обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 календарних днів, тобто, до 20 грудня 2024 року.
Строк дії ухвали Личаківського районного суду м. Львова закінчуються 20.12.2024, а кримінальне провадження по суті не розглянуто, ризики, наведені в ухвалі слідчого судді про обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на даний час, не відпали, не змінилися, не зменшилися та продовжують існувати, тому виникла необхідність в продовженні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 строком на 60 днів.
Необхідність продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обумовлюється наявністю ризиків, передбачених ст.177 КПК України, які можуть настати, якщо обвинувачений буде залишатися на волі.
Обвинувачений ОСОБА_4 вчинив тяжкий злочин, з метою забезпечення виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; впливати на свідків кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином або вчините інше кримінальне правопорушення, є потреба у застосуванні щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Застосування запобіжного заходу до обвинуваченого ОСОБА_4 є необхідним оскільки, за вчинення інкримінованого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від п`яти до десяти років, без можливості звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, а тому знаючи про можливість призначення такого покарання обвинувачений може переховуватися від суду, здійснювати вплив на свідків, які являються діючими військовослужбовцями військової частини НОМЕР_1 , щоб вони відмовились від своїх показань. Перебуваючи на волі обвинувачений ОСОБА_4 може будь-яким іншим чином сфальсифікувати документи щодо свого хворобливого стану, знищити або викрасти документи щодо його проходження військово-лікарської комісії та інше, вчинити іншекримінальне правопорушеннячи продовжитикримінальне правопорушення.
Враховуючи те,що іншібільш м`якізапобіжні заходине пов`язаніз триманнямпід вартоюне здатнізапобігти вищенаведенимризикам,які передбаченіст.177КПК Українита незабезпечать виконанняобвинуваченим ОСОБА_4 ,покладених нанього процесуальнихобов`язків,просить клопотаннязадовольнити.Продовжити застосуваннядо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 , українця, громадянина України, із вищою освітою, неодруженого, раніше не судимого, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів з утриманням у Держаній установі «Львівська установа виконання покарань (№19)».
Прокурор в підготовчому судовому засіданні клопотання підтримала, просить таке задовольнити щодо визначення застави не заперечила.
Обвинувачений в підготовчому судовому засіданні просить визначити йому розмір застави достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, при визначенні якої просить врахувати його матеріальний стан.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, слід прийти до наступного.
Відповідно до ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Згідно з ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до вимог ст.178 КПК України при вирішенні питання щодо обрання запобіжного заходу суд повинен врахувати наявність ризиків, зазначених в ст.177 КПК України, а також оцінити в сукупності обставини, які визначені в ч.1 ст.178 КПК України.
Згідно зі ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден з більш м?яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Судом встановлено, що на розгляді Яворівського районного суду Львівської області перебуває об"єднане кримінальне провадження відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 травня 2024року внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань №62024140110000578 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
Ухвалою слідчого судді Личаківського районного суду м.Львова від 22.10.2024 відносно ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів, тобто до 20 грудня 2024 року.
Строк дії ухвали Личаківського районного суду м. Львова закінчуються 20.12.2024, а кримінальне провадження по суті не розглянуто, ризики, наведені в ухвалі слідчого судді про обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, на даний час, не відпали, не змінилися, не зменшилися та продовжують існувати, тому виникла необхідність в продовженні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_4 строком на 60 днів.
Зважаючи на те, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, які відносяться до категорії тяжких за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років.
Вік та стан здоров`я обвинуваченого дозволяє застосування до нього запобіжного заходу, пов`язаного з обмеженням волі та свободи пересування.
При вирішенні питання щодо продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченому, суд враховує практику ЄСПЛ, про те, що суд своїм рішенням повинен забезпечити не лише права обвинуваченого, але й високі стандарти суспільних прав та інтересів, що потребує від суду більшої суворості в оцінці порушених цінностей суспільства.
Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що ризики наведенні в клопотанні прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді тримання під вартою на даний час не відпали, а відтак, інші більш м`які запобіжні заходи не зможуть запобігти ризикам, передбаченим ч.1 ст.177 КПК України, торму клопотання слід задовольнити.
Відповідно до ч.3 ст.183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст.182 КПК України розмір застави визначається щодо підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні особливо тяжкого злочину від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до вимог ч.4 ст.182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Відповідно до рішень ЄСПЛ у справі «В. проти Швейцарії» (W. V. Switzerland), 14379/88, 26 січня 1993 року, у справі «Мангурас проти Іспанії» (Mangouras v. Spain), 12050/04, 8 січня 2009 року розмір застави повинен бути належною гарантією того, що заявник вирішить не зникати через побоювання втратити цю заставу, при визначенні розміру застави виправданим є врахування серйозності обставин справи.
Враховуючи матеріальне становище обвинуваченого ОСОБА_4 , а також те, що розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання обвинуваченим, покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього, суд вважає, що визначена обвинуваченому застава у розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 60 560грн., буде достатньою мірою гарантувати виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.
У випадкувнесення вказаногорозміру застави,на відповіднийрахунок ОСОБА_4 слідзвільнити зпід варти,в порядкувизначеному ч.4ст.202КПК України.Уразі звільненняз-підварти на ОСОБА_4 покласти наступніобов`язки,а саме,не відлучатисяіз населеногопункту,в якомувін зареєстрований,проживає чиперебуває,без дозволусуду;повідомляти судпро змінусвого місцяпроживання;здати назберігання довідповідних органівдержавної владисвій паспорт(паспорти)для виїздуза кордон,інші документи,що даютьправо навиїзд зУкраїни ів`їзд вУкраїну; утримуватися від спілкування із свідками у кримінальному провадженню.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинуваченийвважається таким,до якогозастосовано запобіжнийзахід увигляді застави.
Визначити строк дії ухвали 60 (шістдесят) днів з 19.12.2024 року по 16.02.2025 року.
На підставі викладеного, керуючисть ст.ст.177-178, 184, 194, 196, 197, 314, 369-372, 376 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора - задовольнити.
Продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний західу виглядітримання підвартою строком на 60 календарних днів.
Визначити ОСОБА_4 розмір застави достатньої для забезпечення виконання обов`язків у розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 60,560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) грн, які слід внести на наступний депозитний рахунок: UA598201720355219002000000757 Державна казначейська служба України, м.Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 26306742.
У випадкувнесення вказаногорозміру застави,на відповіднийрахунок ОСОБА_4 слідзвільнити зпід варти,в порядкувизначеному ч.4ст.202КПК України.Уразі звільненняз-підварти на ОСОБА_4 покласти наступніобов`язки,а саме,не відлучатисяіз населеногопункту,в якомувін зареєстрований,проживає чиперебуває,без дозволусуду;повідомляти судпро змінусвого місцяпроживання;здати назберігання довідповідних органівдержавної владисвій паспорт(паспорти)для виїздуза кордон,інші документи,що даютьправо навиїзд зУкраїни ів`їзд вУкраїну; утримуватися від спілкування із свідками у кримінальному провадженню.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинуваченийвважається таким,до якогозастосовано запобіжнийзахід увигляді застави.
Визначити строк дії ухвали 60 (шістдесят) днів з 19.12.2024 року по 16.02.2025 року.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, та прокурору - для відома, Державній установі "Львівська установа виконання покарань (№19)" - для відома та виконання.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п"яти днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123976322 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) Самовільне залишення військової частини або місця служби |
Кримінальне
Яворівський районний суд Львівської області
Швед Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні