Справа №295/6391/24
Категорія 69
2/295/1850/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2024 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира в складі:
головуючого судді Єригіної І.М.,
при секретарі судового засідання Барашивець Т.С.,
за участю:
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача - адвоката Богданович В.В.,
відповідача: ОСОБА_2 ,
перекладача: Прокопової О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в твердій грошовій сумі в розмірі 100000,00 грн. щомісячно до досягнення дітьми повноліття, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.
В обґрунтування позову вказала, що відповідач, як батько дітей, участі у вихованні не бере, кошти на утримання не надає. Діти повністю перебувають на утриманні позивача. ОСОБА_1 вважає за доцільне розмір аліментів визначити в розмірі 100000,00 грн на місяць, оскільки саме такий розмір, на думку позивача, є мінімальним для утримання та виховання дітей.
Ухвалою суду від 20.05.2024 відкрито провадження у справі, постановлено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У зв`язку із тим, що відповідачем у справі є іноземна особа, Богунським районним судом м. Житомира 19.12.2024 постановлено ухвалу про залучення до участі у справі №295/6391/24 в перекладача.
В судовому засіданні позивач та її представник адвокат Богданович В.В. позов підтримали та просили задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні заперечував в задоволенні позову пояснив, що він є громадянином Республики Пакістан, доходів та майна у нього немає, не працює, нерухомості за кордоном він також немає, посилання позивача про те, що він володіє міжнародними компанія є неправдими, оскільки ті компанії є стартапами і самі протребують вкладень, він може надавати 3000 грн. на місяць для утримання дітей.
Заслухавши учасників справи, дослідивши повно, всебічно та об`єктивно обставини справи, оцінивши безпосередньо в судовому засіданні всі зібрані у справі докази в їх сукупності, , керуючись своїм внутрішнім переконанням, суд дійшов висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією повторного свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією повторного свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 .
Діти проживають разом з матір`ю ОСОБА_1 , що підтверджується довідкою про склад сім`ї №277 від 24.04.2024 року.
Статтею 27Конвенції проправа дитини, яку ратифіковано Постановою ВР№ 789ХІІ від27.02.91року (далі-Конвенція),передбачено правокожної дитинина рівеньжиття,необхідний дляфізичного,розумового,духовного,морального ісоціального розвиткудитини.Батько (-ки)або іншіособи,які виховуютьдитину,несуть основнувідповідальність зазабезпечення вмежах своїхздібностей іфінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно положень ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками цього обов`язку визначаються за домовленістю між батьками. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Частиною 2 статті 182 Сімейного кодексу України визначено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Частина 1, 2 статті 184 Сімейного кодексу України визначає, що суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше.
Відповідач є батьком дитини та нарівні з матір`ю зобов`язаний утримувати її до досягнення повноліття. Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів, що вказує на те, що домовленість між батьками з даного питання не досягнута, що є підставою для стягнення аліментів з відповідача в судовому порядку.
За своїм змістом аліменти - це грошові кошти на утримання дитини, які необхідні для забезпечення належного рівня її розвитку, виховання, забезпечення одягом, продуктами харчування тощо.
Разом з тим, суд вважає, що позивач не довела належними та допустимими доказами, які долучені до матеріалів справи, можливість відповідача сплачувати аліменти у 100000,00 гривень щомісячно.
За правилами ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Отже, обов`язок доказування покладено саме на сторону, яка заявляє відповідні вимоги, а суд лише сприяє сторонам у забезпеченні здійснення їх прав.
В той же час, будь-які докази про обставини, які підлягають врахуванню при вирішенні питання про визначення розміру аліментів, які підлягають стягненню, в тому числі і щодо розміру доходу відповідача, не подала, як і не подала клопотання про їх витребування.
Таким чином, суд дійшов висновку про недоведеність позивачем наявності правових підстав для визначення аліментів у розмірі 100000,00 грн, а тому позов підлягає задоволенню частково.
Також суд не вбачає за можливе присудження аліментів в частці від його заробітку, про що зазначав відповідач, оскільки позивач звернулась з позовом про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, що є її правом, а тому відповідно до положень ст. 184 Сімейного кодексу України аліменти підлягають стягненню саме в твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд керується положеннями ст. 182 СК України, бере до уваги, що відповідач є молодою особою працездатного віку, а відтак повинен брати участь в матеріальному забезпеченні двох дітей; відсутність відомостей про перебування в нього на утриманні інших неповнолітніх дітей та непрацездатних осіб; враховуючи розмір встановленого законодавством України прожиткового мінімума на 2024 рік, який для дітей віком від 6 до 18 років становить 3196,00 грн, який є рекомендованим, виходячи з рівності участі батьків у матеріальному забезпеченні дитини та виходячи з вимоги позивача про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі, суд вважає можливим стягувати з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дітей у розмірі 4000,00 грн. щомісячно на кожну дитину і до повноліття дітей.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються від дня пред`явлення позову.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Сторони не позбавлені можливості у разі зміни матеріального стану звернутися до суду з позовом про збільшення або зменшення розміру аліментів.
В судовому засіданні приймав участь перекладач Прокопова О.П., яка надала суду розрахунок витрат на допомогу перекладача та рахунок-фактуру №101 від 23.12.2024 року.
Частиною 1 статті 133 ЦПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Відповідно до п. п. 2, 4 ч. 3 ст. 133 ЦПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Приписами ч.ч. 3-4, 6-7 ст. 139 ЦПК України визначено, що експерт, спеціаліст чи перекладач отримують винагороду за виконану роботу, пов`язану зі справою, якщо це не входить до їхніх службових обов`язків.
Суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Розмір витрат на оплату робіт перекладача встановлюється судом на підставі договорів, рахунків та інших доказів.
Розмір витрат на оплату роботи перекладача має бути співмірним зі складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт.
У зв`язку з необхідністю усного перекладу під час судового засідання були понесені витрати на здійснення перекладу на англійську мову у сумі 1010,00 грн., що підтверджується рахунок-фактурою №101 від 23.12.2024 року, який виданий ПП «Всесвіт-інфо», що разом становить 1010,00 грн., які підлягають стягненню на користь ПП «Всесвіт-інфо» на підставі ст. ст. 133, 139 ЦПК України.
На підставі ч. 1 ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 1211,20 грн., оскільки при зверненні до суду з позовною вимогою про стягнення аліментів позивач звільнена від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 141, 259, 263-265, 268, 273, 280, 354 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 4000,00 (Чотири тисячі) гривень щомісячно на кожну дитину з індексацією відповідно до закону, починаючи 26.04.2024 та до повноліття дітей.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 1211,20 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ППЦентр-перекладів«Всесвіт-інфо» судові витрати, пов`язані із залученням перекладача у розмірі 1010,00 (Одна тисяча десять) грн.
Реквізити для проведення оплати:
ПП «ВСЕСВІТ-інфо»
Ідентифікаційний код 32988962
НОМЕР_3
ПАТ «А-Банк» МФО 307770
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_3 , РНОКПП: НОМЕР_5 .
Суддя І.М. Єригіна
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124069860 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Єригіна І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні