Ухвала
від 23.12.2024 по справі 522/9646/24
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/9646/24

Провадження № 2-во/522/256/24

УХВАЛА

23 грудня 2024 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Науменко А.В., розглянувши матеріали заяви про виправлення описки за заявою ОСОБА_1 , Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення

ВСТАНОВИЛА:

05.12.2024 року року ОСОБА_1 звернувся до Приморського районного суду м. Одеси із заявою про виправлення описки, в якій зазначив, що з відповіді Приморського відділу ДРАЦСу рекомендовано звернутись до суду за місцем винесення вказаного рішення суду для зазначення відомостей щодо батьків дитини.

Виходячи з цього, заявник просить внести виправлення у рішення суду від 01.08.2024 року шляхом зазначення даних Матері та Батька.

Дослідивши подану заяву, вважаю, що вона не підлягає задоволенню з огляду на таке.

За правилами ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.

Так, в розумінні процесуального законодавства описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Таким чином,під опискоюслід розумітизроблену судоммеханічну (мимовільну,випадкову)граматичну помилкув рішенні,яка допущенапід часйого письмово-вербальноговикладу. Описка трактується як явна неточність або незрозуміле формулювання.

Відповідно до п. 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 01.08.2024 року вирішено:

«Заяву ОСОБА_1 , Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення- задовольнити.

Встановити юридичний факт того, що ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Магдебург, Німеччина.

Вказане рішення є підставою для видачі Приморським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця міста Магдебург, Німеччина, свідоцтво про народження державного зразка.»

Таким чином заяву було задоволено, а резолютивна частина викладена виходячи з викладених заявником вимог.

За таких обставин суд не вбачає підстав для виправлення описки, у зв`язку з чим у задоволенні заяви слід відмовити.

Керуючись ст. 269 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

У задоволенні заяви про виправлення описки за заявою ОСОБА_1 , Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення- відмовити.

Ухвала набирає законної сили після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали до Одеського апеляційного суду.

Суддя А.В. Науменко

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено27.12.2024
Номер документу124046312
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —522/9646/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Рішення від 01.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Рішення від 01.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Науменко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні