Ухвала
Іменем України
про відкриття провадження у справі
30 грудня 2024 року
смт Краснопілля
справа № 587/4177/24
провадження № 2/578/392/24
Краснопільський районний суд Сумської області, суддя Косар А. І.
найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:
Позивач: ОСОБА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Представник позивача: адвокат Ейсмонт Марина Олексіївна РНОКПП: НОМЕР_2 ; місце знаходження: АДРЕСА_2 , Україна; Доручення для надання безоплатної вторинної правничої допомоги від 17 жовтня 2024 року 3341/2024-3644920
Відповідач: ОСОБА_2 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: невідомий; місце реєстрації: АДРЕСА_3 .
Третя особа: Орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Синівської сільської ради, місцезнаходження юридичної особи: вул. МИРУ, 1, с. Синівка, Роменський район, Сумська область. 42533, Україна
предмет позову: спір про позбавленні батьківських прав, стягнення аліментів
Питання, що вирішується ухвалою.
У листопаді 2024 року ОСОБА_1 через представника звернувся до Сумського районного суду Сумської області з позовом до ОСОБА_2 про позбавленні батьківських прав, стягнення аліментів.
02 грудня 2024 року Ухвалою Сумський районний суд Сумської області цивільну справу № 587/4177/24 за позовом ОСОБА_1 через представника до ОСОБА_2 про позбавленні батьківських прав, стягнення аліментів направлено за підсудністю до Краснопільського районного суду Сумської області.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.12.2024 головуючим суддею визначено Алевтину Іванівну Косар.
Справа підсудна Краснопільському районному суду Сумської області.
Перешкод для відкриття провадження у справі немає. Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам закону. Підстави для відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Спір виник із сімейно-правових відносин. Згідно з вимогами частини 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) належить до компетенції місцевих загальних судів та має розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК, підстав визначених ст. 185-186 ЦПК, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі не вбачається, тому суд вважає за можливе прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у вказаній справі.
Згідно зі статтею 19 Сімейного кодексу України, при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Враховуючи положення частини третьої статті 53 ЦПК, зважаючи на предмет спору та характер спірних правовідносин суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача :
Орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Синівської сільської ради, місцезнаходження юридичної особи: вул. МИРУ, 1, с. Синівка, Роменський район, Сумська область. 42533, за місцем проживання дітей.
Згідно приписів п.2 частини четвертої статті 274 ЦПК в порядку спрощеного позовного не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають із сімейних правовідносин, тому розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження, розпочати підготовче провадження і призначити підготовче засідання у справі.
Згідно з частиною першою статті 353 ЦПК окремо від рішення суду ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності оскарженню не підлягає.
Керуючись ст. 187, 189-190, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавленні батьківських прав, стягнення аліментів, та відкрити провадження у цивільній справі № 587/4177/24.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження, підготовче провадження провести протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження.
Призначити підготовче засідання на 15:00 год. 20 хв 29 січня 2025 року у приміщенні Краснопільського районного суду Сумської області за адресою: 42400, селище Краснопілля, вулиця ВОКЗАЛЬНА, будинок 18, зал засідань № 2, про що повідомити учасників справи.
2. Позивачу та відповідачу направити копію ухвали про відкриття провадження по справі та призначення її до підготовчого засідання, а відповідачу також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву відповідно до ч.3ст.178 ЦПК України- п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі з доданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Запропонувати позивачу подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов та відповіді на відзив відповідно.
3. Залучити до розгляду справи, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача:
Орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Синівської сільської ради, місцезнаходження юридичної особи: вул. МИРУ, 1, с. Синівка, Роменський район, Сумська область. 42533, за місцем проживання дітей.
Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня отримання цієї ухвали суду направити третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до дати підготовчого засідання.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Учасники справи мають право подати відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого засідання.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
4. Згідно зі статтею 43 ЦПК, учасники справи мають право:
ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Згідно зі статтею 49 ЦПК, сторони користуються рівними процесуальними правами.
Крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Роз`яснити третім особам, що вони мають право подати пояснення щодо позову в строк п`ять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Роз`яснити учасникам справи, що згідно з частиною першою статті 212 ЦПК в суді наявна технічна можливість для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб -порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою http://kp.su.court.gov.ua/sud1808/.
Окремо від рішення суду ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А. І. Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124135067 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні