Справа № 604/1473/24
Провадження № 2-о/604/96/24
У х в а л а
09 грудня 2024 року селище Підволочиськ
Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Сташківа Н.Б.,
за участі секретаря судового засідання Костів О.В.,
розглянувши питання провиправлення опискивтексті рішення суду в справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області про встановлення факту народження дитини,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Підволочиського районного суду Тернопільської області перебувала цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Підволочиський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області про встановлення факту народження дитини.
06 грудня 2024 року у даній справі Підволочиським районним судом Тернопільської області було ухвалено рішення, відповідно до якого суд встановив факт народження громадянкою України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,РНОКПП НОМЕР_1 ,дитини жіночоїстаті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,місце народження:м.Білефельд,Федеративна РеспублікаНімеччина.Відомості про батька внесено на підставі положень ч.1 ст.135 СК України, вказавши наступні відомості про батька дитини: прізвище ОСОБА_3 , ім`я ОСОБА_4 , громадянство - громадянин ОСОБА_5 .
Перевіривши матеріали цивільної справи, судом встановлено, що в шостому абзаці резолютивної частини вищевказаного рішення міститься описка, а саме невірно зазначено відомості про прізвище та громадянство батька, які згідно положень ч.1 ст.135 СК України вносяться за прізвищем та громадянством матері.
Відповідно дост.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Питання про виправлення описки в даній ухвалі вирішується без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п.19постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року за N14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Як вбачається з матеріалів справи дійсно наявні описки в шостому абзаці резолютивної частини рішення Підволочиського районного суду від 06 грудня 2024 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність виправлення описки в тексті рішення Підволочиського районного суду Тернопільської області від 06 грудня 2024 року.
Керуючись ст.269 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Виправити описку в шостому абзаці резолютивної частини рішення Підволочиського районного суду Тернопільської області від 06 грудня 2024 року (справа №604/1473/24, провадження № 2-о/604/96/24), виклавши шостий абзац резолютивної частини рішення Підволочиського районного суду Тернопільської області від 06 грудня 2024 року (справа №604/1473/24, провадження № 2-о/604/96/24) в такій редакції:
«Відомості про батька вказати відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України, зазначивши прізвище, громадянство батька за прізвищем, громадянством матері і вказати наступні відомості про батька дитини: прізвище ОСОБА_6 , ім`я ОСОБА_4 , громадянство громадянин України.»
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її постановлення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Н.Б. Сташків
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 03.01.2025 |
Номер документу | 124191239 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні