Рішення
від 06.12.2024 по справі 604/1473/24
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/1473/24

Провадження № 2-о/604/96/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2024 року селище Підволочиськ

Підволочиський районний суд Тернопільської у складі:

головуючого судді - Сташківа Н.Б.,

за участю секретаря судового засідання Костів О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області про встановлення факту народження дитини,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2024 року представник заявниця ОСОБА_1 адвокат Щербатюк О.Д. звернувся до Підволочиського районного суду Тернопільської області із заявою про встановлення факту народження дитини. В поданій заяві просить суд встановити факт народження громадянкою України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дитини жіночої статті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження: м. Білефельд, Федеративна Республіка Німеччина.

В обґрунтування заяви зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_3 у місті Білефельд, ФРН, у заявниці, ОСОБА_1 , народилася дочка ОСОБА_2 , про свідчить акт реєстрації народження виданий 04 березня 2021 року відділом реєстрації актів цивільного стану у м. Білефельд, ФРН, який діяв лише для допомоги за вагітністю та материнством. Таким чином народження дитини зареєстровано належним чином не було, тому заявниця просить встановити факт народження її малолітньої дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвалою суду від 13 листопада 2024 року було відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами окремого провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Заявниця та її представник в судове засідання не з`явилися, представник заявниці адвокат Щербатюк О.Д. подав до суду заяву згідно змісту якої розгляд справи просив проводити без його участі та без участі заявниці, вказав, що заяву підтримує.

Представниця заінтересованої особи в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву, в якій справу просила розглядати без участі представника заінтересованої особи.

Дослідивши матеріали справи та подані докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, та взаємозв`язок, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Згідно копії акту реєстрації народження номер 05711001 реєстраційний номер НОМЕР_1 , виданого 21 березня 2021 року Відділом реєстрації актів цивільного стану , м. Біелефельд, перекладеного з німецької мови на українську, дитина ОСОБА_2 жіночої статі народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 о 19:53 годині, місце народження: м. Білефельд, Бургштайг,13. Матір`ю дитини вказана ОСОБА_1 , батьком ОСОБА_3 , при цьому міститься примітка про те, що особу батька не встановлювали. Крім того в даному акті реєстрації народження міститься штамп «Документ діє лише для отримання допомоги по вагітності та пологах».

Заявниця ОСОБА_1 зверталась до Міністерства закордонних справ України з метою визнання українськими органами іноземних документів про реєстрацію актів цивільного стану та до Державної міграційної служби щодо набуття громадянства України за народженням дочці, ОСОБА_2 , однак їй було відмовлено у відповідних зверненнях, оскільки вона не має належних документів, в тому числі свідоцтва про народження дитини. Факт відмови вказаними державними установами підтверджується відповідними листами від 27 червня 2023 року та від 19 грудня 2023 року.

Згідно копії картки платника податків, виданої 22 липня 2022 року Волочиською ДПІ Головного управління ДПС у Хмельницькій області, ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 має РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Згідно ч.3 ст.144 Сімейного кодексу України реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по-батькові.

Встановлення факту народження породжує юридичні наслідки, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення, заявники не мають іншої можливості одержати чи відновити документ, який посвідчує факт народження дитини, отже є всі підстави для задоволення заяви та встановлення факту народження особи в певний час.

Згідно з п.7 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.

Згідно положень ч.3 ст.49 ЦК України державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» відомості про народження фізичної особи та її походження підлягають обов`язковій реєстрації.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них. Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров`я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров`я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими Наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18 жовтня 2000 року, в редакції, затвердженій Наказом Міністерства юстиції України № 1154/5 від 22 листопада 2007 року, з наступними змінами, передбачено, що підставою для державної реєстрації є: 1) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024, що видається закладами охорони здоров`я незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я державна реєстрація народження проводиться на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024 (із змінами), та висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров`я за формою, встановленою у додатку 3 до Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров`я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2013 року № 9; 2) медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Ці документи подаються для державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше; 3) акт, складений відповідними посадовими особами (капітаном судна, командиром, начальником потяга тощо) за участю двох свідків і лікаря або фельдшера (якщо лікар або фельдшер були на транспортному засобі), у випадку народження дитини на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або в іншому транспортному засобі. У разі відсутності лікаря або фельдшера державна реєстрація народження проводиться на підставі вказаного акта та медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу; 4) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024, у разі мертвонародження.

Ці документи подаються до органу державної реєстрації актів цивільного стану, де реєструється народження. При відсутності підстав для державної реєстрації народження, визначених у цьому пункті, державна реєстрація народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження даною жінкою. Для розгляду відповідної справи у суді орган державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження (додаток 1), у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження, дані про дату і місце народження дитини зазначають відповідно до рішення суду.

Відповідно до роз`яснень, викладених у Постанові Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд встановлює факт народження особи за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин. Рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не замінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.

Згідно із ст.125 Сімейного кодексу України якщо мати та батько не перебувають в шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров`я про народження нею дитини. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.

Згідно з ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записується за її вказівкою.

Згідно із ст.134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.

Згідно зі ст.18 ЦПК України рішення про встановлення факту, що має юридичне значення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для органів, які реєструють такі факти або оформлюють права, що виникають у зв`язку із встановленим судом фактом. В разі встановлення у судовому порядку факту реєстрації акту громадянського стану орган державної реєстрації актів громадянського стану провадить відповідний запис на підставі рішення суду.

Задовольняючи заяву про встановлення факту народження особи в певний час, суд бере до уваги те, що метою встановлення даного факту є необхідність реалізації права на можливості проведення реєстрації народження дитини і отримання свідоцтва про народження дитини., отже такий факт породжує юридичні наслідки; чинним законодавством не передбачено іншого порядку встановлення факту народження особи в певний час. Враховуючи наведене, суд доходить висновку, що заяву слід задовольнити.

Керуючись ст.ст.81,247,259,263-265,315-319 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області про встановлення факту народження дитини - задовольнити.

Встановити факт народження громадянкою України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , дитини жіночої статі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження: м. Білефельд, Федеративна Республіка Німеччина.

Зазначити в актовому записі про народження дитини ОСОБА_2 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце народження: м. Білефельд, Федеративна Республіка Німеччина наступне:

Відомості про дитину: прізвище ОСОБА_4 , ім`я ОСОБА_5 , стать жіноча, дата народження ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце народження - м. Білефельд, Федеративна Республіка Німеччина.

Відомості про матір: прізвище ОСОБА_4 , ім`я ОСОБА_6 , по батькові ОСОБА_7 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянство - громадянка України, РНОКПП НОМЕР_3 .

Відомості про батька вказати відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України, вказавши наступні відомості про батька дитини: прізвище ОСОБА_8 , ім`я ОСОБА_9 , громадянство - громадянин ОСОБА_10 .

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та(або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.Б. Сташків

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124093338
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —604/1473/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Рішення від 06.12.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сташків Н. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні