ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" грудня 2024 р.Справа № 918/756/13
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Войтюка В.Р., при секретарі судового засідання Мамчур А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Квартет"
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц"
В засіданні приймали участь:
Ліквідатор боржника (в режимі ВКЗ): Сокольвак М.В. (поза межами приміщення суду);
Від заявника (в режимі ВКЗ): Ганусяк Олег Ігорович (поза межами приміщення суду).
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Рівненської області на стадії ліквідаційної процедури перебуває справа № 918/756/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц".
Постановою Господарського суду Рівненської області від 25 лютого 2014 року ТОВ "Земкомерц" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Сокольвака М.В.
04 жовтня 2024 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від Музики Р.В. надійшла заява про зміну кредитора.
Супровідним листом від 10 жовтня 2024 року № 918/756/13/1143/24, матеріали справи № 918/756/13 скеровано до Північно-західного апеляційного господарського суду.
За час перебування справи в суду вищої інстанції, до Господарського суду Рівненської області надійшли наступні документи, а саме від арбітражного керуючого Сокольвака М.В. надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора (19 листопада 2024 року) та клопотання про визначення умов продажу майна боржника (12 листопада 2024 року).
12 грудня 2024 року матеріали справи № 918/756/13 повернулися до Господарського суду Рівненської області.
Суд вважає за необхідне призначити вищевказані клопотання арбітражного керуючого та заяву ОСОБА_1 до розгляду в судовому засіданні.
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 12 грудня 2024 року, зокрема: призначено клопотання арбітражного керуючого Сокольвака М.В. про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора до розгляду в судовому засіданні на 23 грудня 2024 року; призначено клопотання арбітражного керуючого Сокольвака М.В. про визначення умов продажу майна боржника до розгляду в судовому засіданні на 23 грудня 2024 року; призначено заяву ОСОБА_1 про зміну кредитора до розгляду в судовому засіданні на 23 грудня 2024 року.
17 грудня 2024 року до відділу канцелярії та документального забезпечення суду від арбітражного керуючого Сокольвака М.В. надійшов відзив на заяву про зміну кредитора.
В судовому засіданні 23 грудня 2024 року арбітражний керуючий Сокольвак М.В. підтримав подане клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора, визначення умов продажу майна боржника на аукціоні та не заперечив проти клопотань про заміну кредиторів у справі.
Решта учасників процесу в судове засідання 23 грудня 2024 року не з`явилися.
Суд розглянувши матеріали клопотання арбітражного керуючого Сокольвака М.В. про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора, прийшов до висновку про його задоволення з наступних підстав.
Пунктом 4 Прикінцевих та Перехідних Положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Реалізація майна боржника здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу, крім майна боржника, оголошення про продаж якого опубліковане до дня введення в дію цього Кодексу. У разі не продажу такого майна його подальша реалізація здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника.
Згідно з ч. 2 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи-банкрута.
Стаття 90 Кодексу України з процедур банкрутства визначає випадки при настанні яких господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо: боржник - юридична особа не внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; у провадженні господарського суду є справа про банкрутство того самого боржника; відновлено платоспроможність боржника або погашені всі вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів; затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом; до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог; справа не підлягає розгляду в господарських судах України; господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника; в інших випадках, передбачених законом.
При цьому слід врахувати, що зазначена норма Закону не містить такої підстави для закриття провадження у справі про банкрутство, як закінчення строку ліквідаційної процедури.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що у встановлені Кодексом України з процедур банкрутства строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та строк повноважень ліквідатора на шість місяців.
Розглянувши клопотання ліквідатора боржника про визначення умов аукціону судом встановлено, що ліквідатор просить суд на підставі ч. 7 ст. 75 КУзПБ визначити умови продажу майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц".
В обґрунтування поданого клопотання, арбітражний керуючий Сокольвак М.В. зазначає наступне.
Виконуючи вимоги ст. ст. 61, 75 Кодексу України з питань банкрутства на адресу членів комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц", а саме Товариства з обмеженою відповідальністю "Вілатекс-ТК" та Приватного підприємства "Деол-Трейд" рекомендованим повідомленням з описом № 01-21/65 від 09 жовтня 2024 року направлено відповідно до вимог ст.75 Кодексу України з питань банкрутства умови продажу майна що належить на праві власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" та про проведення засідання комітету кредиторів про погодження умов продажу майна що належить на праві власності банкрута також повідомленням з описом № 01-21/66 від 09 жовтня 2024 року
28 жовтня 2024 року, та 04 листопада 2024 року рекомендовані повідомлення повернуто арбітражному керуючому Сокольваку М.В. за терміном зберігання.
У відповідності до статті 75 КУзПБ арбітражний керуючий визначає умови продажу за погодженням з комітетом кредиторів та забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення). До обов`язкових умов продажу належать: склад майна (лот); початкова ціна; крок аукціону.
Якщо продажу підлягає майно, яке є предметом забезпечення, до умов продажу належить також умова про витрати, пов`язані з утриманням, збереженням та продажем цього майна, які підлягають відшкодуванню з коштів, отриманих від реалізації такого майна.
Арбітражний керуючий зобов`язаний направити умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 днів з дня, коли вони одержали чи мали одержати умови продажу, скликати комітет кредиторів. Якщо майно є предметом забезпечення, арбітражний керуючий зобов`язаний направити умови продажу забезпеченому кредитору.
Якщо до складу майна може входити майно, яке не є предметом забезпечення, і майно, яке є предметом забезпечення, умови продажу розглядаються і комітетом кредиторів, і забезпеченими кредиторами. При цьому в початковій ціні окремо виділяється початкова ціна обох зазначених видів майна. Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляються між забезпеченими кредиторами та іншими кредиторами пропорційно до початкової ціни майна, що є предметом забезпечення, та іншого майна.
Комітет кредиторів, забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про: надання згоди на продаж майна на запропонованих умовах; надання згоди на продаж майна, змінивши умови продажу; відмову в наданні згоди на продаж майна з обґрунтуванням причин.
У разі якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням, арбітражний керуючий зобов`язаний звернутися до суду. У такому разі умови аукціону визначаються судом.
Відповідно до стаття 61 КУзПБ ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом тощо.
Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою.
Відповідно до статті 68 КУзПБ продаж майна боржника на аукціоні відбувається в електронній торговій системі.
Отже, заява ліквідатора підлягає задоволенню, рішення про визначення (встановлення) умов продажу майна має прийняти суд.
Суд погодився з доводами ліквідатора.
Щодо розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" про заміну учасника у справі про банкрутство, судом встановлено наступне.
03 грудня 2013 року ухвалою Господарського суду Рівненської області затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц", зокрема внесено вимоги кредитора, що забезпечені заставою майна боржника: - АБ "Київська Русь" - сума вимог 690 413 грн. 00 коп. (вказані вимоги виникли на підставі кредитного договору № 143/08-08 від 28 серпня 2008 року, договором іпотеки № 1341 від 29 серпня 2008 року).
28 серпня 2008 року між Публічним акціонерне товариство "Банк Київська Русь" та ОСОБА_2 укладено кредитний договір № 143/08-08 від 28 серпня 2008 року де майновим поручителем виступає Товариством з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" (далі - Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц") за умовами якого банк зобов`язався надати споживчий кредит на суму 3 000 000 грн. (п. 1.1. Кредитного договору).
Згідно з п. 2.5. Кредитного договору виконання позичальником зобов`язань за цим Договором забезпечується в тому числі іпотекою земельних ділянок, зокрема однією із них:
- земельна ділянка площею 0,300 га, що розташована за адресою: Україна, Львівська область, Яворівський район, село Ямельня, кадастровий номер земельної ділянки 4625885500:05:001:0058. Цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування АЗС. Дана земельна ділянка належить Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" на підставі Державного Акта на право приватної власності на землю серії ЯД № 507953, виданого Управлінням земельних ресурсів у Яворівському районі Львівської області 21.11.2007 року на підставі договору купівлі-продажу від 22 червня 2007 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за № 02:07:464:00037. Ринкова вартість вищевказаної земельної ділянки згідно Звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки здійсненого Товариства з обмеженою відповідальністю "Експертна група "Богдан" станом на "08" серпня 2008 року становить 690413,00 гривень (далі за текстом - Предмет іпотеки). (Далі разом по тексту - предмет іпотеки).
19 вересня 2017 року між ПАТ "Банк" Київська Русь" та ТОВ "Октава-07" укладено договір UA-EA-2017-08-23-000092-a/42 про відступлення (купівля-продаж) права вимоги.
Відповідно до умов вказаного договору до Товариства з обмеженою відповідальністю "Октава-07" перейшло права вимоги за кредитним договором № 143/08-08 від 28 серпня 2008 року та договором поруки № 143.3/08-08-ПР де майновим поручителем виступає Товариством з обмеженою відповідальністю "Земкомерц".
Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 15 квітня 2024 року заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Октава-07" про заміну учасника у справі про банкрутство № 918/756/13 - задоволили та замінили кредитора Публічне акціонерне товариство "Банк" Київська Русь" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Октава-07" на суму 693 453 грн. 00 коп.
01 жовтня 2024 року між Товариства з обмеженою відповідальністю "Октава-07" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" укладено договір про відступлення права вимоги.
Відповідно до умов вказаного договору до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" перейшло права вимоги за кредитним договором № 143/08-08 від 28 серпня 2008 року та договором поруки № 143.3/08-08-ПР де майновим поручителем виступає Товариством з обмеженою відповідальністю "Земкомерц".
Суд зазначає, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" в розумінні ст.ст. 73-77 ГПК України доведено належними та допустимими доказами факт переходу прав вимоги до боржника.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, ст. 174 ГК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші угоди (правочини), передбачені законом.
Стаття 204 ЦК України передбачає, що Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Відповідно до ст. 513 ЦК України правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові. Правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні, яке виникло на підставі правочину, що підлягає державній реєстрації, має бути зареєстрований в порядку, встановленому для реєстрації цього правочину, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п.1 ст. 516 ЦК України заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Зважаючи на викладене у сукупності, аналізуючи обставини суд дійшов висновку про обґрунтованість поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" заяви про заміну учасника у справі про банкрутство.
Щодо заяви ОСОБА_1 про зміну кредитора, суд прийшов до висновку про відкладення розгляду останньої на іншу дату.
Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість з`явлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
У відповідності до ст. 216 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Керуючись ст. ст. 12, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 42, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора - арбітражного керуючого Сокольвака М.В. про визначення умов продажу майна банкрута на аукціоні - задовольнити.
2. Надати згоду на продаж майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" (33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 4, код ЄДРПОУ: 33981329) у складі лоту на умовах запропонованих ліквідатором боржника у клопотанні від 19 листопада 2024 року № 01-21/81.
3. Визначити такі умови продажу майна банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" (33028, м. Рівне, вул. Лермонтова, 4, код ЄДРПОУ: 33981329), а саме: 1. Земельна ділянка площею 0,0927 га, місце розташування: вул. Пушкіна 39/2 м. Жидачів Жидачівського району Львівської області., кадастровий номер 4621510100:01:001:0076 Цільове призначення: Для ведення особистого селянського господарства. Комунікації. Межує з дорогою, електролінія, газ. 2. Початкова ціна об`єкту - 226 512 грн. 00 коп. без зниження початкової ціни. 3. Крок аукціону один відсоток - 2 265 грн. 12 коп.
В разі якщо аукціон закінчиться без визначення переможця замовник аукціону протягом одного місяця оголошує про проведення повторного аукціону .
Початковою ціною повторного аукціону є зменшена на 20 відсотків початкова ціна першого аукціону.
4. Здійснювати реалізацію майна боржника відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
5. Клопотання арбітражного керуючого Сокольвака М.В. про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора - задоволити.
6. Продовжити строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Земкомерц" та строк повноважень ліквідатора Сокольвка М.В. на шість місяців.
7. Ліквідатору по завершенні строку ліквідаційної процедури подати суду звіт про свою роботу та ліквідаційний баланс банкрута.
8. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" про заміну учасника у справі про банкрутство № 918/756/13 - задоволити.
9. Замінити кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Октава-07" (ЄДРПОУ 35113392 вул. Маршала Маліновського буд. 8 кв.129 м. Дніпропетровськ інд. 49000) на Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофундація" (код ЄДРПОУ: 45580677, місцезнаходження: 04176, Україна, м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, буд. 3, приміщення 139) на суму 693 453 (шістсот дев`яносто три тисяч чотириста п`ятдесят три) грн. 00 коп. із зобов`язанням Арбітражного керуючого внести зміни до реєстру вимог кредиторів.
10. Арбітражному керуючому внести зміни до реєстру вимог кредиторів у відповідності до п. 9 даної ухвали, після чого останній направити суду.
11. Відкласти розгляд заяви ОСОБА_1 про зміну кредитора на "06" січня 2025 р. об 15:00 год., засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (м. Рівне, вул. Давидюка Тараса 26-А, зал судових засідань каб. № 15).
12. Усі заяви, клопотання, заперечення подати до суду з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 ГПК України. Звернути увагу сторін на положення ст.ст. 74, 80, 81 ГПК України щодо порядку подання доказів, наслідків неподання доказів, їх направлення іншим учасникам справи.
13. Звернути увагу сторін на те, що копії письмових доказів, які подаються, повинні бути оформлені відповідно до вимог ч. 4 ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003).
14. При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують їх повноваження.
Відповідно до ч. 1 ст. 235, ст. 255 ГПК України ухвала набрала законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена . Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня складення її повного тексту.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Північно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Рівненської області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Войтюк В.Р.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124019253 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Войтюк В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні