Справа № 489/1479/24
Провадження № 2-др/489/23/24
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
Іменем України
23 грудня 2024 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд міста Миколаєва у складі:
головуючого судді Костюченка Г.С.,
із секретарем судових засідань Савковою К.А.,
за участі: представника відповідача ОСББ «Світанок» Чумакова О.М.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі Ленінськогорайонного судув м.Миколаєві впорядку спрощеногопозовного провадженняз повідомленнямсторін заявупредставника відповідача ОСББ«Світанок» проухвалення додатковогорішення посправіза позовом ОСОБА_1 до ОСББ «Світанок», ОСОБА_2 про відновлення конституційних, законних прав власника нерухомості через усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном (квартирою),
встановив:
09.12.2024року Ленінськимрайонним судомм.Миколаєва постановленорішення посправі №489/1479/24 запозовом ОСОБА_1 до ОСББ «Світанок», ОСОБА_2 про відновлення конституційних, законних прав власника нерухомості через усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном (квартирою), відповідно до якого в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Відповідно до положень ст. 246 ЦПК України під час розгляду справи представником відповідача було заявлено про вирішення питання про розподіл витрат на правничу допомогу.
11.12.2024року,тобто протягомп`яти днівз часуухвалення рішення,представником відповідача- ОСББ«Світанок» адвокатомРудь О.А.подано клопотання про ухвалення додаткового рішення щодо відшкодування витрат на правничу допомогу розмірі 10050,00 грн.
12.12.2024 року представник відповідача звернулася до суду із заявою та вточнила суму витрат на правничу допомогу, просила стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Світанок» 11050, 00 грн.
Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 17.12.2024 вищевказану заяву прийнято до розгляду та призначено розгляд справи в порядку спрощеного провадження з повідомленням учасників справи.
В судовомузасіданні представниквідповідача - ОСББ«Світанок»вимогипро відшкодуваннявитрат напрофесійну правничудопомогу підтримавв повномуобсязі.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила. Зазначені обставини не перешкоджають розгляду заяви про постановлення додаткового рішення без участі позивача ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 270 ЦПК України.
Згідно частини першоїстатті 270 ЦПК Українисуд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
При вирішенні питання про розподіл витрат на правничу допомогу, суд виходить з наступного.
Відповідно до частин першої, пункту 1 частини третьої статті133та частин першої - третьої статті137 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу. Витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно з частиною восьмоюстатті 141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи має подати (окрім договору про надання правничої допомоги) детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (для визначення розміру гонорару, що сплачений або підлягає сплаті) та опис здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
На підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу представником відповідача, разом із заявою надано суду:
- Рахунок-фактуру №7 від 01.05.2024р
- Платіжна інструкція № 817 від 13.05.2024р. на суму 4000,00грн.
- Платіжна інструкція № 808 від 06.05.2024р. на суму 4050,00грн.
- Детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом від 10.12.2024р,.
Крім того в матеріалах справи наявна платіжна інструкція № 869 від 31.08.2024 р. про сплату ОСББ «Світанок» 3000 грн. в рахунок правової допомоги (додаткова угода № 1 до договору № 01/05-24 від 01.05.2024) при розгляді справи в апеляційній інстанції (а.с. 33 т. 2).
Порядок розподілу судових витрат між сторонами визначенийстаттею 141 ЦПК України. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що відповідачем було понесено витрати на оплату професійної правничої допомоги у розмірі 11050,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням та вище переліченими доказами.
В той же час при оцінці розміру витрат на правничу допомогу, що підлягають відшкодуванню, суд застосовує ряд критеріїв - дійсність, обґрунтованість, розумність, реальність, пропорційність, співмірність, а також складність справи, значення справи для сторін і т.п.
Згідно висновків Великої Палати Верховного Суду у справі № 755/9215/15-ц при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських послуг (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану сторін.
Згідно висновків Верховного Суду у справах № 905/1795/18 та № 922/2685/19 суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулось рішення, всі її витрати на адвоката, якщо керуючись принципами справедливості, пропорційності та верховенства права встановить, що розмір гонорару є завищеним, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним згідно ціни позову.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги складність справи, кількість судових засідань, час витрачений представником на представництво у суді, розумність та співмірність ціни позову з витратами на правничу допомогу (розмір витрат на професійну правничу допомогу перевищує ціну позову 4844грн. 80 коп. більш ніж на 50%), виходячи з принципів розумності, справедливості та пропорційності, суд вважає, що з позивача на користь відповідача необхідно стягнути суму витрат на правничу допомогу в розмірі 8050,00 грн.
Керуючись ст.ст. 133, 137, 141, 270,273 ЦПК України, суд -
вирішив:
Ухвалити додатковерішення поцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до ОСББ«Світанок», ОСОБА_2 провідновлення конституційних,законних праввласника нерухомостічерез усуненняперешкод укористуванні тарозпорядженні майном(квартирою).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Світанок» витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 8 050,00 грн. ( вісім тисяч п`ятдесят гривень 00 коп.).
В задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено скорочене судове рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Судове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
У відповідності з п. 15.5 Розділу ХІІІ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу Українив новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Ленінський районний суд міста Миколаєва або в порядку статті 355 ЦПК України безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua або за веб-адресою Судової влади України: https://court.gov.ua/fair/.
Повний текст додаткового рішення складено 23.12.2024.
Суддя Г.С. Костюченко
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123976663 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Костюченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні