ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
м. Хмельницький
"24" грудня 2024 р.Справа № 924/1206/20
Господарський суд Хмельницької області у складі
судді Крамара С.І., розглянувши скаргу Бондаренка Андрія Володимировича, с. Вінницькі Хутори Вінницької області на дії (бездіяльність) державного виконавця по справі
до Фізичної особи-підприємця Бондаренка Андрія Володимировича, м. Славута Хмельницької області
про:
- зобов`язання звільнити орендоване підвальне приміщення поліклініки загальною площею 71,5кв.м міського лікарняного комплексу і повернути орендоване майно згідно акту приймання-передачі;
- стягнення 74 844,67грн, з яких: 30 243,00грн - основного боргу з орендної плати, 2 240,28грн - боргу з податку на землю, 21 379,47грн - боргу з відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг, 1 659,98грн - пені, 19 321,90грн - подвійної орендної плати за користування майном за час прострочення
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 09.03.2021 у справі №924/1206/20 задоволено позов Комунального підприємства "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради частково, вирішено: ФОП Бондаренкові Андрію Володимировичу (РНОКПП НОМЕР_1 ) звільнити орендоване підвальне приміщення поліклініки загальною площею 71,5кв.м міського лікарняного комплексу, що розташоване за адресою: 30000, м. Славута, вул. Ярослава Мудрого, 29 г, та передати по акту прийому-передачі зазначене орендоване підвальне приміщення поліклініки Комунальному підприємству "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради (код ЄДРПОУ 02004410); стягнути з ФОП Бондаренка Андрія Володимировича (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь КП "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради (код ЄДРПОУ 02004410) 26 544,59грн основного боргу з орендної плати, 1 369,06грн витрат зі сплати податку на землю, 21 379,47грн витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг, 1 090,85грн пені, 23 020,35грн подвійної орендної плати за користування майном, 4 163,64грн витрат зі сплати судового збору.
09.04.2021 на виконання вказаного рішення видано наказ.
20.12.2024 (вх.№05-08/3797/24) на адресу господарського суду області в електронній формі за допомогою підсистеми "Електронний суд" надійшла скарга Бондаренка Андрія Володимировича, с. Вінницькі Хутори Вінницької області (РНОКПП НОМЕР_1 ) від 20.12.2024 на дії (бездіяльність) державного виконавця Славутського відділу Державної виконавчої служби у Шепетівському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), згідно якої скаржник (відповідач/боржник) просить суд:
- вжити заходів щодо усунення порушень вимог чинного законодавства, а саме: зняти арешт з рахунку НОМЕР_2 відкритий в ПАТ "Приватбанк" - на підставі ст.74 Закону України "Про виконавче провадження" та на підставі ст.43 Конституції України та згідно з позицією Верховного Суду від 20.04.2022 в справі №756/8815/20.
Статтею 39 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) передбачено, що судовий контроль за виконанням судових рішень у господарських справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції. Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому цим розділом.
Сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права (ст. 339-1 ГПК України).
Відповідно до статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Як вбачається зі справи №924/1206/20, в т.ч. наказу від 09.04.2021, стягувачем є Комунальне підприємство "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради (ЄДПРПОУ 02004410), а боржником - ФОП Бондаренко Андрій Володимирович (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Згідно ст. 340 ГПК України, скарга подається стороною виконавчого провадження до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Скарга подається в письмовій формі і підписується стороною виконавчого провадження, її представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Скарга повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається скарга;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
4) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються;
5) ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження;
6) номер справи, в якій видано виконавчий документ, реквізити виконавчого документа;
7) дату, коли особа, яка подає скаргу, дізналася про порушення її прав внаслідок ухвалення оскаржуваних рішень, вчинення дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця;
8) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
9) викладення обставин, якими особа, яка подає скаргу, обґрунтовує свої вимоги;
10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до скарги.
Водночас скарга боржника не містить:
- повного найменування інших учасників справи, їх місцезнаходження, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- імені (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються;
- ідентифікатору для повного доступу до інформації про виконавче провадження;
- реквізитів виконавчого документа;
- дати, коли особа, яка подає скаргу, дізналася про порушення її прав внаслідок ухвалення оскаржуваних рішень, вчинення дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця;
- змісту оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону.
Отже, скаржнику необхідно оформити скаргу на дії (бездіяльність) державного виконавця відповідно до вимог ст.340 ГПК України.
Відповідно до ч.4 ст. 340 ГПК України, до скарги додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і такі документи раніше не подавалися;
2) докази направлення копій скарги та доданих до неї матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно поданих матеріалів убачається, що скаржник - ОСОБА_1 не надав суду доказів направлення поданої ним скарги, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу, іншим учасникам справи, а саме: шляхом надсилання електронних документів до електронного кабінету іншого учасника, а в разі відсутності відомостей про наявність електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Так, скаржник не надав суду належних та допустимих доказів, що підтверджували б відправлення копії скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця з доданими до неї документами стягувачу (позивачу) - Комунальному підприємству "Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова" Славутської міської ради.
Частиною 5 ст.340 ГПК України передбачено, що суд, встановивши, що скаргу подано без додержання вимог частин третьої та/або четвертої цієї статті, повертає її скаржнику без розгляду протягом чотирьох днів після її надходження до суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за належне скаргу ОСОБА_1 , с. Вінницькі Хутори Вінницької області (РНОКПП НОМЕР_1 ) від 20.12.2024 на дії (бездіяльність) державного виконавця Славутського відділу Державної виконавчої служби у Шепетівському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) повернути скаржнику без розгляду.
При цьому, суд звертає увагу скаржника, що повернення без розгляду скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Судом також звернуто увагу, що відповідно до ст. 341 ГПК України, скаргу може бути подано до суду: а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права; б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Пропущений строк для подання скарги може бути поновлено судом за наявності поважних причин його пропуску на підставі клопотання особи, яка подає скаргу, що має бути заявлено одночасно зі скаргою.
У разі подання скарги з пропуском строку і за відсутності поважних причин для його поновлення та клопотання особи, яка подає скаргу, така скарга залишається судом без розгляду.
Керуючись ст.ст. 170, 234, 339 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_1 , с. Вінницькі Хутори Вінницької області (РНОКПП НОМЕР_1 ) від 20.12.2024 на дії (бездіяльність) державного виконавця Славутського відділу Державної виконавчої служби у Шепетівському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) повернути без розгляду.
Ухвала підписана та набрала законної сили 24.12.2024, а також може бути оскаржена в порядку ст.ст. 255-257 ГПК України.
Суддя С.І. Крамар
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 26.12.2024 |
Номер документу | 124038609 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Крамар С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні