Справа № 465/9944/24>
Провадження 2/465/3826/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"30" грудня 2024 р. м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Баран О. І., розглянувши питання про відкриття провадження у справі:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ),
відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «АВТО ХАНТЕР» (код ЄДРПОУ: 44038625, електронна адреса : iautohunter.llc@gmail.com, місцезнаходження: 79069, м. Львів, вул. Кульпарківська, буд. 93А),
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «БРИНЯ АВТО» (код ЄДРПОУ: 45000461, електронна адреса: brunyauto@gmail.com, місцезнаходження: 01042, м. Київ, вул. Маккейна Джона, буд.16,кім. 4),
предмет позову: стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави,
в с т а н о в и в:
13 грудня 2024 року (вх.№36816/24) уповноважений представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Іваницький А. М. звернувся до Франківського районного суду м. Львова із позовною заявою (документ сформований в системі «Електронний суд» 12.12.2024) до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВТО ХАНТЕР», у якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача кошти, отримані без достатньої правової підставі у розмірі 82 200 грн. 00 коп.
Ухвалою судді Франківського районного суду м. Львова від 18.12.2024 вказану позовну заяву залишено без руху з підстав, викладених у мотивувальній частині такої.
23 грудня 2024 року (Вх.№37795/24) від представника позивача до суду надійшла заява (документ сформований в системі «Електронний суд» 20.12.2024) про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Перевіркою матеріалів позовної заяви встановлено, що у позовній заяві позивач зазначає, що із ТОВ «АВТО ХАНТЕР» жодного договору не укладав. Проте вказує, що 28.05.2024 здійснив платіж, призначений як «Оплата за автомобіль «Audi А4» win: НОМЕР_2 (вигрузка з порту; доставка в Україну; брокерські послуги 2000 доларів США) з ПДВ» у розмірі 82 200, 00 грн. на рахунок отримувача Адамовича Олександра Олександровича ТОВ «АВТО ХАНТЕР», який йому надіслали ТОВ «БРИНЯ АВТО», з яким він укладав договір комісії на надання послуг № 26748, на підтвердження чого надано виписку з карткового рахунку від 28.05.2024 НОМЕР_3.
Встановлено, що Хмельницьким міськрайонним судом Хмельницької області розглядається цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «БРИНЯ АВТО» про захист прав споживача (справа № 686/20811/24).
Тож наявні всі підстави вважати, що рішення суду може вплинути на права і обов`язки ТОВ «Бриня авто», якого позивачем не залучено до участі у справі у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «БРИНЯ АВТО», оскільки рішення у справі може вплинути на його права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
Згідно з ч. 2 ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес. У відповідності до пунктів 1, 2 ч. 6 ст. 19, пунктів 1-2 ч. 1 ст.2 74 ЦПК України, справа може бути розглянута у порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вимоги ст. 274 ЦПК України, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суддя дійшов висновку про розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
Для виконання завдання підготовчого провадження на підставі ст. 196 ЦПК України слід призначити підготовче засідання з повідомленням учасників справи.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 19, 175, 177, 187, 189, 274, 279 ЦПК України суддя,
п о с т а н о в и в:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави.
Розгляд справи проводити у порядку загального позовного провадження.
З метою виконання вимог ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче судове засідання у справі, яке проводити 12.02.2025 о 16 год. 00 хв. у приміщенні Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 69, кабінет № 304).
Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «БРИНЯ АВТО» (код ЄДРПОУ: 45000461, електронна адреса: brunyauto@gmail.com, місцезнаходження: 01042, м.Київ, вул.Маккейна Джона, буд.16, кім. 4).
Зобов`язати позивача направити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору копію позовної заяви з додатками для відома та дачі пояснень, а докази направлення надати суду.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Відповідачу, разом із копією ухвали про відкриття провадження в справі, надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі не додані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказу іншим учасникам справи.
Визначити третій особі п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали та копії позовної заяви з додатками для подання пояснення на позовну заяву.
Роз`яснити третій особі, що одночасно із надісланням (наданням) пояснень до суду на позов чи відзив, третя особа повинна надіслати (надати) копії пояснень та доданих до них документів позивачу та відповідачу.
Роз`яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Відповідь на відзив та заперечення позивачем можуть бути подані в строк до судового засідання з розгляду справи по суті з дотриманням вимог, передбачених ст. 178 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам, що згідно з положеннями ч. 2 ст. 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (ч. 3 ст. 43 ЦПК України).
За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом (ч. 4 ст. 43 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://fk.lv.court.gov.ua/sud1326/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Баран О. І.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124171315 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Баран О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні