Ухвала
від 25.12.2024 по справі 379/1760/24
ТАРАЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 379/1760/24

Провадження № 2/379/558/24

УХВАЛА

про виправлення описки

в судовому рішенні

25 грудня 2024 рокум.Тараща

Таращанський районний суд Київської області в складі судді Невгада О.В., розглянувши з власної ініціативи без повідомлення учасників справи питання про виправлення описки в ухвалі Таращанського районного суду Київської області від 25 грудня 2024 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю«ГЛОБАЛ СПЛІТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

У С Т А Н О В И В :

24.12.2024 представник позивача ТОВ «ГЛОБАЛ СПЛІТ» Балашов В.В. звернувся до суду через систему «Електронний суд» із позовомдо ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.12.2024 справу передано для розгляду судді Таращанського районного суду Київської області Невгаду О.В..

25.12.2024 суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надав позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали на усунення вказаних у ній недоліків.

Однак, при виготовленні даної ухвали суду, по всьому її тексту судом було допущено описку в написанні найменування юридичної особи позивача і помилково зазначено найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПІНГ-ПОНГ»» замість правильного найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю«ГЛОБАЛ СПЛІТ»».

Указана описка підлягає виправленню судом в порядку ст. 269 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст.269ЦПКУкраїни суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

За змістом ч. 2 ст.269ЦПКУкраїни питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

З аналізу вищевказаних положень процесуального закону вбачається, що призначення судового засідання для вирішення питання про виправлення описки є ініціативою суду.

У даному випадку суд вважає можливим вирішити питання про виправлення описки поза межами судового засідання та без повідомлення учасників справи, оскільки допущена описка не впливає на суть постановленої ухвали та для її виправлення немає необхідності заслуховування доводів учасників справи.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описки - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу ( помилка у правописі, розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Виходячи з позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Як наголосив Верховний Суд в ухвалі від 18.01.2018 у справі № 925/1076/16, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні, постанові або ухвалі), суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номеру і дати документа, найменування сторін, прізвища, імені, по батькові особи тощо), які мають технічний характер (тобто виникли при виготовленні тексту рішення).

Аналогічна правова позиція викладена також у постанові Верховного Суду від 11 листопада 2020 року в справі № 300/765/15-ц (провадження № 61-7654св20).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що виправлення допущеної в ухвалі суду технічної описки по всьому її тексту в написанні найменування юридичної особи позивача і зазначення його правильного найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю«ГЛОБАЛ СПЛІТ»» замість помилково вказаного найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПІНГ-ПОНГ»» - носить виключно редакційний характер, узгоджується з матеріалами цивільної справи, не змінює судового рішення та не впливає на його суть іншим чином, а тому допущена описка в написанні найменування юридичної особи позивача може бути виправлена судом.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 258-261, 269, 352-354 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Виправити описку по всьому тексту ухвали Таращанського районного суду Київської області від 25 грудня 2024року усправі №ЄУН 379/1760/24провадження №2/379/558/24 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю«ГЛОБАЛ СПЛІТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, допущену в написанні найменування юридичної особи позивача та вважати правильним найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю«ГЛОБАЛ СПЛІТ»» замість помилково вказаного найменування юридичної особи позивача «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ПІНГ-ПОНГ»».

В решті ухвалу залишити без змін.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складено та підписано 25.12.2024.

Суддя Таращанського районного суду Київської області Олександр НЕВГАД

СудТаращанський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124044940
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —379/1760/24

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Невгад О. В.

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Невгад О. В.

Ухвала від 25.12.2024

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Невгад О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні