Справа № 727/14051/24
Провадження № 2/727/2551/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2024 року Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Гавалешко П.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Буковинського державного медичного університету про захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Чернівці з позовом до Буковинського державного медичного університетупро захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди. Позов заявлено з підстав приниження гідності та порушення права на працю через необґрунтоване звільнення, постійне моральне і психологічне насильство, спрямоване на те, щоб позбавити ОСОБА_1 житла та створити непотрібні стресові ситуації, публічні образи, які завдали шкоди професійній репутації та особистому іміджу. Позивач просить суд визнати дії відповідача такими, що порушують її права на честь, гідність та репутацію, стягнути з відповідача на свою користь компенсацію моральної шкоди в розмірі 50000 гривень за завдані моральні страждання та знищення професійної репутації, а також просить суд зобов`язати відповідача припинити порушення її прав і вжити заходів для відновлення ОСОБА_1 репутації та гідності, зокрема шляхом публічного вибачення чи інших належних заходів.
Розглянувши подану заяву, вважаю за необхідне залишити її без руху з наступних підстав.
З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ч. 4 ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1ст. 3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1ст.4ЗУ «Просудовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет Українина 2024рік»з 01 січня 2024 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп. 1 п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме: позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до пп. 2 п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме: позовної заяви про відшкодування моральної шкоди ставка судового збору1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абзацу 1 ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір»за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Так, в позовній заяві, поданій позивачем зазначено чотири вимоги: три немайнового характеру: визнати дії відповідача такими, що порушують права позивача на честь, гідність та репутацію; зобов`язати відповідача припинити порушення прав позивача; вжити заходів для відновлення репутації та гідності позивача, зокрема шляхом публічного вибачення чи інших належних заходів та вимога майнового характеру: стягнути моральну шкоду 50 000,00 грн.
В додатках позовної заяви зазначено, що додається до позовної заяви копія квитанції про сплату судового збору, однак вона відсутня згідно акту від 18.12.2024 року, затвердженого керівником апарату Шевченківського районного суду м. Чернівці Веселим С.С.
Отже, загальна сума судового збору, яка повинна бути сплачена 6661 грн. 60 коп. (1211 грн. 20 коп. за кожну із немайнових вимог і 3028 грн. за вимогу майнового характеру).
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір в сумі 6661 грн. 60 коп. за такими реквізитами: Одержувач коштів Чернів.ГУК Чернівецька ТГ/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); рахунок отримувача UA828999980313141206000024405, код класифікації доходів бюджету 22030101 та надати Шевченківському районному суду м. Чернівці оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору.
Крім того, відповідно доч. 1 ст. 42 ЦПК Україниу справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК Україниу справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Як вбачається з позовної заяви позивач зазначила у справі позовного провадження зацікавлену особу ОСОБА_2 , однак згідно ч. 1 ст. 42 ЦПК України учасниками справи є сторони, треті особи, а не зацікавлені особи.
Тому позивачу слід усунути дані недоліки.
Дослідивши поданий позов та додані до нього документи, приходжу до висновку, що позовна заява також не відповідає вимогам у п. 2 ч. 3ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, позивачем не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету усіх учасників справи.
Відповідно до ч. 6ст.14ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Тому відповідачу слід зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету усіх учасників справи.
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Відповідно до ч. 3ст. 185 ЦПК Україниякщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин суд вважає, що позову заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків. В іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.19,175-177,185,258-260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 доБуковинського державного медичного університетупро захист честі, гідності, ділової репутації та стягнення моральної шкоди.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані недоліки, надавши йому 10 днів для усунення зазначених недоліків з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення зазначених недоліків, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.С. Гавалешко
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 124003203 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Гавалешко П. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні