Ухвала
від 25.12.2024 по справі 711/9710/24
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/9710/24

Номер провадження 2/711/3352/24

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття загального позовного провадження у справі

25 грудня 2024 року м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Петренко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Креатив Імоті» до ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікат Ритейл» про визнання недійсним договору,

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2024 року ТОВ «Компанія Креатив Імоті», в інтересах якого діє представник адвокат Бачинська А.Ю., через підсистему «Електронний суд» звернулося до Придніпровського районного суду м. Черкаси із вказаною позовною заявою, в якій просить визнати недійсним договір про надання послуг з утримання нежитлового приміщення та прилеглої території від 27 червня 2022 року, укладений між ОСОБА_1 та ТОВ «Делікат Ритейл».

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 грудня 2024 року означеній позовній заяві присвоєно єдиний унікальний номер судової справи №711/9710/24 та визначено головуючим суддею (суддею-доповідачем) Петренка О.В.

Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 16 грудня 2024 року позовну заяву ТОВ «Компанія Креатив Імоті» залишено без руху для усунення недоліків.

19 грудня 2024 року представником позивача адвокатом Бачинською А.Ю. через підсистему «Електронний суд» була подана заява, в якій зазначено про те, що на виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху направляються до суду документи (описи, накладні та фіскальні чеки) на підтвердження відправки копії позовної заяви з додатками відповідачу ОСОБА_1 , а також опис вкладення у цінний лист і фіскальний чек про відправку відповідачам нової редакції позовної заяви. Означені документи представником позивача до суду були направлені поштою цінним листом з описом вкладення №0505217019626.

Крім того, 24 грудня 2024 року від представника позивача адвоката Бачинської А.Д. через підсистему «Електронний суд» надійшла заява, до якої було долучено усі документи, що були направлені позивачем на адресу суду поштовим відправленням №0505217019626 від 16.12.2024, зокрема: опис вкладення у цінний лист №0505213567920, накладна №0505213567920 та фіскальний чек від 11.12.2024 на підтвердження відправки копії позовної заяви з додатками відповідачу ОСОБА_1 , позовна заява про визнання недійсним договору, у п.2 прохальної частини якої зазначено спосіб стягнення судових витрат із відповідачів, а також описи вкладення у цінні листи, накладні та фіскальні чеки АТ «Укрпошта» про відправлення копії позовної заяви про визнання недійсним договору усім відповідачам.

Перевіривши, направлені позивачем, документи з призми виконання цим учасником справи ухвали від 16.12.2024, суддею встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви, вказані в означеному судовому рішенні, направивши відповідні документи вчасно поштовим відправленням.

Згідно відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №968385 від 13.12.2024, відповідач ОСОБА_1 у встановленому законом порядку зареєстрований проживанням за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться у Придніпровському районі означеного населеного пункту, починаючи з 22.01.1982.

Крім того, із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням відповідача ТОВ «Делікат Ритейл» є будинок АДРЕСА_2 , що знаходиться у Соснівському районі означеного населеного пункту.

Частиною 15 ст.28 ЦПК України визначено, що позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача.

Пред`явивши позов до Придніпровського районного суду м. Черкаси, тобто за зареєстрованим місцем проживання відповідача ОСОБА_1 , позивач виявив волю на розгляд позову за альтернативною підсудністю саме Придніпровським районним судом м. Черкаси. Тому розгляд цього позову, за правилами альтернативної підсудності, підсудний Придніпровському районному суду м. Черкаси.

Що стосується предметної юрисдикції розгляду цієї справи в порядку цивільного судочинства, то суддя зазначає про таке.

Предметна юрисдикція - розмежування компетенції цивільних, кримінальних, господарських та адміністративних судів. При визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства (ст. 19 ЦПК України).

Так, до позовної заяви позивачем додано ухвалу судді Господарського суду Черкаської області Васяновича А.В. від 10.12.2024, що постановлена у справі №925/1503/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Креатив Імоті» до ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікат Ритейл» про визнання недійсним договору та усунення перешкод у користуванні майном, яка 10 грудня 2024 року набрала законної сили.

Зі змісту означеного судового рішення вбачається встановлення господарським судом того факту, що спір про визнання недійним договору про надання послуг з утримання нежитлового приміщення та прилеглої території від 27 червня 2022 року, укладеного між громадянином ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «Делікат Ритейл», тобто того ж договору, який є предметом цивільної справи №711/9710/24, непідсудний господарському суду з підстав того, що цей спір підсудний місцевому загальному суду.

Станом на день постановлення суддею цієї ухвали, згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвала Господарського суду Черкаської області від 10.12.2024 набрала законної сили і не була піддана апеляційному оскарженню (https://reyestr.court.gov.ua/Review/123641105).

Частиною 1 ст.32 ЦПК України передбачено, що спори між судами про підсудність не допускаються.

З огляду на викладене суддя дійшов висновку, що розгляд позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Креатив Імоті» до ОСОБА_1 та Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікат Ритейл» про визнання недійсним договору, згідно предметної юрисдикції, підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Судовий збір позивачем сплачений у порядку і розмірі, що передбачений п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», тобто у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3028 грн.

Отже, під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження, встановлено, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Придніпровського районного суду м. Черкаси.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, значення справи для позивача, а також категорію та складність справи і характер доказів у справі, справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Згідно ч. 1 ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче провадження. Отже, у справі слід призначити підготовче засідання.

Керуючись ст.19,ч.15ст.28,32,175-177,187,196,260,261,274ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Креатив Імоті» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Парково-Сирецька, 15-А) до ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Делікат Ритейл» (місцезнаходження: м. Черкаси, вул. Університетська, 25) про визнання недійсним договору.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі №711/9710/24 о 09 год. 00 хв 27 січня 2025 року, що відбудеться в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси (адреса: м. Черкаси, вул. Гоголя, 316, 3-й поверх).

Викликати учасників справи для участі у підготовчому засіданні.

Встановити відповідачам строк, який не може перевищувати п`ятнадцяти календарних днів з дня отримання цієї ухвали, протягом якого відповідачі мають право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього письмових доказів, висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову, повинні бути надіслані іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, докази про що повинні бути приєднані до відзиву. У разі ненадання відповідачем/відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Одночасно, роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Роз`яснити відповідачам, що, відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України, вони мають право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу строк, який не може перевищувати п`яти календарних днів з дня отримання відзиву/відзивів, для подання відповіді на відзив, а саме: міркувань та аргументів щодо наведених відповідачем/відповідачами у відзиві заперечень та мотивів їх визнання або відхилення. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачам одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

Встановити відповідачам строк, який не може перевищувати п`яти календарних днів з дня отримання відповіді на відзив, для подання заперечення, в яких повинні бути викладені пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Копія заперечення та доданих до них документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.

Учасники справи, в порядку ст. 39 ЦПК України, мають право протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі заявити відвід судді з підстав, передбачених ст. 36-37 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет - https://pp.ck.court.gov.ua/sud2314/.

Копію ухвали направити позивачу та відповідачам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Ухвала складена та підписана суддею 25 грудня 2024 року.

Суддя: О. В. Петренко

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124035958
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них

Судовий реєстр по справі —711/9710/24

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Петренко О. В.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Петренко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні