ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
31 грудня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/6208/20Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., дослідивши у письмовому провадженні матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, Полтавської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
30 жовтня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу від 26.10.2020 № 17118-СГ та зобов`язання затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 площею 2,0000 га за межами населеного пункту на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що за результатами розгляду поданої позивачем документації із землеустрою, відповідач за відсутності достатніх для того правових підстав наказом від 26.10.2020 № 17118-СГ відмовив у її затвердженні. З вказаним наказом позивач не погоджується та вважає його протиправним, оскільки відповідач після отримання погодженого проекту землеустрою зобов`язаний був прийняти наказ про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки у власність. З огляду на те, що проект землеустрою позивача погоджений у встановленому законодавством порядку, земельній ділянці присвоєно кадастровий номер про що внесено відповідний запис до Державного земельного кадастру, а також зважаючи на наявність у проекті землеустрою переліку обмежень щодо використання земельної ділянки, у відповідача відсутні дискреційні повноваження щодо прийняття іншого рішення ніж про затвердження проекту землеустрою.
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 04.11.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі № 440/6208/20, витребувано від сторін додаткові докази. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
30.11.2020 судом отримано відзив на позов, у якому відповідач заперечував проти позовних вимог з тих мотивів, що поданий на затвердження проект землеустрою містить недоліки, а відтак останній підлягає доопрацюванню.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 21.12.2020 суд перейшов до розгляду адміністративної справи № 440/6208/20 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 12:00 год. 19 січня 2021 року; залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 29 січня 2021 року у справі №440/6208/20, що набрало законної сили 12.05.2021, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 26.10.2020 № 17118-СГ "Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки". Зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2 га кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області за межами населеного пункту та передати у власність ОСОБА_1 земельну ділянку за кадастровим номером 5324080100:00:008:0034.
01.07.2021 Полтавським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду (у складі судді Довгопол М.В.) від 25 серпня 2021 року заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому провадженні у справі №440/6208/20 задоволено. Замінено боржника у виконавчому провадженні №66329469 з виконання виконавчого листа у справі №440/6802/20, виданого 01.07.2021 Полтавським окружним адміністративним судом, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області (ідентифікаційний код 39767930) його правонаступником - Полтавською міською радою (вул. Соборності,36, м. Полтава, Полтавська область, ідентифікаційний код 24388285) /а.с. 221-222, т.1/.
Постановою Верховного Суду від 03 жовтня 2024 року касаційну скаргу Полтавської міської ради задоволено частково. Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 29 січня 2021 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 19 грудня 2022 року в адміністративній справі № 440/6208/20 скасовано. Справу № 440/6208/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа Регіональний офіс водних ресурсів у Полтавській області, направлено на новий розгляд до Полтавського окружного адміністративного суду.
Матеріали справи надійшли до Полтавського окружного адміністративного суду 24 жовтня 2024 року.
Відповідно до Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано судді Ясиновському І.Г.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено до участі у даній справі в якості другого відповідача Полтавську міську раду. 12 листопада 2024 року до суду надійшли документи від Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на виконання вимог ухвали суду, відповідно до яких наголошено, що за інформацією відділу №1 Управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління, згідно з планово-картографічними матеріалами, які входять до складу «Технічної документації по перерозподілу земель між землеволодільцями та землекористувачами на території Абазівської сільської ради народних депутатів Полтавського району Полтавської області», розробленої Полтавською філією «Український науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут по землеустрою» у 1991 році, земельна ділянка, запроектована до відведення ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства, розташована поряд із землями зайнятими болотами, а отже, з урахуванням положень статті 58 Земельного кодексу України, належить до земель водного фонду /а.с. 206-210, т.2/.
Суд наголошує, що з долученого до такого листа викопіювання з плану перерозподілу земель Абазівської сільської ради не вбачається можливим встановити ані межі земель, що зайняті болотами, ані підтвердження, що запитувана земельна ділянка знаходиться у водоохоронній зоні, оскільки остання виконана у вигляді чорно-білого зображення без належного нанесення відповідних позначень.
Окремо суд зауважує, що матеріали справи містять копію коректурного аркуша /а.с. 13, т.1/ про усунення зауважень, викладених у наказі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки № 16311 - СГ від 06.10.2020 року (що передував винесенню оспорюваного наказу), відповідно до якого інженером-землевпорядником В.О.Клименко зазначено, що перед виконанням топографо-геодезичних робіт по зніманню місцевості, на якій планується відведення земельної ділянки, були проведені підготовчі роботи зі збору та аналізу інформації та матеріалів про дану територію. В ході даних робіт встановлено, що на картографічних матеріалах перерозподілу та агровиробничих груп ґрунтів, водних об`єктів поблизу земельної ділянки, яка планується до відведення, не виявлено. Відповідно до аналітичних шарів Публічної кадастрової карти України («Умовна прибережна захисна смуга»), земельна ділянка частково входить до умовної прибережної захисної смуги, але під час проведення топографо-геодезичних робіт по зніманню території, було уточнено місце розташування водного об`єкту - річки Полузір`я, яка відноситься до малих річок. Відповідно до статті 60 Земельного кодексу України - для малих річок встановлюються прибережні захисні смуги шириною 25 метрів. Під час землевпорядного проектування було уточнено межі прибережної захисної смуги та запроектовано земельну ділянку таким чином щоб вона не входила у прибережну захисну смугу.
Відповідно до частини другої статті 58 Земельного Кодексу України для створення сприятливого режиму вздовж морів, навколо озер, водосховищ та інших водних об`єктів встановлюються водоохоронні зони, межі яких зазначаються в документації із землеустрою, містобудівній документації на місцевому та регіональному рівнях. Відомості про межі водоохоронних зон вносяться до Державного земельного кадастру.
Згідно з ч.4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Згідно із частиною 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Виходячи з викладеного, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати у відповідачів докази по справи.
Керуючись статтями 9, 79, 80, частиною 3 статті 243, статтею 248 КАС України,
У Х В А Л И В:
Витребувати в Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та Полтавської міської ради в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали належним чином засвідчені документи та інформацію:
1) докази на підтвердження проведення вимірювань для з`ясування обставин, що запитувана земельна ділянка знаходиться у водоохоронній зоні;
2) докази врахування коректурного аркуша про усунення зауважень, викладених у наказі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки № 16311 - СГ від 06.10.2020 року, складеного інженером-землевпорядником В.О.Клименко при винесенні наказу від 26.10.2020 № 17118-СГ;
3) документацію із землеустрою, містобудівної документації на місцевому та регіональному рівнях, якою встановлені водоохоронні зони, із зазначеними межами, як того вимагає частина друга статті 58 Земельного Кодексу України, зокрема в частині земельної ділянки кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 площею 2,0000 га за межами населеного пункту на території Абазівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та чіткої межі водоохоронної зони;
4) викопіювання з кадастрової карти із схематичним та чітким позначенням на ній земельної ділянки кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 та чітких меж водоохоронної зони біля такої земельної ділянки та чітким визначенням відстаней від краю земельної ділянки кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 до межі водоохоронної зони;
5) докази в обґрунтування тверджень відповідачів щодо знаходження земельної ділянки кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 в межах водоохоронної зони;
6) докази в підтвердження наявності відносно земельної ділянки кадастровий номер 5324080100:00:008:0034 водоохоронних обмежень.
Витребувані документи та інформацію надати до суду із додатковими письмовими поясненнями із чітким та обґрунтованим зазначенням по кожному із пунктів витребуваних документів та інформації.
Роз`яснити, що у разі якщо особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом. Згідно частини першої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках: неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Надати учасникам справи дозвіл на подання до суду заяв по суті справи, клопотань та письмових доказів у паперовій формі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя І.Г. Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2024 |
Оприлюднено | 02.01.2025 |
Номер документу | 124182550 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
І.Г. Ясиновський
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні