Ухвала
від 27.12.2024 по справі 914/3168/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

27.12.2024 р. Справа № 914/3168/24

м. Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Олени ЩИГЕЛЬСЬКОЇ розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Фермерського господарства «Улар», с. Семенівка, Львівського району, Львівської області

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Леоенерджі», с. Коростів, Стрийського району, Львівської області

про стягнення 288 050,00 грн

встановив:

Фермерське господарство «Улар» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Леоенерджі» про стягнення 288 050,00 грн заборгованості за Договором на виконання робіт № 0310-070-0133 від 23.09.2024, з яких 41 150,00 грн, нарахованих на підставі п. 8.1 Договору, а також 246 900,00 грн нарахованих на підставі п. 8.6 Договору.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та долученими до неї документами, суд дійшов висновку, що господарське судочинство у даній справі підлягає здійсненню за правилами, передбаченими ГПК України, у порядку загального позовного провадження.

Водночас, відповідно до п.7 ч.2 ст. 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.

Так, разом з позовною заявою до суду від позивача надійшло клопотання яким просить надати можливість представнику Позивача адвокату Фартушку Назару Богдановичу взяти участь в усіх судових засідання у справі за цим позовом, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а саме, за допомогою сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС через Електронний кабінет у підсистемі «Електронний суд».

Розглянувши подане клопотання, суд зазначає, що відповідно до ч.ч.1, 2, ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до п. 45 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання.

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (п.46 Положення).

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) (п.50 Положення).

З урахуванням наведеного, суд, з`ясувавши технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua. у Господарському суді Львівської області, вважає за можливе клопотання задовольнити.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 20, 162, 164, 176, 197, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 29.01.25 на 11:30 год.

Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх, зал судових засідань.

4. Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.

5. Встановити позивачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив. Зобов`язати позивача надіслати (надати) відповідь на відзив та додані документи відповідачу одночасно з надісланням (наданням) до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.

6. Встановити відповідачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Зобов`язати відповідача надіслати (надати) заперечення позивачу одночасно з надісланням (наданням) до суду, з урахуванням положень ст. 42 ГПК України. Докази такого надіслання невідкладно надати суду.

7. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

8. Клопотання представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі - задовольнити.

9. Забезпечити участь представника Фермерського господарства «Улар» - адвоката Фартушка Назара Богдановича в підготовчому засіданні у справі 914/3168/24 призначеному на 29.01.2025 об 11:30 год. та всіх наступних судових засіданнях в режимі відеоконференції відповідно до Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

10. Роз`яснити стороні, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні

11. Попередити учасників справи, що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України, п. 46 розділу 3 Положення, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

Строки та порядок набрання ухвалою законної сили, її апеляційного оскарження встановлено ст.ст. 235, 254-257 ГПК України.

Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою:://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124102565
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —914/3168/24

Ухвала від 27.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні