ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про розгляд клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
"24" грудня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/1704/16Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.
дослідивши матеріали справи
за заявою кредитора: Публічного акціонерного товариства Акціонерного банку "Порто-Франко"
до боржника: Дочірнього підприємства Маккенлі (65012, м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, кв. 315; код ЄДРПОУ 31976757)
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 19.01.2022р. справу прийнято до свого провадження суддею Грабован Л.І.
Постановою Господарського суду Одеської області від 26.10.2022р. визнано банкрутом ДП Маккенлі; відкрито відносно ДП Маккенлі ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 26.10.2023р.; ліквідатором ДП Маккенлі призначено арбітражного керуючого Коваленко І.А.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 21.10.2024 р. продовжено строк ліквідаційної процедури Дочірнього підприємства Маккенлі (65012, м. Одеса, вул. Новощепний ряд, 2, кв. 315; код ЄДРПОУ 31976757) та строк повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коваленко Ірини Анатоліївни (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №521 від 21.03.2013р.) на шість місяців з 07.11.2024р. Розгляд даної справи відкладено на "22" січня 2025 р. о 14:00 год., про що повідомлено учасників справи.
Ліквідатор Дочірнього підприємства "Маккенлі" арбітражний керуючий Коваленко І.А. звернулась із заявою, сформованою в системі Електронний суд 19.12.2024 р. (вх. №45447/24 від 19.12.2024 р.), про забезпечення проведення судового засідання, що призначено на 22.01.2025 р. о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 2 ст.197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Ч. 3 ст.197 ГПК України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, встановленому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ч.6 ст. 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Згідно п. 8. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 (далі - Положення) - підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (id.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.
Відповідно до п. 45. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою wiki.court.gov.ua.
П. 46. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно п. 47. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд.
Відповідно до п. 49. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
П. 50. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення передбачено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи викладене, суд задовольняє заяву ліквідатора Дочірнього підприємства "Маккенлі" арбітражного керуючого Коваленко І.А. про забезпечення проведення судового засідання, що призначено на 22.01.2025 р. о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву, сформованою в системі Електронний суд 19.12.2024 р. (вх. №45447/24 від 19.12.2024 р.), ліквідатора Дочірнього підприємства "Маккенлі" арбітражного керуючого Коваленко І.А. про забезпечення проведення судового засідання, що призначено на 22.01.2025 р. о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відоконференц зв`язку EasyCon.
2. Провести судове засідання у справі №916/1704/16 про банкрутство Дочірнього підприємства "Маккенлі", яке призначено на "22" січня 2025 р. о 14:00 год., за участю ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коваленко Ірини Анатоліївни по справі №916/1704/16 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відоконференц зв`язку EasyCon.
3. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України, п. 46. розділу III Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили 24 грудня 2024 року та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": ліквідатора Дочірнього підприємства "Маккенлі" арбітражного керуючого Коваленко І.А.
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124090983 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні