ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
24 грудня 2024 року Справа 160/33701/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кальник В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Покровської районної у місті ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
20.12.2024 року ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Покровської районної у місті ради, в якому просить суд:
- визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської у місті ради, щодо не поновлення довідки її дитині ВПО з дня звернення для її призначення (згідно довідки Мінсоцполітики наданої на звернення позивача);
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської у місті ради поновити статус ВПО її дитині з 21.04.2022 року;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Покровської у місті ради виплатити її дитині встановлену допомогу відповідно до Постанови №332 в розмірі 6000 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Перелік обов`язкових відомостей, які зазначаються в позовній заяві наведено у частині 5 статті 160 КАС України.
Положеннями пунктів 4,5 частини 5 статті 160 КАС України закріплено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно із частиною 4 статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Приписами частини 2 статті 79 КАС України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Всупереч наведеному, матеріали позову не містять доказів (копії заяв, запитів, відповідей), що підтверджують факт звернення ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконкому Покровської районної у місті ради з проханням про поновлення статусу ВПО ОСОБА_2 з 21.04.2022 року та про виплату допомоги в розмірі 6000 грн. Матеріали позову не містять також доказів відмови у задоволенні цього звернення, а саме: відмови у видачі довідки про статус ВПО ОСОБА_2 з 21.04.2022 рок та відмови у виплаті допомоги у розмірі 6000,00 грн.
З урахуванням вищевикладеного суд вважає, що при поданні позову до суду позивачем не дотримано вимог ст.ст. 160-161 КАС України.
Також, відповідно до ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору обчислюється відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору за подання адміністративного позову: майнового характеру фізичною особою або фізичною особою-підприємцем у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру фізичною особою в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" № 3460-IX від 09.11.2023 року, установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року у розмірі 3028,00 грн.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Позивачем заявлено вимогу майнового та дві вимоги немайнового характеру.
Оскільки друга позовна вимога має похідний характер від першої, тому позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі (1211,20 грн х 0,8) 968,96 грн за одну вимогу немайнового характеру, а також за одну вимогу майнового характеру (щодо виплати допомоги у розмірі 6000 грн.) у розмірі (1211,20 грн х 0,8) 968,96 грн.
Таким чином, розмір ставки судового збору в даному випадку становить 1937,92 грн.
Отже, звертаючись до суду з немайновими та майновими вимогами, позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 1937,92 грн., але в порушення ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви позивачем не додано документів про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву - залишити без руху.
Встановити позивачу строк п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- доказів, що підтверджують факт звернення ОСОБА_1 до відповідача з проханням про поновлення статусу ВПО ОСОБА_2 з 21.04.2022 року та про виплату допомоги в розмірі 6000 грн., а також доказів відмови у видачі довідки про статус ВПО ОСОБА_2 з 21.04.2022 рок та у виплаті допомоги у розмірі 6000,00 грн.;
- документу про сплату судового збору (квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) у розмірі 1937,92 грн.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію даної ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Кальник
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 30.12.2024 |
Номер документу | 124117889 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них внутрішньо переміщених осіб |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні