Ухвала
від 17.12.2024 по справі 915/1951/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

================================================================

УХВАЛА

про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури розпорядження майном

17 грудня 2024 року Справа № 915/1951/23

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,

за участю секретаря судового засідання Дюльгер І.М.

за відсутності представників

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи № 915/1951/23 про банкрутство

кредитор: адвокат Степанова Ольга Сергіївна (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю МК 001495 від 14.12.2018),

боржник - Приватне підприємство Технобуд (код ЄДРПОУ 31948871; 54001, м. Миколаїв, вул. Садова, 1),

розпорядник майна: арбітражний керуючий Захар`єва Яна Василівна (пр. Миру, 34/1, оф. 302/1, м. Миколаїв, 54004)

встановив:

У провадженні Господарського суду Миколаївської області розглядається справа про банкрутство Приватного підприємства Технобуд (далі ПП Технобуд).

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області (суддя Ткаченко О.В.) від 18.03.2024, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство ПП Технобуд; визнано вимоги адвоката Степанової Ольги Сергіївни до боржника у розмірі 658 277,00 грн, введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Захар`єву Яну Василівну (свідоцтво про право на здійснення арбітражного керуючого № 356 від 28.02.2013); попереднє засідання призначено на 15.07.2024.

За результатами попереднього судового засідання 28.10.2024 судом винесено ухвалу, якою зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання та відповідно до ст. 64 Кодекс України з процедур внести до реєстру вимог кредиторів боржника відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

Підсумкове засідання у справі призначено на 21.11.2024.

12.11.2024 розпорядник майна подала суду на затвердження звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за наслідками процедури розпорядження майном вих. № 02/10-1138 від 11.11.2024. Розгляд указаного звіту суд призначив на 21.11.2024.

Однак, 21.11.2024 судове засідання не відбулося, оскільки протягом часу, визначеного судом для проведення даного засідання у Миколаївській області тривала повітряна тривога.

Тому суд ухвалою від 21.11.2024 призначив підсумкове засідання суду та розгляд звіту розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат призначити у судове засідання на 17.12.2024.

Ухвала надіслана учасникам кредитору та розпоряднику майна до Електронного кабінету в системі Електронний суд, боржнику поштою на адресу реєстрації.

Поштове направлення на адресу боржника повернуто суду з відміткою про відсутність адресата за вказаною адресою. Разом з тим, згідно п.4 ч. 6 ст. 242 ГПК України, суд вважає, що указаного учасника процесу належно повідомлено про час та місце розгляду справи.

Станом на 17.12.2024 жодних заперечень стосовно призначеного до розгляду у дане судове засідання звіту розпорядника майна суду не надійшло.

Розгляд справи здійснюється відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства та у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні за указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію Російської Федерації проти України.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно приписам ГПК України, кожна сторона повинна довести належними і допустимими доказами обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог чи заперечень.

Учасники провадження мали достатньо часу для надання суду заяв, клопотань чи заперечень, тому суд розглядає справу за наявними матеріалами.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 42 ГПК України учасники справи, зокрема, мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії.

За приписами ст. 43 ГПК України учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України").

Згідно приписів ст. 13 ГПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

На зацікавлену сторону покладається обов`язок проявляти належну увагу в захисті своїх інтересів та вживати необхідних заходів, щоб ознайомитись з подіями процесу (рішення Європейського суду з прав людини "Богонос проти Росії" від 05.02.2004).

Враховуючи введення на всій території України воєнного стану, а також те, що судом не було визнано явку учасників у справі в судове засідання обов`язковою, суд дійшов висновку про розгляд звіту керуючого реалізацією за відсутності представників учасників у справі про неплатоспроможність за наявними матеріалами справи.

17.12.2024 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.

Розглянувши заяву розпорядника майна про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди суд приходить до такого.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 30 КУзПБ, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

Право вимоги додаткової грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого з дня фактичного надходження до боржника стягнутого на його користь майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб, або з дня фактичного надходження коштів на рахунок боржника, які спрямовуються на погашення вимог кредиторів.

Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Надання послуг арбітражного керуючого відбувається виключно на платній основі. Законодавством не передбачено випадків здійснення своїх повноважень арбітражним керуючим безоплатно (Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 16.07.2020 по справі №918/454/18).

Ухвалою суду від 18.03.2024 встановлено розпоряднику майна боржника розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області.

Ухвалою суду від 28.10.2024 вирішено здійснити виплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому Захар`євій Яні Василівні основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у справі № 915/1954/23 про банкрутство ПП Технобуд у розмірі 60300,00 грн за рахунок коштів, авансованих ініціюючим кредитором на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області. Указана сума за підрахунком суду охоплювала період виконання повноважень з 18.03.2024 по 04.06.2024 (у зв`язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати при зверненні та станом на час виконання повноважень)

За період виконання повноважень з 05.06.2024 по 11.11.2024 арбітражним керуючим донараховано винагороду у розмірі 125600 грн. з розрахунку трьох мінімальних розмірів заробітної плати за кожний місяць виконання ним повноважень.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.04.2024 розмір мінімальної з/п становить 8000,00 грн, а тому, за червень (з 05 по 30, за 26 днів) 2024 року винагорода становить 20800,00 грн (24000/30х26), за липень-жовтень- 24000,00 грн. За листопад 2024 року за 11 днів нараховано 8800,00 грн (24000,00:30х11).

Крім того, арбітражним керуючим понесені витрати, пов`язані із виконанням повноважень розпорядника майна ПП Технобуд в загальному розмірі 248,00 грн.

Щодо витрат, судом ретельно перевірено розмір понесених керуючим реалізацією витрат у даній справі та підтверджуючі докази та встановлено, що керуючим реалізацією оплачено поштові витрати та витяги з ЄДРЮОФОП, з ДРРП.

На переконання суду відшкодування витрат арбітражного керуючого носить безумовний характер, оскільки законодавець передбачає відшкодування усіх фактичних витрат арбітражного керуючого, що пов`язані із здійсненням ним повноважень у справі, в тому числі це можуть бути поштові витрати, канцелярські товари, оплати послуг за проведення незалежної оцінки майна банкрута, витрати за надання інформаційно-консультаційних послуг та інші, за винятком витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг. Будь-які інші винятків з цього питання Кодекс не містить.

Зазначений звіт було розглянуто кредиторами ПП Технобуд на зборах кредиторів 11.11.2024 та за результатами дослідження звіту кредиторами прийнято рішення щодо його схвалення. Указане відображено у протоколі зборів кредиторів № 1 від 11.11.2024.

Перевіривши розрахунок основної грошової винагороди, суд вважає його правильним, розрахованим згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та таким, що відповідає приписам Кодексу України з процедур банкрутства.

Слід зазначити, що станом на час розгляду справи - 17.12.2024 скарг на дії чи бездіяльність розпорядника майна суду не надійшло.

Враховуючи викладене, на підставі вищезазначених норм Кодексу України з процедур банкрутства та приймаючи до уваги рішення зборів кредиторів боржника від 11.11.2024, суд затверджує звіт розпорядника майна щодо винагороди та витрат у справі № 915/1951/23 про банкрутство ПП Технобуд за період з 05.06.2024 по 11.11.2024 на загальну суму 125848,00 грн, з якої 125600,00 грн - грошова винагорода, 248,00 грн понесені витрати.

Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

Затвердити звіт розпорядника майна Приватного підприємства Технобуд арбітражного керуючого Захар`євої Я.В. про нарахування та виплату основної грошової винагороди за виконання повноважень у справі про банкрутство за період з 05.06.2024 по 11.11.2024 на загальну суму 125848,00 грн.

Ухвала набирає законної сили з 10.06.2024 та відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбаченихКодексом України з процедур банкрутства.

У зв`язку з тривалими повітряними тривогами по місту Миколаєву повний текст ухвали суду складено та підписано 24.12.2024.

Суддя Т.М.Давченко

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124038291
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —915/1951/23

Постанова від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 28.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т. М.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ткаченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні