Справа №359/3432/24
Провадження №2/359/1960/2024
УХВАЛА
11 квітня 2024 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Борець Є.О., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позо-вом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ю-Бейс» до ОСОБА_1 , публічного акціонерного товариства «Банк «Київська Русь», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4 , про визнання права власності на нерухоме майно,
встановив:
В червні2023року ТОВ«ФК «Ю-Бейс»звернулосьдо судуз вказанимпозовом тапросить застосуватинаслідки нікчемностідоговору купівлі-продажучастини об`єктунерухомого майна,укладеного 19березня 2015року міжПАТ «Банк«Київська Русь»та ОСОБА_1 ,шляхом визнанняза ТОВ«ФК «Ю-Бейс» права власності на митно-ліцензійний склад А-ІV, котельню та трансформаторну підстанцію Б-1, які знаходяться в м. Бориспіль по вул. Шевченка, 100.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з п.2 ч.1 ст.176 цього ж Кодексу ціна позову визначається у позовах про право власності на майно або його витребування вартістю майна.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України в п.31 постанови №9від 6листопада 2009року «Просудову практикурозгляду цивільнихсправ провизнання правочинівнедійсними» у справах про застосування наслідків недійсного (нікчемного) правочину судовий збір сплачується залежно від вартості відшукуваного майна, щодо якого заявляється вимоги.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою, в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
За правилом ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позову без руху.
Встановлено, що позов пред`явлений ТОВ «ФК «Ю-Бейс» про визнання права власності на об`єкти нерухомого майна, є позовом майнового характеру. Його ціна становить 42507600 гривень. Крім того, позовна заява подана до суду в електронній формі. Ці обставини свідчать про те, що ТОВ «ФК «Ю-Бейс» належить сплатити судовий збір в розмірі 510091 гривні 20 копійок (42507600 * 1,5% * 0,8). До пред`явленого позову не приєднаний платіжний документ на підтвердження сплати позивачем судового збору у вказаному розмірі. Ця обставина свідчить про те, що позов поданий без додержання вимоги, передбаченої ч.4 ст.177 ЦПК України. Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справі «Креуз проти Польщі», вимога щодо сплати судового збору, визначеного законом, не обмежує право заявника на доступ до суду.
Крім того, зі змісту відмітки, що міститься на позовній заяві пред`явленій ТОВ «ФК «Ю-Бейс» вбачається, що він поданий в електронній формі. Однак в порушення норми абз.2 ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач не приєднав до позову докази, що підтверджують надсилання ним позову з додатками ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
З огляду на це суддя вважає, що пред`явлений позов належить залишити без руху та надати ТОВ «ФК «Ю-Бейс» строк протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали судді для усунення вказаних недоліків.
Крім того, зі змісту резолютивної частини позовної заяви вбачається, що ТОВ «ФК «Ю-Бейс» просить вжити заходи по забезпеченню доказів та забезпечення позову.
Відповідно доч.1ст.117ЦПК Україниу заявіпро забезпеченнядоказів зазначається: найменуваннясуду,до якогоподається заява; повненайменування (дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)заявника,його місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспорта(дляфізичних осіб-громадян України),номери засобівзв`язку,адреса електронноїпошти (занаявності),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; повненайменування (дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)іншої сторони(сторін),якщо вонавідома заявнику,а такожякщо відомівідомості,що їїідентифікують:її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштові індекси,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспортадля фізичнихосіб -громадян України,відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти; докази,забезпечення якихє необхідним,а такожобставини,для доказуванняяких вонинеобхідні; обґрунтуваннянеобхідності забезпеченнядоказів; спосіб,у якийзаявник проситьсуд забезпечитидокази,у разінеобхідності -особу,у якоїзнаходяться докази; перелік документів, що додаються до заяви.
Згідно з ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місцепроживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч.3 ст.117 та ч.6 ст.151 ЦПК України до заяв про забезпечення доказів та забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання юридичною особоюзаяв про забезпечення доказів, забезпечення позову становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Встановлено, що ТОВ «ФК «Ю-Бейс» не подав заяви про забезпечення доказів та забезпечення позову окремими документами, а лише зазначив про це в резолютивній частині позовної заяви у виді клопотання. Крім того, позивач не долучив документів про сплату судового збору за подання ним вказаних заяв.
З огляду на це суддя вважає, що клопотання ТОВ «ФК «Ю-Бейс» про забезпечення доказів та забезпечення позову належить залишити без розгляду.
Керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст.258, ст.260 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву товариства зобмеженою відповідальністю«Фінансова компанія«Ю-Бейс»до ОСОБА_1 ,Фонду гарантуваннявкладів фізичнихосіб, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору ОСОБА_4 ,про визнанняправа власностіна нерухомемайнозалишити без руху.
Надати товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ю-Бейс» строк протягом 10 днів з дня отримання ним копії ухвали судді для усунення недоліків, а саме:
- сплати судового збору в розмірі 510091 гривні 20 копійок та приєднання документу про сплату судового збору в повному обсязі;
- надання суду доказів, що підтверджують надсилання листом з описом вкладення відповідачам та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, копії позовної заяви з додатками.
Роз`яснити, що у разі не усунення зазначених недоліків позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ю-Бейс» про забезпечення доказів залишити без розгляду.
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ю-Бейс» про забезпечення позову залишити без розгляду.
Ухвала судді є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Суддя
Бориспільського міськрайонного суду Є.О. Борець
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124173015 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Борець Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні