Зіньківський районний суд Полтавській області
38100, м. Зіньків, вул. Соборності, 2. Тел.3-24-41/факс 3-11-95
Справа № 530/2447/24
Номер провадження 1-кс/530/701/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.12.2024 р. слідчий суддя Зіньківського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчогослідчого відділенняВП №4Полтавського районногоуправління поліціїГУНП вПолтавській областікапітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів та їх виїмку у кримінальному провадженні №12024170430000954 від 02.10.2024 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-
В С Т А Н ОВ И В :
До суду надійшло клопотання слідчого СВВП №4Полтавського РУПГУНП вПолтавській областікапітана поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Зіньківського відділу Диканської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання уповноважений слідчий слідчого СВВП №4Полтавського РУПГУНП вПолтавській областікапітан поліції ОСОБА_3 обґрунтовує тим,що 01.10.2024 року до чергової частини відділу поліції №1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення зі служби « НОМЕР_1 » про те, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , надійшла посилка на ім`я ув`язненого ОСОБА_5 від громадянина ОСОБА_6 та під час її перевірки в упакуванні для зубної пасти виявлено поліетиленовий згорток із невідомою порошкоподібною речовиною, яка схожа на наркотичну.
Проведеним оглядом вказаний поліетиленовий прозорий згорток із порошкоподібною речовиною білого кольору, схожою на наркотичну, вилучено та опечатано биркою ВП №1.
Відповідно до висновку експерта №СЕ-19/117-24/17408-НЗПРАП від 10.10.2024 року надана на дослідження порошкоподібна речовина білого кольору містить PVP, яка є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено масою 0,602 г.
Проведеним оглядом експрес-накладної №59001230404064 встановлено, що дане відправлення відбулося 30.09.2024 року із відділення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_2 в АДРЕСА_2 від громадянина ОСОБА_6 , який під час відправлення вказав номер телефону НОМЕР_3 на ім`я ув`язненого ОСОБА_5 із номером телефону НОМЕР_4 .
В ході огляду відеозаписів з камер відеоспостереження, які встановлені на будівлі ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АДРЕСА_2 встановлено, що 30.09.2024 року о 18 год. 14 хв. до відділення № НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під`їздить автомобіль білого кольору Opel Vectra із державним номерним знаком НОМЕР_5 . Із даного автомобіля виходить невідомий чоловік одягнений у кепку, кофту темного кольору з капюшоном одягненим на голову, шорти жовто блакитного кольору, шкарпетки білого кольору та взуття темного кольору. Даний чоловік тримає в руках картонну коробку та входить до приміщення відділення № НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В ході перегляду камери відеоспостереження внутрішнього приміщення відділення № НОМЕР_2 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в м.Зіньків встановлено, що вищевказаний чоловік, який одягнений в кепку, кофту темного кольору з капюшоном одягненим на голову, шорти жовто блакитного кольору, шкарпетки білого кольору та взуття темного кольору та тримає в руках картонну коробку заходить до приміщення та здійснює оформлення відправлення №59001230404064.
Крім того було оглянуто відеозапис з камери відеоспостереження АЗС ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 під час чого встановлено, що 30.09.2024 року о 18 год. 28 хв. на територію АЗС приїздить автомобіль Opel Vectra із державним номерним знаком НОМЕР_5 . З даного автомобіля виходить невідомий чоловік, який одягнений у кепку синього кольору, кофту темного кольору з капюшоном, шорти жовто блакитного кольору, шкарпетки білого кольору та взуття темного кольору, який заходить до приміщення АЗС, стає в чергу, розраховується на касі та о 18 год. 31 хв. на тому ж автомобілі покидає територію АЗС та рухається у напрямку центральної частини м.Зіньків.
Також було оглянуто відеозапис з камери відеоспостереження магазину « ІНФОРМАЦІЯ_4 », який розташований за адресою: АДРЕСА_3 в ході чого встановлено, що 30.09.2024 о 18 год. 42 хв. до приміщення магазину заходить невідомий чоловік, який одягнений у кепку синього кольору, кофту темного кольору з капюшоном, шорти жовто блакитного кольору, шкарпетки білого кольору та взуття темного кольоруз білими полосами з боків. Даний чоловік проходить до торгівельного залу, після чого з обраним товаром підходить до каси для розрахунку.
Проведеним розслідуванням встановлено, що вищевказаним чловіком являється громадянин ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець та житель АДРЕСА_4 , який користується номером мобільного телефону НОМЕР_6 .
Крім того, з рапорту о/у ЗС №2 ВКП ПРУП ОСОБА_8 від 16.11.2024 року відомо, що мобільний телефон НОМЕР_3 , який вказаний під час відправлення посилки у експрес-накладній №59001230404064, працював у мобільному терміналі рухомого зв`язку з IMEI: НОМЕР_7 із 14год. 01 хв. 21.09.2024 по 22 год. 07 хв. 30.09.2024.
Під час проведення подальших оперативно-технічних заходів встановлено, що у мобільному терміналі рухомого зв`язку з IMEI: НОМЕР_7 із 22 год. 23 хв. 30.09.2024 працює абонентський номер телефону НОМЕР_6 .
Під час перевірки власника абонентського номеру телефону НОМЕР_6 встановлено, що даний номер телефону належить громадянину ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , про що вказують неодноразові звернення на лінію служби « НОМЕР_1 » останнім, а також це підтверджує перевірка за допомогою додатку «Getcontact».
Як пояснив сам ОСОБА_7 , то при розмові по телефону із ОСОБА_5 , по номеру мобільного телефону НОМЕР_8 , останній попросив в нього надіслати посилку із психотропною речовиною у прихованому вигляді.
З метою підтвердження чи спростування пояснень ОСОБА_7 та встановлення осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного злочину, в тому числі і ОСОБА_5 , чи спілкувалися вони між собою, і це можливе лише внаслідок отримання інформації про всі з`єднання мобільних терміналів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які були здійснено з абонентського номеру НОМЕР_8 з прив`язкою його до базових станцій в період з 00 год. 00 хв. 01.07.2024 до 00 год. 00 хв. 01.10.2024 включно.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація може слугувати як речовий доказ у кримінальному провадженні та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та неможливістю іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації щодо з`єднань оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які були здійснено з абонентського номеру НОМЕР_8 та прив`язкою до базових станцій абонента «А» та «Б» в період 00 год. 00 хв. 01.07.2024 до 00 год. 00 хв. 01.10.2024 включно.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », у володінні яких знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду клопотання про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без його участі, подане клопотання підтримав з підстав у ньому наведених.
Зважаючи на вимоги ч.2 ст.163 КПК України вважаю можливим розглядати клопотання без виклику осіб, у володінні яких можуть знаходитися речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість їхнього вилучення просить слідча.
Відповідно до ч.2 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
У відповідності до ч.1ст.131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п.5 ч.2ст.131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частиною 3ст.132 КПК Українивстановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до ч.5 цієї статті, сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються під час розгляду питання про застосування заходів кримінального провадження.
Згідно частин 1,2ст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч.5ст.163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв"язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Разом з цим, у відповідності до вимог ч.6ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п"ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.
Клопотання оформлене відповідно до вимог ч.2 ст.160 КПК України.
Дослідивши матеріаликлопотання,слідчий суддядійшов висновку,що слідчийслідчого відділенняВП №4Полтавського районногоуправління поліціїГУНП вПолтавській областікапітан поліції ОСОБА_3 обґрунтовано наявністьдостатніх підставвважати,що вказанів клопотаннідокументи всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадженнямають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні,довів можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяу вказанихдокументах,і перебуваютьу володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », і неможливість іншими способами довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.38,40-1, 107,159-164, 166 КПК України,-
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчогослідчого відділенняВП №4Полтавського районногоуправління поліціїГУНП вПолтавській областікапітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів та їх виїмку у кримінальному провадженні №12024170430000954від 02.10.2024за ознакамизлочину,передбаченого ч.2ст.307КК України задоволити.
Надати старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , заступнику начальника відділення поліції №4 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області начальнику слідчого відділення капітану поліції ОСОБА_11 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_12 тимчасовий доступ до речей і документів (в тому числі електронних), що перебувають у володінні:
- оператора телекомунікацій (мобільного зв`язку) ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , та містять інформацію про всі з`єднання мобільного терміналу оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », які були здійснено з абонентського номеру НОМЕР_8 , та прив`язкою до базових станцій абонента «А» та «Б» в період з в період 00 год. 00 хв. 01.07.2024 до 00 год. 00 хв. 01.10.2024 включно.
Надати можливість старшому слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , заступнику начальника відділення поліції №4 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області начальнику слідчого відділення капітану поліції ОСОБА_11 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчого відділення відділення поліції №4 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_12 , зробити виїмку документів і речей (в тому числі електронних) чи зняти їх копії, які містять зазначену вище інформацію, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей у відповідності до ст. 166 КПК України, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення з 26.12.2024 року по 26.01.2025 року.
Копію ухвали направити слідчому, прокурору, та юридичній особі.
Слідчий суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області ОСОБА_1
Суд | Зіньківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124071080 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Зіньківський районний суд Полтавської області
Должко С. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні