Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 483/1533/24
Провадження № 2-о/945/104/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
31 грудня 2024 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Лопіна О.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Служба у справах дітей Очаківської міської ради про усиновлення,
встановила:
12 грудня 2024 року ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області з заявою про усиновлення малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Служба у справах дітей Очаківської міської ради про усиновлення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 грудня 2024 року цивільна справа розподілена головуючому судді Рак Л.М.
Відповідно до протоколу попереднього відбору присяжних від 12 грудня 2024 року у дані справі попередньо відібрані присяжні: Мазур М.А. та Матвійчук О.В.
13 грудня 2024 року на електронну адресу Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області від присяжної Мазур Марини Анатоліївни надійшла заява про відведення її від розгляду справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Служба у справах дітей Очаківської міської ради про усиновлення в якості присяжної, оскільки на теперішній час перебуває за кордоном, у зв`язку з введенням на території України воєнного стану.
Відповідно до протоколу щодо неможливості визначення присяжних на справу від 16 грудня 2024 року та відповідно до розпорядження голови Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Рак Л.М. від 16 грудня 2024 року, цивільну справу № 483/1533/24 (провадження № 2-о/483/80/2024) за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Служба у справах дітей Очаківської міської ради про усиновлення передано для розгляду до Миколаївського районного суду Миколаївської області.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 грудня 2024 року цивільна справа розподілена головуючому судді Лопіній О.О.. Протоколом попереднього відбору присяжних від 26 грудня 2024 року та протокол автоматизованого визначення присяжних від 26 грудня 2024 року у даній справі визначено такий склад присяжних: Оборонько Д.М., Таланенко Л.А.
Згідно ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України - окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу ІV ЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. ст. 311, 312 ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 311 ЦПК України заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
Відповідно до ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
При цьому, заявником до суду не надано документів, а саме: довідку з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Окрім цього, якщо кровні батьки живі і не позбавлені батьківських прав, усиновлення можливе лише за їх згодою, також засвідчено нотаріально.
До матеріалів заяви долучено документ на іноземній мові, ймовірно нотаріально посвідчена згода ОСОБА_5 на усиновлення дітей.
Чинним законодавством передбачено, що до письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально засвідченою в порядку статті 79 Закону України "Про нотаріат".
У зв`язку із наведеним вище, суд позбавлений можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до розгляду.
Відповідно до положень ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин, оскільки заяву подано без додержання вимог ст. 311 ЦПК України, заяву належить залишити без руху і надати заявнику строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 176, 185, 311 ЦПК України, суддя
постановила:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Служба у справах дітей Очаківської міської ради про усиновлення, залишити без руху, надавши заявнику десятиденний строк для усунення недоліків, який рахується з дня вручення заявнику копії ухвали про залишення заяви без руху, зокрема надання суду довідки з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копії декларації про доходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням, переклад українською мовою нотаріально посвідчену згоду батька на усинровлення, виконаний згідно вимог діючого законоавства.
Роз`яснити, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ЛОПІНА
Суд | Миколаївський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.12.2024 |
Оприлюднено | 02.01.2025 |
Номер документу | 124186991 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: |
Цивільне
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Лопіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні