Ухвала
від 27.12.2024 по справі 2-2830/10
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

2-2830/10

6/465/363/24

У Х В А Л А

про повернення заяви

27.12.2024 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Величко О.В.,вивчивши матеріализаявиприватного виконавцявиконавчого округуЛьвівської областіБілецького ІгоряМироновича, боржник ОСОБА_1 ,стягувач Товариство обмеженою відповідальністю«Преміум ЛігалКолекшн»,про зверненнястягнення нанезареєстроване взаконному порядкумайно,-

в с т а н о в и в :

Приватний виконавець виконавчого округу Львівської області Білецький І.М. звернувся до суду із заявою про звернення стягнення на незареєстроване в законному порядку майно.

Відповідно до ч. 10ст. 440 ЦПК Українипитання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.

Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначаєтьсяЦПК Українита іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.

Відповідно до частини другої статті 183ЦПК Україниписьмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення,які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду (частина четвертастатті 183 ЦПК України).

Якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права) (ч. 9ст. 10 ЦПК України).

Положенняст. 440 ЦПК Українине визначають вимог до змісту, форми та додатків до подання державного виконавця, приватного виконавця.

Разом з тим, частиною другою статті 183 §2 «Заяви з процесуальних питань» глави1 РозділуIII «Позовне провадження»ЦПК України регулюються загальні вимоги щодо форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, які подаються виключно з процесуальних питань при розгляді справ позовного провадження,в тому числі на стадії виконання судового рішення.

Вказана процесуальна норма стосуються та регулює і питання звернення приватного чи державного виконавця з поданням про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано у встановленому законом порядку, адже вказані процесуальні правовідносини регулюютьсярозділом VI ЦПК України«Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)», отже стосуютьсястадії виконання судового рішення,оскільки іншого порядку ознайомлення стягувача та боржника зі змістом подання виконавця не існує.

Положення частини 11ст. 440 ЦПК України, відповідно до якої суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця, не свідчить про те, що особи, чиїх прав, обов`язків та інтересів стосується таке подання (стягувач та боржник), не мають права бути обізнаними про зміст подання та з ним ознайомленими у порядку, передбаченому ч. 4ст. 183 ЦПК України.

Як вбачається із долучених до заяви матеріалів, заявником ОСОБА_2 скеровано заяву та долучені матеріали стягувачу ТОВ «Преміум Лігал Колекшн». Однак, відсутні докази скерування таких матеріалів боржнику ОСОБА_1 .

Отже, подання приватного виконавця не містить доказів надсилання всім учасникам провадження, зокрема боржнику, такого подання, тобто не відповідає вимогам ч. 2ст.183 ЦПК України, що є підставою для повернення подання без розгляду на підставі ч. 4ст.183 ЦПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.10,183,352-354,440 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Подання приватноговиконавця виконавчогоокругу Львівськоїобласті БілецькогоІгоря Мироновича, боржник ОСОБА_1 ,стягувач Товариство обмеженою відповідальністю«Преміум ЛігалКолекшн»,про зверненнястягнення нанезареєстроване взаконному порядкумайно-повернути заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з часу отримання копії ухвали.

Суддя Величко О.В.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення27.12.2024
Оприлюднено30.12.2024
Номер документу124118289
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-2830/10

Ухвала від 27.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Постанова від 23.12.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротун Вадим Михайлович

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Ванівський Ю. М.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мікуш Ю. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні