Ухвала
від 25.12.2024 по справі 333/6003/21
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 333/6003/21

Провадження № 1-кп/333/117/24

УХВАЛА

Іменем України

25 грудня 2024 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3

обвинувачених - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6

захисників - ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9

при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя кримінальне провадження № 12021082040000646 від 05.06.2021 року відносно ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Комунарського районного суду м. Запоріжжя перебуває № 12021082040000646 від 05.06.2021 року відносно ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України.

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження ОСОБА_10 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на те, що за час перебування обвинуваченого під вартою ризики не змінились. Наявні ризики, передбачені пунктами 1, та 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме, можливість переховуватися від суду, вчинення інших кримінальні правопорушення. ОСОБА_11 обвинувачується у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, який згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років. Отже, усвідомлюючи тяжкість покарання, за вчинене ним кримінальне правопорушення, з метою уникнення відповідальності може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду,а також у зв`язку з введеним воєнним станом на території держави та фактичною війною російської федерації проти України, існує ризик того, що підозрюваний не прибуде у визначений час до органу поліції або прокуратури, при цьому може перейти на бік ворога та уникнути відповідальності, що являється ризиком, передбаченим п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України. Зібранні слідством докази по справі достатньо вказують на винність

ОСОБА_11 у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України, показаннями потерпілого, свідків та іншими матеріалами кримінального провадження. ОСОБА_11 офіційно не працевлаштований, що може свідчити про те, що єдиним джерелом його доходів є протиправна діяльність та він може безперешкодно покинути межі м. Запоріжжя

Прокурор вважає,що длязабезпечення належноїявки обвинуваченого ОСОБА_11 в суд,можливості виконанняу відношеннінього процесуальнихрішень,необхідно продовжитистрок застосуваннязапобіжного заходу триманняпід вартою.Жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Обвинувачений ОСОБА_10 через неприпустиму поведінку обвинуваченого був видалений із зали суду.

Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_8 зазначив, що ОСОБА_10 більше трьох років утримується під вартою, через що вважає за можливе змінити обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на більш м`який.

Захисник ОСОБА_7 та обвинувачений ОСОБА_6 підтримали думку захисника ОСОБА_8 .

Обвинувачений ОСОБА_4 та його адвокат ОСОБА_9 заперечували проти клопотання прокурора.

Заслухавши учасниківсудового засідання,вивчивши клопотання,суд вважає,що клопотанняпрокурора підлягаєзадоволенню знаступних підстав.

Ухвалою суду від 14.11.2024 року ОСОБА_10 було продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 12.01.2025 року.

Згідно вимог ч.3 ст.331 КПК України за наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців

Відповідно до ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу та відповідно до ч.3 ст.197 КПК України про його продовження, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчинені підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому ОСОБА_10 відповідає характеру та тяжкості діяння, яке йому інкримінується.

ОСОБА_10 раніше засуджений, не має постійного джерела доходу, стійких соціальних зв`язків не має, проживав до затримання в м. Мелітополь Запорізької області, яке на теперішній час є тимчасово окупованою територією. Ризики, які стали підставою для застосування запобіжного заходу, не зменшились і продовжують існувати.

При аналізі пояснень учасників судового засідання, дослідженні матеріалів кримінального провадження, на думку суду, відносно обвинуваченого ОСОБА_10 продовжують існувати ризики, передбачені п.5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: переховуватись від суду, можливість вчинити інший злочин та намір впливати на потерпілих.

Доцільність продовження строку тримання під вартою, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, ґрунтується на презумпції, що з перебігом ефективного розслідування справи зменшуються ризики, які стали підставою для взяття особи під варту на початковій стадії розслідування. Кожне наступне продовження строку тримання під вартою має містити детальне обґрунтування ризиків, що залишаються та їх аналіз, як підстава для втручання в право особи на свободу. Наявність підстав для тримання особи під вартою та доцільність подовження строку тримання під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь - яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу, згідно з частиною 2 даної статті, є наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Співставляючи доводи клопотання сторони обвинувачення з обґрунтуванням, наведеними стороною захисту, суд вважає, що підстави для продовження запобіжного заходу взяття під варту (тримання під вартою), не відпали, тому наявна необхідність у збереженні такої міри запобіжного заходу із визначенням строку.

ОСОБА_10 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 187 КК України. Зокрема, санкція ч. 3 ст. 187 КК України відносить цей злочин до особливо тяжких, та за нього передбачена можливість призначення покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

При вирішенні питання про наявність даного ризику також враховується те, що обвинувачений постійного місця проживання та стійких соціальних зв`язків в м. Запоріжжі не має, раніше судимий до покарання у вигляді позбавлення волі, яке відбував в місцях позбавлення волі. З урахуванням напруженої ситуації в регіоні через проведення збройної агресії російської федерації проти України, та того що обвинувачений мешкав та був зареєстрований на непідконтрольній Україні території, та неодноразово зазначаючи про те, що він є уродженцем села Лапуховка Руднянського району, Волгоградської області та має необґрунтовано нав`язаний статус громадянина України, а тому, усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання за його вчинення у разі доведення вини, останній може переховуватися від суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Суд вважає, що призначення більш м`якого запобіжного заходу в даному випадку неможливе.

Тяжкість, характер та обставини інкримінованого злочину свідчать про вагомість заявлених ризиків, які дійсно на теперішній не здатні запобігти більш м`які запобіжні заходи ніж тримання під вартою.

Тривалість судового розгляду, в даному випадку не спростовує необхідність продовження обраного запобіжного заходу, а викликана складністю кримінального провадження, великим обсягом доказів, що належить дослідити та необхідністю забезпечення явки інших учасників процесу, поведінкою обвинувачених, що саме по собі не утворює підстав для звільнення з-під варти та не свідчить про неможливість подальшого застосування даного виду запобіжного заходу.

Таким чином, при аналізі пояснень учасників судового засідання, дослідженні матеріалів кримінального провадження, на думку суду, відносно обвинуваченого ОСОБА_10 продовжує існувати ризики, передбачені п.5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: переховуватись від суду, можливість вчинити інший злочин та намір впливати на свідків та потерпілих.

Суд вважає, що застосування до ОСОБА_10 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є найбільш прийнятним, оскільки інші більш м`які запобіжні заходи не здатні усунути наявні ризики,передбачені ст. 177 КПК України, які були враховані при обранні обвинуваченому запобіжного заходу та при продовженні строку тримання під вартою.

При цьому, враховуючи тривалість судового розгляду і перебування обвинуваченого під вартою (з 07.06.2021 р.), суд вважає за необхідне визначити одночасно з продовженням строку тримання під вартою альтернативного запобіжного заходу у виді застави.

Відповідно до вимог п.3 ч.5 ст.182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, визначається в розмірі від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також характер інкримінованого обвинуваченому злочину, особу обвинуваченого, а також встановлені ризики, суд вважає за необхідне визначити розмір застави у розмірі 100 (сто п`ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 302800 гривень.

Керуючись ст.ст. 314-316, 331, 372 КПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м.Запоріжжя ОСОБА_3 про продовження запобіжного заходу - задовольнити.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у виді тримання під вартою продовжити строком на 60 днів, а саме до 22 лютого 2025 року включно.

Визначити одночасно з продовженням строку тримання під вартою альтернативний запобіжний захід у виді застави у розмірі 100 (сто п`ятдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 302 800 (триста дві тисячі вісімсот) гривень 00 копійок.

Сума застави у національній грошовій одиниці може бути внесена, як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою заставодавцем на відповідний рахунок.

Отримувач: ТУ ДСАУ в Запорізькій області

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 26316700

Рахунок № UA378201720355249002000001205, Державна казначейська служба України, м.Київ, МФО 820172

Призначення платежу: вид платежу (застава, вартість частки майна тощо); П.І.Б. особи, за яку вноситься застава, або сторін по цивільній справі; номер справи (провадження); суд, в якому розглядається справа.

Роз`яснити, що обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в цій ухвалі, протягом строку дії судового рішення включно.

У разі внесення застави покласти на ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обов`язки, передбачені ч 5 ст.194 КПК України, а саме:

- не відлучатися з м. Запоріжжя без дозволу суду;

- прибувати за викликом до суду;

- повідомляти суд про фактичне місце проживання та про зміну місця проживання або місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками, потерпілими у цьому кримінальному провадженні;

Роз`яснити ОСОБА_10 , що в разі невиконання ним покладених обов`язків, застава буде звернена на користь держави та до нього може бути застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою.

З моменту звільнення з-під варти у зв`язку із внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.

Копію ухвали вручити обвинуваченим, прокурору та направити начальнику ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» МУЮ арештний дім.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя ОСОБА_1

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення25.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124108596
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Розбій

Судовий реєстр по справі —333/6003/21

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Дадашева С. В.

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Запорізький апеляційний суд

Дадашева С. В.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 06.12.2024

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Бущенко Аркадій Петрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні