Ухвала
від 25.12.2024 по справі 722/1723/24
СОКИРЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 722/1723/24

Номер провадження 1-в/722/400/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2024 року Сокирянський районний суд Чернівецької області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2

з участю

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Сокиряни справу за поданням начальника Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області ОСОБА_4 про направлення до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі, засудженого

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, з професійно-технічною освітою, непрацюючого, раніше судимого:1) вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 12.03.2024 року за ч. 1 ст. 126 КК України до покарання у виді 150 годин громадських робіт; 2) вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 19.08.2024 року за ч.2 ст. 389, ч.1 ст. 71, п. 4 ч.1 ст. 72 КК України до покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік 10 днів,

В С Т А Н О В И В:

Начальник Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням, в якому просить затримати та направити засудженого ОСОБА_6 до місця відбування покарання у порядку встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі.

На обґрунтування подання посилається на те, що 12.11.2024 р. до Дністровського РС №2 надійшло розпорядження та копія вироку Сокирянського районного суду Чернівецької області від 19.08.2024 року стосовно засудженого ОСОБА_6 , якому за ч.2 ст. 389, ч.1 ст. 71, п.4 ч.1 ст. 72 КК України призначено покарання у виді 1 року 10 днів обмеження волі, та який 18.11.2024 року згідно підписки був ознайомлений з порядком та умовами відбування даного покарання, а також отримав під підпис припис згідно якого зобов`язувався прибути до Крижопільського виправного центру (№113) 22.11.2024 року.

Однак, згідно повідомлення начальника Державної установи «Крижопільський виправний центр № 113» № 5/3108 від 28.11.2024 року, засуджений ОСОБА_6 не прибув для відбування призначеного судом покарання.

Начальник Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, проте звернувся до суду із заявою, якою підтримав подання та просив розглядати справу без його участі.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав подання та просив його задовольнити.

Засуджений був повідомлений про час та місце розгляду клопотання, але в судове засідання не з`явився.

Враховуючи думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 19.08.2024 року, який набрав законної сили 24.10.2024 року, ОСОБА_6 визнано винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст. 389 КК України і за його вчинення призначено покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік.

На підставі ч.1 ст.71 КК України за сукупністю вироків до призначеного покарання за даним вироком частково приєднано невідбуте ним покарання за вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 12.03.2024 року, та із урахуванням п.4 ч.1 ст.72 КК України, призначено йому до відбування остаточне покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік 10 (десять) днів.

Строк відбування покарання ОСОБА_6 відраховується з дня його прибуття і постановки на облік у виправному центрі.

Згідно вимог ч.1 ст.57 КВК України особи, засуджені до обмеження волі, прямують за рахунок держави до місця відбування покарання самостійно. Уповноважений орган з питань пробації згідно з вироком суду вручає засудженому припис про виїзд до місця відбування покарання. Не пізніше трьох діб з дня одержання припису засуджений зобов`язаний виїхати до місця відбування покарання і прибути туди відповідно до вказаного в приписі строку.

18.11.2024 року засудженим ОСОБА_6 особисто отримано припис, згідно якого останній зобов`язався в строк до 22.11.2024 року самостійно прибути до Державної установи «Крижопільський виправний центр(№113)» для відбування покарання.

Разом з тим, згідно повідомлення начальника Державної установи«Крижопільський виправнийцентр(№113)» №5/3108 від 28.11.2024 року встановлено, що засуджений ОСОБА_6 в установлений термін до виправного центру не прибув.

Таким чином, наведене свідчить про те, що засуджений ОСОБА_6 без поважних причин у встановлений строк не виїхав до місця відбування покарання та не прибув туди відповідно до вказаного в приписі строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 57 КВК України, з урахуванням особи та інших обставин кримінального провадження суд може направити засудженого до обмеження волі до місця відбування покарання у порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі. У цьому випадку засуджений звільняється з-під варти при прибутті до місця відбування покарання.

Відповідно до ч. 4 ст. 57 КВК України, у разі невиїзду засудженого до місця відбування покарання без поважних причин або ухилення засудженого від отримання припису суд за поданням уповноваженого органу з питань пробації направляє засудженого до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі. Поважними причинами невиїзду засудженого після отримання припису до місця відбування покарання в призначений строк є хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і документально підтверджені. Належним підтвердженням отримання засудженим припису є його підпис про отримання припису. Ухиленням засудженого від отримання припису є його умисні дії, що унеможливлюють вручення припису персоналом уповноваженого органу з питань пробації та підтверджуються документально.

Відповідно до ч. 5 ст. 57 КВК України, у разі неприбуття засудженого до обмеження волі до місця відбування покарання та в разі, якщо його місцезнаходження невідоме, уповноважений орган з питань пробації надсилає органам Національної поліції подання про оголошення його в розшук та подання до суду для вирішення питання направлення засудженого до місця відбування покарання в порядку, установленому для засуджених до позбавлення волі. Після затримання засуджений направляється до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.

Згідно ст.58 КВК України строк покарання обчислюється з дня прибуття і постановки засудженого на облік у виправному центрі. У строк покарання за правилами, передбаченими у статті 72 Кримінального кодексу України, зараховується час попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру.

Порядок виконання покарання у виді позбавлення волі визначений розділом ІІІ особливої частини КВК України. Так, у ст.87 КВК України зазначено, що порядок направлення засуджених до виправних і виховних колоній визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України.

Відповідно до п.1 розділу ІІІ Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 27.02.2017 року №680/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.02.2017 року №265/30133, направлення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, до установ виконання покарань здійснюється на підставі запиту на наряд щодо направлення осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, на підставі якого видається наряд про направлення особи, засудженої до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, із слідчого ізолятора до установи виконання покарань.

Згідно з вимогами ст. 88 КВК України, засуджені направляються до місця відбування покарання і переміщуються в разі необхідності з одного місця відбування покарання в інше під вартою.

Враховуючи наведені вище обставини та вимоги закону, суд приходить до обґрунтованого висновку про необхідність направлення засудженого ОСОБА_6 до місця відбування покарання в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.

Керуючись ст. ст. 57, 58 КВК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити.

Затримати ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 19.08.2024 року за ч.2 ст. 389, ч.1 ст. 71, п. 4 ч.1 ст. 72 КК України до покарання у виді 1 (одного) року 10 (десяти) днів обмеження волі.

Направити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Ломачинці Сокирянського району Чернівецької області, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Сокирянського районного суду Чернівецької області від 19.08.2024 року за ч.2 ст. 389, ч.1 ст. 71, п. 4 ч.1 ст. 72 КК України до 1 (одного) року 10 (десяти) днів обмеження волі, до місця відбування покарання Державної установи «Крижопільський виправний центр (№113)», в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.

Строк покарання засудженому ОСОБА_6 обчислювати з дня прибуття і постановки його на облік у виправному центрі, зарахувавши йому у строк покарання час попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру, виходячи із співвідношення: 1 (одному) дню попереднього ув`язнення під вартою та 1 (одному) дню слідування під вартою до виправного центру, відповідає 2 (два) дні обмеження волі.

Після набрання ухвалою суду законної сили, її копію надіслати для виконання начальнику Дністровського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області ОСОБА_4 та начальнику ВП №1 (м.Сокиряни) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області.

Ухвала суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сокирянський районний суд Чернівецької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудСокирянський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124067796
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку

Судовий реєстр по справі —722/1723/24

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Унгурян С. В.

Вирок від 19.08.2024

Кримінальне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Унгурян С. В.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Сокирянський районний суд Чернівецької області

Унгурян С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні