Ухвала
від 24.12.2024 по справі 607/3018/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 607/3018/24Головуючий у 1-й інстанції Вийванко О. М. Провадження № 22-ц/817/1158/24 Доповідач - Костів О.З.Категорія -

У Х В А Л А

24 грудня 2024 р.м. Тернопіль

Тернопільський апеляційний суд в складі:

головуючого - Костів О.З.

суддів - Хома М. В., Храпак Н. М.,

ВСТАНОВИЛА:

розглянувши без повідомлення сторін питання про виправлення описки в ухвалі Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Федчишина Григорія Степановича на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07 жовтня 2024 року в справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи ОСОБА_1 , Управління соціальної політики Тернопільської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Федчишина Г. С. на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 07 жовтня 2024 року.

З матеріалів апеляційної скарги вбачається, що у вказаній ухвалі допущено описку у вступній, описовій, мотивувальній та в резолютивній частинах, а саме помилково зазначалось «представник ОСОБА_2 адвокат Федчишин Григорій Степанович» замість належного «представник ОСОБА_1 адвокат Федчишин Григорій Степанович»

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суд вважає, що слід виправити описку в вступній, описовій, мотивувальній та в резолютивній частинах ухвали Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року з таких підстав.

Відповідно до ст.269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження.

Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Відповідно до п.19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18 грудня 2009 року №14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.

Аналіз зазначених норм права дає можливість дійти до висновку про те, що ухвала суду повинна бути точною.

З матеріалів апеляційної скарги слідує, що у вступній, описовій, мотивувальній та в резолютивній частинах ухвали Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року помилково зазначено «представник ОСОБА_2 адвокат Федчишин Григорій Степанович» замість належного «представник ОСОБА_1 адвокат Федчишин Григорій Степанович».

Отже, з огляду на те, що в ухвалі суду допущено технічну описку, вона підлягає виправленню.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне виправити описку, допущену у вступній, описовій, мотивувальній та в резолютивній частинах ухвали Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року, зазначивши «представник ОСОБА_1 адвокат Федчишин Григорій Степанович», замість помилково вказаного «представник ОСОБА_2 адвокат Федчишин Григорій Степанович».

Керуючись ст.ст.260, 261, 269 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Виправити описку у вступній, описовій, мотивувальній та в резолютивній частинах ухвали Тернопільського апеляційного суду від 20 грудня 2024 року, вказавши:

«представник ОСОБА_1 адвокат Федчишин Григорій Степанович»

замість помилкового:

«представник ОСОБА_2 адвокат Федчишин Григорій Степанович».

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів, шляхом подання касаційної скарги до суду касаційної інстанції.

Головуючий О.З. Костів

Судді: М.В. Хома Н.М. Храпак

СудТернопільський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123995040
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —607/3018/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Рішення від 07.10.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Ухвала від 27.03.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

Ухвала від 12.02.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Вийванко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні