ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/11017/23
УХВАЛА
про залишення позову без розгляду
19 грудня 2024 рокум. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сидор Н.Т., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження питання про залишення без розгляду позову ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу,
в с т а н о в и в :
на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» від 14.04.2023 №176/ОД-23 «Про порушення порядку несення служби працівником установи на контрагентському об`єкті ФОП ОСОБА_2 ».
Ухвалою суду від 24.05.2023 у справі відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням сторін.
Ухвалою суду від 19.06.2023 клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі №380/11017/23 задоволено; провадження у справі №380/11017/23 за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу, зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №380/7421/23 за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу.
Ухвалою суду від 25.09.2024 поновлено провадження у справі №380/11017/23 за позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу.
Учасники справи, належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, в таке не прибули.
Вирішуючи питання залишення позову без розгляду, суд виходить з такого.
Згідно з ч. 2 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до вимог ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У ч. 5 цієї статті зазначено, що у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
У судові засідання 05.12.2024 та 19.12.2024 позивач та його представник, належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання, не прибули.
Отже, оскільки позивач та представник позивач повторно не прибули у судове засідання, про причини неявки суд не повідомили, заяви про розгляд справи за відсутності позивача та його представника не подали, та у зв`язку з тим, що неявка позивача перешкоджає розгляду справи, суд вважає, що позов слід залишити без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 240 КАС України, про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу.
Частиною 5 ст. 240 КАС України визначено, що в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.
Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», відтак питання про розподіл судового збору, повернення судового збору з бюджету судом не вирішується.
Керуючись ст. ст. 240, 243, 248, 256, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
позов ОСОБА_1 до Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» про визнання протиправним та скасування наказу, залишити без розгляду.
Розподіл судового збору не здійснюється.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяСидор Наталія Теодозіївна
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124021707 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Сидор Наталія Теодозіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні