ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"27" грудня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1346/24
Господарський суд Житомирської області
Суддя Нестерчук С.С.
у результаті вирішення питання про відкриття провадження у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТДС Укрспецтехніка» (Київська обл., м.Бровари)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вайтвуд» (Житомирська обл., Житомирський р-н., с.Кодня)
про стягнення коштів у сумі 592 660,46 грн.
УСТАНОВИВ:
26.12.2024 засобами поштового зв`язку до Господарського суду Житомирської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ТДС Укрспецтехніка» (далі позивач) з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вайтвуд» (далі відповідач) про стягнення коштів у сумі 592 660,46 грн., з яких 438 299,36 грн.- борг, 43 804,28 грн. - інфляційні втрати, 11 065,26 грн. - 3% річних, пеня 99 491,56 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані з посиланням на ст. 251, 253, 526, 530, 611-612, 625-629, 638, 843, 853 ЦК України, невиконання грошового зобов`язання по договору про виконання робіт №УС 4291 від 17.08.2020.
Також позивач заявив до відшкодування 40 000 грн. витрат на правничу допомогу.
Подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України). Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено.
Оскільки 19.12.2024 Міністерство юстиції України повідомило про масштабну кібератаку на державні реєстри у зв`язку з чим тимчасово обмежено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції.
Станом на 27.12.2024 відсутній доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), а тому суд позбавлений можливості перевірити актуальні відомості щодо відповідача за правилами ст. 27 ГПК України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2024 р. № 1445 зупинено строки адміністративного провадження, надання публічних (електронних публічних) послуг, що відповідно до законодавства надаються з використанням єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, до відновлення доступу до зазначених реєстрів. Та установлено, що датою відновлення доступу до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, є перший робочий день, що настає за днем оприлюднення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.
З метою дотримання процесуальних строків суд через відкриті джерела в мережі Інтернет на веб-сайті «https://clarity-project.info/» здійснив перевірку відомостей щодо місцезнаходження відповідача.
З установлених відомостей убачається, що справа підсудна Господарському суду Житомирської області.
Вирішуючи питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа суд враховує таке.
Ціна позову у цій справі не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування вказують на незначну складність цієї справи, суд визнає цю справу малозначною та вирішує розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі за результатами розгляду відповідного клопотання позивача вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п`яти днів з дня вручення ухвали.
Встановлено, що позивач має зареєстрований Електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС, а у відповідача відсутній електронний кабінет.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Отже відповідач як юридична особа зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Керуючись ст. 12, 165, 166, 167, 171, 176, 234, 235, 247, 250, 252 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3. Перше судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "21" січня 2025 р. о 14:30, яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 207.
4. Визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження - п`ять днів з дня вручення ухвали.
5. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин або подання відзиву особою, яка відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - п`ять днів з дня отримання відзиву.
7. Роз`яснити учасникам справи, що процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до ГПК України обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
8. Повідомити учасників справи про наявність в суді технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції. Роз`яснити учасникам справи про можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у порядку, передбаченому ст.197 ГПК України.
9. Роз`яснити учасникам справи, що особи, які визначені частиною 6 статті 6 ГПК України, зобов`язані зареєструвати свій електронний кабінет для забезпечення обміну документами або надати пояснення щодо неможливості такої реєстрації у зв`язку з релігійними переконаннями особи.
10. Роз`яснити сторонам про їх право врегулювати спір шляхом досягнення угоди (укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації).
11.Здійснювати розгляд (формування та зберігання) справи в змішаній (паперовій та електронній) формі.
12. Копію ухвали направити учасникам справи: позивачу в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, відповідачу - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання в день складення та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України та суду в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/ https://zt.arbitr.gov.ua
Суддя Світлана НЕСТЕРЧУК
1- в справу
2- позивачу в ЕК
3- відповідачу рекомендованим листом з повідомленням (Житомирська обл., Житомирський р-н., с.Кодня, вул. Гонти 1).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124101292 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Нестерчук С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні