Справа №591/11213/23 Головуючий у суді у 1 інстанції - Ніколаєнко О. О.Номер провадження 22-ц/816/1776/24 Суддя-доповідач - Собина О. І. Категорія - 56
У Х В А Л А
23 грудня 2024 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Собина О. І., розглянувши апеляційну скаргу Зарічного відділудержавної виконавчоїслужби ум.Суми на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 29 травня 2024 року в цивільній справі за позовом Зарічного відділу державної виконавчої служби у м. Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до ОСОБА_1 , третя особа: Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції про стягнення безпідставно набутих грошових коштів,
в с т а н о в и в:
Звертаючись з апеляційною скаргою на судове рішення заявник подав клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що апелянт є бюджетною установою, фінансується виключно за рахунок бюджетних коштів, а строки, передбачені для звернення з апеляційною скаргою, є стислими.
Відповідно до частини 1 статті 136 ЦПКУкраїни суд,враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Таким чином, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення сплати судового збору є майновий стан сторони.
Заявляючи клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у справі, жодних доказів майнового стану заявник до апеляційного суду не подав.
Враховуючи, що для вирішення питання про відстрочення сплати судового збору відповідно до вимог стяті 136 ЦПК України та статті 8 Закону України «Про судовий збір» апеляційному суду необхідно оцінити майновий стан заявника, клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає .
При цьому, суд роз`яснює заявнику про його право повторно звернутись із заявою про відстрочення оплати судового збору та надати належні допустимі докази на підтвердження майнового стану.
Щодо розміру судового збору, то він розраховується наступним чином.
Як передбачено п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами судовий збір сплачується в сумі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За змістом ч.1, п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру юридичною особою сплачується судовий збір за ставкою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2023 року становить 2684 грн.
Враховуючи, що заявник подав апеляційну скаргу в електронній формі рішення суду, яким вирішена вимога майнового характеру, відповідно за подання апеляційної скарги підлягає сплаті судовий збір у розмірі 3220,80 грн (2684 грн х 150% х 0,8).
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів - ГУК Сум.обл /Сумська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970404
Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримавача (МФО) 899998
Рахунок отримувача (IBAN) UA598999980313171206080018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Крім того, згідно з п. 2 ч. 4ст. 356 ЦПК Українидо апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43 цього Кодексу.
Згідно з ч. 7ст. 43 ЦПК Україниу разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Звертаючись з апеляційною скаргою в електронній формі заявник не надав до апеляційного суду доказів направлення копії апеляційної скарги з додатками іншим учасникам справи.
За таких обставин, відділу ДВСслід усунути зазначені порушення та подати до апеляційного суду докази направлення копії апеляційної скарги з додатками іншим учасникам справи.
Частиною другою статті 357 ЦПК України передбачено, що у разі, якщо апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185цього Кодексу.
Згідно з частиною першою ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, якщо увстановлений судомстрок небудуть виконанівимоги ухвалисуду щодосплати судовогозбору,а такожнадання доказівнаправлення копіїапеляційної скаргиз додаткамиіншим учасникамсправи,апеляційна скаргавважатиметься неподаноюта будеповернута.
Керуючись ст. 8 Закону України «Про судовий збір», ст. 136, ч.2 ст. 357, п.п. 2, 3 ч. 4ст.356ЦПК України ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Зарічного відділудержавної виконавчоїслужби ум.Суми про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 29 травня 2024 року відмовити.
Апеляційну скаргу Зарічного відділудержавної виконавчоїслужби ум.Суми на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 29 травня 2024 року залишити без руху.
Запропонувати Зарічному відділудержавної виконавчоїслужби ум.Суми у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати до апеляційного суду доказ оплатити судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі3220,80 грн, докази направлення копії апеляційної скарги з додатками іншим учасникам справи.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Копію ухвали направити Зарічному відділу державної виконавчої служби у м.Суми.
Суддя Сумського апеляційного суду О.І. Собина
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123981093 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Собина О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні