Справа № 209/8141/24
Провадження № 2-о/209/162/24
У Х В А Л А
про повернення заяви
30 грудня 2024 року м. Кам`янське
Суддя Дніпровськогорайонного судум.Дніпродзержинська Дніпропетровськоїобласті БагбаяЄ.Д., розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи- ОСОБА_2 , Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місту Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 в порядку окремого провадження звернулася до суду із заявою про суд: встановити факт народження дитини, в місті Мелітополь, Запорізька обл., Україна, дитини чоловічої статі на ім`я ОСОБА_3 , матір`ю якою є громадянка України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а батьком є громадянин України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ..
Зазначена заявабула залишенабез руху,оскільки поданаз порушеннямвимог,викладених уст.175ЦПК України,а саме: заявником не повністю зазначено найменування суду, до якого подано позовну заяву, а саме подано заяву до суду, найменування якого зазначено, як «Дніпровський районний суд міста Дніпродзержинська», в той час як вірною назвою судової установи є «Дніпровський районний суд міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області». Також заявником невірно вказані учасники сторін по справі, оскільки відповідно до ч.3 ст. 42 ЦПКУ у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи. Відповідно до заяви заявником зазначені зацікавлені особи замість заінтересованих. Також до заяви не додані докази, що можуть підтвердити обставини, які зазначені в заяві, а саме документи, що можуть посвідчити особу заявниці та зацікавленої особи та не зазначено чи перебувають вони між собою у зареєстрованому шлюбі. Також згідно змісту заяви зазначено, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , проте в прохальній частині заяви вказана його дата народження як ІНФОРМАЦІЯ_4 . До заяви не додані докази народження дитини. Заявниця не додає документ, який би підтверджував її місцезнаходження на даний час.
Заявником була направлена поштова повістка з повідомленням, яка повернулася до суду із відміткою від 19 листопада 2024 року із вказівкою "адресат відсутній за вказаною адресою» по закінченню встановленого строку зберігання. Позивач у встановлений строк зазначенні недоліки не усунула.
Згідно ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі "Смірнов проти України", відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 185 ЦПК України, суддя повертає заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки заявник тривалий час не цікавилася станом розгляду справи, не отримує поштову кореспонденцію , що свідчить про зловживання її боку процесуальними правами, тому заява підлягає поверненню у зв`язку із не усуненням недоліків.
Керуючись ст.185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи- ОСОБА_2 , Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місту Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території- вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала можебути оскарженашляхом подачізаяви проапеляційне оскарженнядо Дніпровськогоапеляційного судупротягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя
Дніпровського районного суду
м. Дніпродзержинська Є.Д. Багбая
Суд | Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 31.12.2024 |
Номер документу | 124129866 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Багбая Є. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні