Ухвала
від 23.12.2024 по справі 621/4397/24
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

Справа № 621/4397/24

Провадження 2/621/1526/24

23 грудня 2024 року м. Зміїв Харківської області

Суддя Зміївського районного суду Харківської області В. Філіп`єва, розглянувши позовну заяву

позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ,

представник позивача - адвокат Доценко Наталія Валеріївна, до

відповідача Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області, код ЄДРПОУ 04397508, юридична адреса: вул. Миру, буд. 7, смт Слобожанське, Чугуївський район, Харківська область, 63460, email: 04397508@mail.gov.ua,

про встановлення факту, та визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача Н.Доценко, в інтересах ОСОБА_2 звернулася до Зміївського районного суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд встановити факт постійного проживання позивача ОСОБА_1 разом з ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , на час відкриття спадщини; та визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку, загальною площею 5,4591 га, кадастровий номер 6321783000:01:000:0010, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Слобожанської селищної ради (колишньої Нижньобишкінської сільської ради) Чугуївського (колишнього Зміївського) району Харківської області, яка належала ОСОБА_3 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №207243.

Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 09.12.2024 року позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків.

В установлений судом строк представник позивача Н.Доценко, в інтересах ОСОБА_2 звернулася до Зміївського районного суду Харківської області з уточненою позовною заявою, в якій просить суд:

1) встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 разом з ОСОБА_3 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 на час відкриття спадщини;

2) визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 право приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 4,8852 га, кадастровий номер 6321783000:01:000:0010 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Слобожанської селищної ради (колишньої Нижньобишкінської сільської ради) Чугуївського (колишнього Зміївського) району Харківської області, яка належала ОСОБА_3 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №207243;

3) визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНКОПП НОМЕР_1 , право приватної власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 0,5739 га, кадастровий номер 6321783000:01:000:0191 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Слобожанської селищної ради (колишньої Нижньобишкінської сільської ради) Чугуївського (колишнього Зміївського) району Харківської області, яка належала ОСОБА_3 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯБ №207243.

Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України. Визначені статтями 185 - 186 Цивільного процесуального кодексу України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Справа підсудна Зміївському районному суду Харківської області.

Згідно статті 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим кодексом у порядку наказного провадження; позовного (загального або спрощеного) та окремого провадження. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Пунктом 4 частини 2 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі вирішується питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Як встановлено положеннями ч.3 статті 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Крім того, згідно вимог ч.4 статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у справах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.

Зважаючи на вищенаведені вимоги цивільного процесуального законодавства України, а також враховуючи положення ст.11 ЦПК України, суддя приходить до висновку, що вищезазначена позовна заява підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

З метою виконання вимог, передбачених частиною 1 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України, належить розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Відповідно до п.1 листа ВССУ "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" від 16.05.2013 року, при розгляді справ про спадкування суди мають встановлювати: місце відкриття спадщини, коло спадкоємців, які прийняли спадщину, законодавство, яке підлягає застосуванню щодо правового режиму спадкового майна й часу відкриття спадщини. Обставини, які входять до предмета доказування (ч.1 ст.179 Цивільного процесуального кодексу України) у зазначеній категорії справ, можна встановити лише при дослідженні документів, наявних у спадковій справі. Запит суду до нотаріальної контори має стосуватись документів щодо обставин, які підлягають встановленню судом, зокрема, це відомості про осіб, які звертались до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини, яким видано свідоцтва про право на спадщину, свідоцтво про право на частку в спільному майні подружжя, тощо.

Враховуючи викладене, з метою належної підготовки справи до розгляду, суд вважає за необхідне витребувати у приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Л.Кожушної, юридична адреса: вул. Лиманська, буд.23/вул. Адміністративна, буд.2, м. Зміїв Чугуївського району Харківської області, інформацію про осіб, які звертались до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, та яким видано свідоцтва про право на спадщину, або які відмовилися від прийняття спадщини, а також копії наявної спадкової справи після інформацію про осіб, які звертались до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, та яким видано свідоцтва про право на спадщину, або які відмовилися від прийняття спадщини, а також копії наявної спадкової справи після ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 19, 128, 178, 187, 189, 259-261 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області, про встановлення факту, та визнання права власності на спадкове майно, - до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі в порядку загального позовного провадження.

З метою виконання вимог частини 1 статті 189 Цивільного процесуального кодексу України розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче засідання у приміщенні Зміївського районного суду Харківської області (вул. Адміністративна, 6, м. Зміїв, Чугуївський район, Харківська область, 63404) на 11:30 годину 30 січня 2025 року.

Витребувати у приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Кожушної Л.В., (юридична адреса: вул. Лиманська, буд.23/вул. Адміністративна, буд.2, м. Зміїв Чугуївського району Харківської області):

- інформацію про осіб, які звертались до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини, та яким видано свідоцтва про право на спадщину, або які відмовилися від прийняття спадщини, після ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

- завірену належним чином копію спадкової справи після ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Строк виконання ухвали встановити до 20.01.2025 року.

Копію ухвали надіслати приватному нотаріусу Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Кожушній Л.В. (юридична адреса: юридична адреса: вул. Лиманська, буд.23/вул. Адміністративна, буд.2, м. Зміїв Чугуївського району Харківської області) - до виконання.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Копію цієї ухвали разом із копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу.

Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи (позивачу). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (відповідачу).

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 статті 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (позивачу).

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до пункту 16 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), заяви по суті спору та заяви з процесуальних питань можуть бути подані в електронній формі за допомогою ЄСІТС виключно з використанням власного кваліфікованого електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису.

В разі відсутності кваліфікованого електронного підпису учасника справи, подані документи можуть бути залишені судом без розгляду.

Звернути увагу учасників справи, що відповідно до Рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022 на період воєнного стану в Україні обмежено допуск осіб в приміщення суду. Розгляд цивільних справ можливий лише у разі наявності письмової згоди всіх учасників процесу. В іншому випадку розгляд справ буде відкладено.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/sud2014.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню не підлягає.

Текст ухвали складено 23.12.2024 року.

Суддя В. Філіп`єва

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124009647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —621/4397/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні