У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
30 грудня 2024 року справа № 580/12100/24м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Каліновська А.В., перевіривши матеріали позовної заяви Релігійної організації «Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПП (ПЦУ) м. Черкаси» до Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Релігійна організація «Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПП (ПЦУ) м. Черкаси» звернулась до Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції, в якому просить:
- визнати протиправною відмову Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції у попаданні Релігійній організації «Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПП (ПЦУ) м. Черкаси» всіх наявних в УПП в Черкаській області ДПП відеозанисів у повному обсязі без прихованих зображень осіб із місця події, а саме у Свято-Михайлівській гарнізонній парафії за адресою: м. Черкаси, вул. Надпільна, 212, у період із 29.09.2024 близько 21:00 до 30.09.2024 близько 03:00, на запит №б/н від 19.11.2024;
- зобов`язати Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції повторно розглянути запит Релігійної організації «Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПП (ПЦУ) м. Черкаси» № б/н від 19.11.2024 у встановлені законом строки та надати всі наявні в УПП в Черкаській області ДПП відеозаписи у повному обсязі без прихованих зображень осіб із місця події, а саме у Свято- Михайлівській гарнізонній парафії за адресою: м. Черкаси, вул. Надпільна, 212, у період із 29.09.2024 близько 21:00 до 30.09.2024 близько 03:00.
У зв`язку з тим, що позовну заяву було подано без дотримання вимог ст.ст. 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду від 09.12.2024 позовну заяву залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.
Вимоги зазначеної ухвали у встановлений судом строк позивачем виконано. Позовна заява приведена у відповідність до ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно з частиною 2 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Щодо клопотання про витребування доказів суддя зазначає наступне.
Згідно із ч. ч. 1, 2, 4 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частинами 1 та 4 ст. 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Позивач просить витребувати з Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції докази, а саме всі наявні відеозаписи, у повному обсязі без прихованих зображень осіб із місця події, а саме у Свято- Михайлівській гарнізонній парафії за адресою: м. Черкаси, вул. Надпільна, 212, у період із 29.09.2024 близько 21:00 до 30.09.2024 близько 03:00, що є вирішенням справи по суті позовних вимог.
На підставі викладеного, клопотання представника позивача про витребування доказів не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 162-163, 243, 248, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
У задоволенні клопотання представника Релігійної організації «Свято-Михайлівська гарнізонна парафія Черкаської єпархії УПП (ПЦУ) м. Черкаси» про витребування доказів відмовити.
Роз`яснити учасникам справи, що за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи може проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Встановити відповідачу 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, в разі не визнання адміністративного позову. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, докази направлення відзиву іншим учасникам.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Інформацію у справі, що розглядається, учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяАльона КАЛІНОВСЬКА
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124165729 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Альона КАЛІНОВСЬКА
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні