Ухвала
від 03.01.2025 по справі 601/3765/24
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 601/3765/24

Провадження № 2-а/601/14/2025

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 січня 2025 року Суддя Кременецькогорайонного судуТернопільської областіБілосевич Г.С.,ознайомившись ізпозовною заявою ОСОБА_1 до Кременецькогорайонного відділуУМВС Українив Тернопільськійобласті про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кременецького районноговідділу УМВСУкраїни вТернопільській області про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення.

У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються : повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, у позовній заяві ім`я та по батькові позивача вказано не повністю.

Нормами ст.222КУпАП встановлено, що органи Національної поліції розглядають у тому числі справи про адміністративні правопорушення за ч. 1, 2 ст. 122 КУпАП.

Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

Звертаю увагу на те, що органом Національної поліції, у даній справі, є Головне управління Національної поліції в Тернопільській області, від імені якого виступає поліцейський Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області, уповноважений накладати адміністративні стягнення та розглядати справи про адміністративні правопорушення.

У зв`язку з чим, позивачу слід визначитися з належним відповідачем по справі до прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження по справі.

У відповідності до змісту ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.

При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч. 6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

З матеріалів справи встановлено, що постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності винесено 28.09.2024.

Адміністративний позов про скасування вищевказаних постанов позивачем подано 30.12.2024, тобто поза межами встановленого ст. 289 КУпАП строку.

Звертаючись з позовною заявою в суд, позивач не ставить питання про поновлення пропущеного строку звернення з позовною заявою та не вказує поважні причини пропуску такого строку.

У відповідності до вимог ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.

З врахуванням наведеного, в силу вимог ст.169КАС України дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних вище недоліків.

Керуючись ст.ст. 122, 123, 160,169 КАС України, суд, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 доКременецького районноговідділу УМВСУкраїни вТернопільській області про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути вказані вище недоліки в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ним даної ухвали суду.

У разі невиконання зазначених в ухвалі вимог до встановленого терміну позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення03.01.2025
Оприлюднено06.01.2025
Номер документу124213468
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них

Судовий реєстр по справі —601/3765/24

Ухвала від 24.01.2025

Адміністративне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Білосевич Г. С.

Ухвала від 03.01.2025

Адміністративне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Білосевич Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні