ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
25 грудня 2024 рокум. ОдесаСправа № 872/20/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі судді Колоколова С.І.,
розглянувши заяву Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка (вх.№4882/24 від 24.12.2024)
про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024, прийняте третейським суддею Колотющенко Н.О., м. Миколаїв,
у справі №16/2024
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон
до відповідача:Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка
про стягнення 1 967 879,89 грн,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024 у справі №16/2024 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон задоволено в повному обсязі. Стягнуто з Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон ) 1767879,89 грн, з яких: 908089,64 грн основного боргу, 561800,07 грн пені, 166213,45 грн штрафу у розмірі 15%, 86026,29 грн інфляційних втрат, 45750,44 грн 3% річних, а також 19871,52 грн витрат пов`язаних з вирішенням спору третейським судом.
23.12.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон за допомогою засобів поштового зв`язку звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду із заявою про видачу наказу на примусове виконання рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024 у справі №16/2024, яку судом апеляційної інстанції зареєстровано 23.12.2024 за вх.№4864/24. У вказаній заяві Товариство з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон також повідомило, що у провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду або іншого суду відсутні заяви про оскарження або скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024 у справі №16/2024; вказане рішення третейського суду компетентним судом не скасовано.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями, оформленого відповідним протоколом від 23.12.2024, справу № 872/20/24 розподілено судді С.І. Колоколову.
24.12.2024 від Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка надійшла заява про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024, прийняте третейським суддею Колотющенко Н.О., м. Миколаїв, у справі №16/2024.
Відповідно до протоколу передачі справи раніше визначеному складу суду від 24.12.2024 вказану заяву розподілено судді С.І. Колоколову.
Ознайомившись із вказаною заявою, апеляційний господарський суд вважає, що її слід залишити без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої-четвертої статті 347 ГПК України заява про скасування рішення третейського суду подається у письмовій формі і підписується особою, яка його оскаржує, чи її представником. У заяві мають бути зазначені: 1)найменування господарського суду, до якого подається заява; 2)повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта заявника (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3)прізвища, імена та по батькові (для фізичних осіб), повне найменування (для юридичних осіб) учасників третейського розгляду, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження; 4)найменування та склад третейського суду, який прийняв рішення; 5)відомості про рішення третейського суду, яке оскаржується, а саме: номер справи, дата і місце ухвалення рішення, предмет спору, зміст резолютивної частини рішення; 6)дата отримання особою, яка звертається із заявою, рішення третейського суду, яке оскаржується; 7)підстава для оскарження і скасування рішення третейського суду; 8)зміст вимоги особи, яка подає заяву; 9)перелік документів та інших матеріалів, що додаються до заяви. У заяві можуть бути зазначені й інші відомості, якщо вони мають значення для розгляду цієї заяви (номери засобів зв`язку, факсів, адреса електронної пошти сторін та третейського суду тощо). До заяви про скасування рішення третейського суду додаються: 1)оригінал рішення третейського суду або належним чином завірена його копія. Копія рішення постійно діючого третейського суду завіряється головою постійно діючого третейського суду, а копія рішення третейського суду для вирішення конкретного спору має бути нотаріально завірена; 2)оригінал третейської угоди або належним чином завірена її копія; 3)документи, які подані на обґрунтування підстав для скасування рішення третейського суду; 4)документ, що підтверджує сплату судового збору; 5)довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника; 6)докази надсилання копій заяви про скасування рішення третейського суду та доданих до неї документів (матеріалів) учасникам судового розгляду з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За подання до господарського суду заяви про скасування рішення третейського суду встановлено ставку 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п.п.3 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»).
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2024 року для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, за подання вказаної заяви заявник мав сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн, виходячи з такого розрахунку: 3028,00 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб) х 0.5 (ставка за подання заяви) х 0.8 (коефіцієнт для пониження ставки судового збору) = 1211,20 грн.
Між тим, заявником не надано доказів сплати судового збору.
За змістом частини п`ятої статті 347 ГПК України до заяви про скасування рішення третейського суду, яка подана без додержання вимог, визначених у цій статті, застосовуються правила статті 174 цього Кодексу.
За змістом частин першої та другої статті 174 Господарського процесуального України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що скаржником не виконані вимоги статті 347 Господарського процесуального кодексу України, не надано доказів сплати судового збору, що відповідно є підставою для залишення заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Питання щодо спільного розгляду заяви Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024 та заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Техноторг-Дон про видачу наказу на примусове виконання вказаного рішення, а також питання зупинення провадження, про що просить заявник, будуть розглянуті судом після усунення недоліків заяви.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 347 ГПК України,
апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1.Заяву Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства ім. Івана Франка про скасування рішення Постійно діючого третейського суду при Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області від 04.11.2024 у справі №16/2024 залишити без руху.
2.Встановити заявнику строк, протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, для усунення наступних недоліків: надати докази сплати судового збору за подання заяви у розмірі 1211,20 грн.
3.Роз`яснити заявнику, що якщо не буде усунуто недоліки, заява вважається неподаною і підлягає поверненню.
4.Повідомити заявника про можливість подати заяву про усунення недоліків та докази сплати судового збору, використовуючи засоби електронного зв`язку (підсистеми «Електронний суд», офіційної електронної пошти суду).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
СуддяС.І. Колоколов
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124037519 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні