ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОПІЯ
ВСТУПНА ЧАСТИНА
Єдиний унікальний номер судової справи №684/501/24
Номер провадження №2-о-678-70/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2024 року селище Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Ходоровського І.Б.,
присяжних: Бучинської Н.М.,
Коржик С.А.,
за участю секретаря судового засідання Козка Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку окремого провадження в залі суду селища Летичів справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , орган опіки і піклування Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
учасники справи:
заявник ОСОБА_1 ,
представник заінтересованої особи
ОСОБА_2 (особи щодо якої подана заява
про визнання її недієздатною) адвокат Куцоконь В.В.,
ВСТАНОВИВ:
ОПИСОВА ЧАСТИНА
І. КОРОТКИЙ ЗМІСТ ВИМОГ
1. 30 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із даною заявою за змістом якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її двоюрідною сестрою, з 2000 року проживає з нею, як член її сім`ї, однак вона одружена не була, дітей не має, її батьки давно померли.
ОСОБА_2 з дитинства хворіє на психічну хворобу олігофренію, за своїм розвитком відповідає розвитку дитини 6-9 років.
21 лютого 1984 року ОСОБА_2 визнана МСЕК інвалідом 2 групи безстроково, перебуває на обліку у лікаря-психіатра КНП «Старосинявська багатопрофільна лікарня».
За своїм станом ОСОБА_2 не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, замкнута в собі, не контролює своїх дій, періодично проявляє агресію.
ОСОБА_1 здійснює догляд за ОСОБА_2 і отримує державну соціальну допомогу по догляду за особою з інвалідністю 2 групи внаслідок психічного захворювання, займається вирішенням питань забезпечення належних умов проживання двоюрідної сестри.
Інших осіб, які могли б опікуватись життям ОСОБА_2 , немає.
На даний час через неможливість самої ОСОБА_2 внаслідок хвороби представляти свої інтереси, існує потреба у встановленні над нею опіки та призначення їй опікуна для захисту її прав, пов`язаних з пенсійним та соціальним забезпеченням, лікуванням, інших майнових та немайнових прав, тобто особи, юридично відповідальної за її подальше життя.
ОСОБА_1 бажає бути опікуном сестри, у них добрі та приязні стосунки, заявниця є дієздатною, психічних та наркологічних захворювань не має, за станом здоров`я може здійснювати обов`язки опікуна, до кримінальної відповідальності не притягалась, передбачених законом перешкод у призначенні її опікуном немає.
У зв`язку із цим ОСОБА_1 просить суд визнати її двоюрідну сестру ОСОБА_2 недієздатною та встановити над нею опіку, призначити її опікуном над нею.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ
2. 30 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулася із вказаною заявою до Старосинявського районного суду Хмельницької області.
3. 01 жовтня 2024 року розпорядженням виконуючого обов`язки голови Старосинявського районного суду Хмельницької області справу №684/501/24 передано на розгляд Летичівському районному суду Хмельницької області за підсудністю у зв`язку з тим, що трирічний строк повноважень присяжних суду закінчився, а іншого затвердженого списку присяжних у суді немає, розгляд справи про визнання фізичної особи недієздатною проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних, тому неможливо утворити склад суду для розгляду даної справи (відсутність у суді затвердженого списку повноважних присяжних).
4. 10 жовтня 2024 року справа надійшла до Летичівського районного суду Хмельницької області для розгляду.
5. 11 жовтня 2024 року ухвалою суду заяву прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі.
6. Судові засідання призначались на: 30 жовтня 2024 року, 18 грудня 2024 року.
7. 30 жовтня 2024 року ухвалою суду призначено амбулаторну судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану заінтересованої особи та її здатності усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, зупинено провадження у справі.
8. 11 грудня 2024 року до суду надійшов висновок судово-психіатричного експерта.
9. 11 грудня 2024 року ухвалою суду поновлено провадження у справі.
ІІІ. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
10. 18 грудня 2024 року заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги щодо визнання своєї двоюрідної сестри ОСОБА_2 недієздатною та призначення її опікуном над сестрою підтримала і просила їх задовольнити, з правами та обов`язками опікуна ознайомлена.
Зазначила, що здійснює постійний догляд за двоюрідною сестрою ОСОБА_2 з 2000 року і у зв`язку із цим перебуває на обліку в органі соціального захисту населення, сестра живе разом з нею і її сім`єю у одному будинку, вона створила для неї всі належні умови для проживання.
В силу наявного у ОСОБА_2 психічного захворювання її сестра потребує постійного догляду і нагляду, має бути постійний контроль за її поведінкою.
Інших осіб, які б могли здійснювати догляд за ОСОБА_2 , немає, вона для двоюрідної сестри є фактично найближчим родичем.
11. 18 грудня 2024 року представник заінтересованої особи ОСОБА_2 (особи щодо якої подана заява про визнання її недієздатною) адвокат Куцоконь В.В. не заперечував проти задоволення заяви ОСОБА_1 та вважає, що визнання недієздатною ОСОБА_2 і призначення ОСОБА_1 опікуном над двоюрідною сестрою відповідатиме її інтересам.
12. 18 грудня 2024 року до суду надійшла заява представника заінтересованої особи - органу опіки та піклування Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області у якій просить розгляд справи проводити у їх відсутність, заявлені вимоги підтримують.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
ІV. ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА
13. Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про психіатричну допомогу» кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених цим Законом та іншими законами України.
14. Відповідно до ст. 30 ЦК України цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов`язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання (ч. 1). Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом (ч. 2).
Згідно ст. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (ч. 1). Порядок визнання фізичної особи недієздатною встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України (ч. 2).
В силу ч. 1 ст. 40 ЦК України фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
Як зазначено у ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка (ч. 1). Недієздатна фізична особа не має права вчиняти будь-якого правочину (ч. 2). Правочини від імені недієздатної фізичної особи та в її інтересах вчиняє її опікун (ч. 3). Відповідальність за шкоду, завдану недієздатною фізичною особою, несе її опікун (стаття 1184 цього Кодексу) (ч. 4).
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦК України опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
У відповідності до ч. 1 ст. 56 ЦК України органами опіки та піклування є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад.
Згідно ч. 1 ст. 58 ЦК України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Як зазначено у ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
За приписами ч. 1 ст. 62 ЦК України опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.
Положеннями ст. 63 ЦК України визначено, що опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу (ч. 1). Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю (ч. 2). Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою (ч. 3). Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника (ч. 4).
Відповідно до ст. 64 ЦК України опікуном або піклувальником не може бути фізична особа: 1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; 2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.
Законодавець у ст. 67 ЦК України передбачив, що опікун зобов`язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням (абз. 1 ч. 1). Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного (ч. 2). Опікун зобов`язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного (ч. 4).
15. Згідно п. 3.1 Правил опіки та піклування, затверджених Наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України 26 травня 1999 року №34/166/131/88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 1999 року за №387/3680, для безпосереднього здійснення опіки та піклування органами опіки та піклування призначається опікун чи піклувальник. При призначенні опікуна (піклувальника) беруться до уваги його можливості виконувати опікунські обов`язки, стосунки між ним та підопічним. Опікун чи піклувальник призначається лише за його згодою і, як правило, з числа родичів чи близьких підопічному осіб.
16. Системний аналіз законодавства України дає підстави стверджувати, що недієздатні особи є особливою категорією людей (фізичних осіб), які внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу тимчасово або постійно не можуть самостійно на власний розсуд реалізовувати майнові та особисті немайнові права, виконувати обов`язки й нести юридичну відповідальність за свої діяння. Недієздатним особам мають надаватися правові можливості для задоволення індивідуальних потреб, реалізації та захисту їх прав і свобод.
Хоча за станом здоров`я недієздатні особи не спроможні особисто реалізовувати окремі конституційні права і свободи, у тому числі право на свободу та особисту недоторканність, вони не можуть бути повністю позбавлені цих прав і свобод, тому держава зобов`язана створити ефективні законодавчі механізми та гарантії для їх максимальної реалізації (абз. 3 підп. 2.2 п. 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 01 червня 2016 року № 2-рп/2016).
17. За змістом п. 3 ч. 2 і ч. 7 ст. 19, ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (п. 1 ч. 2). У випадках, встановлених пунктами 1, 3, 4, 9, 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних (ч. 4).
Як зазначено у ст. 300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна (ч. 1). Рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи (ч. 5). Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років (ч. 6). Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті (ч. 7). Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи (ч. 8). Суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу (ч. 9).
18. Отже, відповідно до приписів законодавства у справах про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності в ЦПК України передбачається періодичний судовий контроль за наявністю / продовженням існування підстав для обмеження чи позбавлення особи дієздатності (принцип, визначений у рішеннях Європейського суду з прав людини «Наталія Михайленко проти України» (2013), «Станєв проти Болгарії» (2012), адже ч. 6 ст. 300 ЦПК України встановлюється максимальний строк дії судового рішення про визнання фізичної особи недієздатною у два роки.
V. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
19. ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Щербані Старосинявського району Хмельницької області народилася ОСОБА_1
20. ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Щербані Старосинявського району Хмельницької області народилася ОСОБА_2
21. 21 лютого 1984 року Лікарсько-трудовою експертною комісією видано довідку серії Д-71 №474662 згідно якої ОСОБА_2 , 1966 року народження, оглянута і визнана інвалідом ІІ групи з дитинства безстроково, є непрацездатною.
22. 12 грудня 1997 року ОСОБА_2 видано посвідчення згідно якого з 01 вересня 1996 року безстроково призначено пенсію по інвалідності - 2 група з дитинства.
23. 02 серпня 2012 року Комунальним некомерційним підприємством «Старосинявська багатопрофільна лікарня» Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області надано висновок лікарської комісії щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу згідно якого хвора ОСОБА_2 , 1966 року народження, інвалід ІІ групи внаслідок психічного розладу, встановленої (переглянутої) довічно, постійний догляд за хворою здійснює ОСОБА_1 , за станом психічного здоров`я хвора ОСОБА_2 потребує постійного стороннього догляду.
24. 06 і 07 серпня 2024 року Старосинявською селищною радою Хмельницького району Хмельницької області видано довідки за змістом яких ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована одна по АДРЕСА_1 , але не проживає за вказаною адресою, фактично проживає зі своєю двоюрідною сестрою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , по АДРЕСА_2 із 2000 року, належить до складу її сім`ї, проте у шлюбі не перебуває, власних дітей немає, одинока.
25. 07 серпня 2024 року Комунальним некомерційним підприємством «Старосинявська багатопрофільна лікарня» Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області видано довідку про те, що ОСОБА_2 , 1966 року народження, перебуває на обліку в лікаря-психіатра з 1984 року і зверталася за медичною допомогою.
26. 07 серпня 2024 року Комунальним некомерційним підприємством «Старосинявська багатопрофільна лікарня» Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області видані довідки про те, що ОСОБА_1 , 1964 року народження, на обліку в лікарів психіатра, нарколога не перебуває і за медичною допомогою не зверталася.
27. 07 серпня 2024 року Управлінням соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації Рибіцькій Л.М., видана довідка про отримання (неотримання) допомоги згідно якої вона перебуває на обліку в управлінні соціального захисту райдержадміністрації (Старосинявський відділ), як одержувач допомог та їй з 01 квітня 2024 року по 30 вересня 2024 року призначено допомогу по догляду за особою з інвалідністю ІІ групи ОСОБА_2 , 1966 року народження, внаслідок психічного розладу.
28. 09 серпня 2024 року Комунальним некомерційним підприємством «Старосинявський центр первинної медико-санітарної допомоги» видано довідку ОСОБА_1 , 1964 року народження, про те, що вона здорова.
29. Міністерством внутрішніх справ України сформовано Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» згідно якої на тире торії України станом на 12 серпня 2024 року ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Щербані, є особою, стосовно якої відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відомості про наявність незнятої чи непогашеної судимості, відомості про розшук відсутні.
30. 28 жовтня 2024 року Старосинявська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області склала подання згідно якого у разі визнання ОСОБА_2 судом недієздатною просить призначити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , її опікуном.
При цьому, 23 жовтня 2024 року рішенням Старосинявської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області затверджено висновок опікунської ради і за змістом висновку встановлених законодавством перешкод для призначення ОСОБА_1 опікуном над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка є її двоюрідною сестрою, немає, ОСОБА_1 спроможна здійснювати обов`язки опікуна.
31. 02 грудня 2024 року експертами Хмельницької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» складено висновок судово-психіатричного експерта №945 згідно якого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : страждає на стійкий хронічний психічний розлад у вигляді помірної розумової відсталості, за своїм психічним станом не усвідомлює значення свої дій та не може керувати ними, не може особисто дати пояснення по суті справи в суді.
VІ. МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД
32. Досліджені докази у сукупності дають суду підстави для висновку, що ОСОБА_2 страждає на стійкий хронічний психічний розлад у вигляді помірної розумової відсталості, за своїм психічним станом не усвідомлює значення свої дій та не може керувати ними, що є підставою для визнання її недієздатною.
33. Приймаючи до уваги відсутність перешкод, визначених ст. 64 ЦК України, подану заяву ОСОБА_1 та її позицію у суді, родинні відносини з ОСОБА_2 , адже вона є її двоюрідною сестрою, а інших близьких родичів немає, оскільки батьки ОСОБА_2 померли, те, що ще з 2000 року вона здійснює фактичний догляд за двоюрідною сестрою, яка проживає разом із нею, створила їй належні умови проживання, у зв`язку із цим перебуває на обліку в органі соціального захисту населення, її бажання бути опікуном, а також подання органу опіки та піклування, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити опікуном над ОСОБА_2 .
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
34. За вказаних обставин заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
35. Зважаючи на положення ч. 6 ст. 300 ЦПК України, суд вважає, що строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною слід визначити терміном два роки.
VІІІ. ЩОДО СУДОВИХ ВИТРАТ
36. За змістом ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч. 1). До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати пов`язані із залученням експертів та проведенням експертизи (п. 2 ч. 3).
Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Згідно з ч. 2 ст. 299 ЦПК України судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
37. Враховуючи п. 2 ч. 3 ст. 133, ч. 2 ст. 299 ЦПК України, витрати за проведення судово-психіатричної експертизи в розмірі 7210,42 грн. відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст.ст. 39, 40, 41, 55, 58, 60, 62, 63, 67 ЦК України, ст.ст. 1-5, 12-13, 23, 33-35, 42-43, 48-49, 56, 76-83, 89, 133, 141, 247, 258-259, 263-265, 268, 272-273, 293-294, 295-300, 351-352, 354-355 ЦПК України,
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та призначити її опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Встановити строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною два роки.
Строк дії рішення суду обчислюється з дня набрання цим рішенням законної сили.
Витрати за проведення судової-психіатричної експертизи (висновок судово-психіатричного експерта №945 від 02 грудня 2024 року) у розмірі 7210,42 грн. віднести на рахунок держави.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку дії даного рішення суду.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне рішення складено 23 грудня 2024 року.
УЧАСНИКИ СПРАВИ:
ЗАЯВНИК: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженка с. Щербані Старосинявського району Хмельницької області, проживає і зареєстрована по АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_2 , електронна пошта та електронний кабінет відсутні.
ЗАІНТЕРЕСОВАНІ ОСОБИ:
1. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Щербані Старосинявського району Хмельницької області, зареєстрована по АДРЕСА_4 , фактично проживає по АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , засоби зв`язку відсутні.
ПРЕДСТАВНИК ЗАІНТЕРЕСОВАНОЇ ОСОБИ: адвокат Куцоконь Віктор Васильович, місцезнаходження: вул. Грушевського, 56 селище Стара Синява Хмельницького району Хмельницької області, поштовий індекс 31400, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , тел. НОМЕР_5 , електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_5 , наявний електронний кабінет.
2. Старосинявська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області, як орган опіки та піклування, місцезнаходження: вул. Івана Франка, 8 селище Стара Синява Хмельницького району Хмельницької області, поштовий індекс 31400, код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 04402824, тел. (+03850) 2-10-89, електронна адреса: inbox@starosynjavska-gromada.gov.ua, наявний електронний кабінет.
Суддя підпис І.Б. Ходоровський
Присяжні: підпис Н.М. Бучинська
підпис С.А. Коржик
Суддя І.Б. Ходоровський
Суд | Летичівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124093523 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Летичівський районний суд Хмельницької області
Ходоровський І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні